Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2016, 20:42   #81
Pafnucy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-08-2012
Skąd: Warszawa / Grójec
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi, 130 KM
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Faktycznie, błahostka.
Przerwał się przewód od masy w tej wiązce do klapy.
Zalutowane, zaizolowane wszystko śmiga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pafnucy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2016, 21:53   #82
Drive_maD
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 22-09-2015
Skąd: Chorzów
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2.0 PB 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Cytat:
Napisał m-cin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie krzycz na mnie, bo się będę jąkał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sprawdź, czy F25 masz spalony. Zapewne masz też problem z wlewem paliwa? Nie da się otworzyć (albo można otworzyć pomimo zamkniętego zamka centralnego, już nie pamiętam efektu)?

Pozdrawiam
m.
Witam

Proszę o pomoc w otwarciu klapy w s-maxie. Najpierw miałem właśnie problem z wlewem paliwa (wyciągnięcie silniczka od środka pomogło, ale teraz klapka jest otwarta), a teraz nie da się otworzyć klapy bagażnika. Wszystkie rady z tematu zawiodły, bezpiecznik jest dobry, pchanie od środka i z zewnątrz nie pomogło, klikanie dwa razy w pilot też nie, jeżdżenie po dziurach też nic. A bezpiecznika FA5 10 nie mam puste miejsce. Nie stosowałem jeszcze tylko metody z buta, ale to może na koniec.
Nie wiem jak dostać się do klapy żeby przejrzeć kable, bo tak jak ktoś pisał może się przerwał.
Proszę o jakieś rady jak się do niej dobrać, czy może wykręcenie zamka od środka pomoże i będzie można otworzyć klapę? Jak zmusić ją do otwarcia.
Drive_maD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2016, 17:48   #83
bazyl7989
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-01-2015
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Aby otworzyć klapę "bez prądu" potrzeba zdewastować plastikową osłonę zamka, w jej prawym dolnym rogu patrząc od środka (tuż przy prawym zaczepie zamka). W obudowie metalowej będzie mała dziurka przez którą otworzycie zamek i klapę (Na zasadzie dźwigni, wąskim śrubokrętem). Proponuję po otworzeniu bagażnika ściągnąć ową plastikową osłonę zamka, aby bez problemu otwierać bagażnik w przypadku zatrzaśnięcia. Bądź zrobić dziurę w ww. osłonie przed jej założeniem.
Bez problemu otwiera się klapa od środka.
Jestem na etapie kupna nowego zamka, ponieważ obecny zaczął szwankować. Działa bez zarzutu po czym zatrzaśnie się na amen.
Mam 4 piny/wejścia w kostce i na 1 jest prąd na 2 kolejnych nie mam a na 4 po przyciśnięciu przycisku na pilocie bądź klapie jest prąd. Wnioskuję że to jest wina samego zamka. Jak pomoże jego wymiana to dam znać.
Pozdrawiam
bazyl7989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2016, 18:38   #84
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 393
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

prosimy o zdjecia ! ... żeby ,,dobrze zdewastować" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
----> <a href=http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png target=_blank>http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png </a>
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2016, 18:40   #85
Drive_maD
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 22-09-2015
Skąd: Chorzów
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2.0 PB 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Ja też proszę o zdjęcia na pewno pomogą. Dzięki za rady na pewno się przydadzą.

Wysłane z mojego S5 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Drive_maD ; 08-09-2016 o 08:16
Drive_maD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2016, 19:53   #86
Poler
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-02-2016
Skąd: Wałbrzych
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 88
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Dobrze było by jeśli ktoś kto taki problem będzie rozwiązywał mógłby zrobić dokładną fotorelację z zabiegu. Myśle że w przyszłości przyda się nie jednemu użytkownikowi ;-)
Poler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2016, 13:02   #87
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Moze zrobic jakas awaryjna dzwigienke przed awaria zeby pozniej nie bylo problemu

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2016, 14:39   #88
bazyl7989
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-01-2015
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Tak to wygląda od środka po zdjęciu osłony zamka. Ta mała dziurka po prawej pozwala na otwarcie klapy od środka.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bazyl7989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2016, 17:30   #89
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

O widzisz ciekawe jak w mondku bo gdzies czytałem ze trzeba rwac plastiki

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2016, 21:51   #90
Drive_maD
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 22-09-2015
Skąd: Chorzów
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2.0 PB 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Cytat:
Napisał bazyl7989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak to wygląda od środka po zdjęciu osłony zamka. Ta mała dziurka po prawej pozwala na otwarcie klapy od środka.
Dziękuję za odpowiedź i zdjęcie, może kiedyś się przyda.
Wczoraj przy zamykaniu auta przez pomyłkę nacisnąłem otwieranie i odruchowo spróbowałem otworzyć klapę i .... się otwarła. Po dwóch tygodniach sam puścił, bawiłem się bezpiecznikami bo coś sprawdzałem z zapalniczką i nie wiem czy to miało związek, ale puścił, a może już wcześniej, bo nie sprawdzałem od kilku dni.

Cytat:
Napisał Pafnucy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Faktycznie, błahostka.
Przerwał się przewód od masy w tej wiązce do klapy.
Zalutowane, zaizolowane wszystko śmiga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wracając do tego co chciałem powiedzieć to po otwarciu od razu zabrałem się do rozebrania gumowej rurki z lewej strony, kable od strony auta były ok, ale od strony klapy już nie, dwa czarno-białe były przetarte i jeden czarny też. Pokleiłem je taśmą izolacyjną i na razie klapa się otwiera, zapobiegawczo zdjąłem plastikową osłoną progu w razie kolejnej blokady. Nie wiem czy powodem były kable zobaczymy.
Muszę jeszcze przejrzeć kable po prawej stronie może tam też coś jest nie tak i pomoże na wlew paliwa, który też się nie otwiera.
Drive_maD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.