Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2014, 07:52   #71
bonifacy60
ford::average
 
Avatar bonifacy60
 
Zarejestrowany: 21-02-2011
Skąd: Tychowo k/Białogardu
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI/ 143 KM
Rocznik: 2008
Postów: 57
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Witam,
miałem już wcześniej problem z zamkiem, ale ten udało mi się naprawić samemu (pęknięty ślimak w mechanizmie). Wtedy jednak coś terkotało w środku, a teraz klapa zamknięta, a zamek milczy jak zaklęty. Nie reaguje na pilota czy też na próbę ręcznego otwierania. Może ktoś wie czy jakiś bezpiecznik, a jeśli tak , to który, odpowiada za zasilanie zamka bagażnika? W instrukcji nie mogłem znaleźć, albo nie umiem szukaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

bonifacy60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 12:05   #72
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Czy sprawdzałeś ten bezpiecznik w tylnej skrzynce ?

wycinek z instrukcji Bezpieczniki str. 203

Ryglowanie tyłu pojazdu (bez modułów drzwi
FA5 10 czerwony tylnych)

.... Choć wydaje mi się że dotyczy tylko drzwi 2 rzędu.
ale jak nie sprawdzisz ... to się nie dowiesz .
__________________
......................... Pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez eclipse ; 15-01-2014 o 12:10
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 19:33   #73
bonifacy60
ford::average
 
Avatar bonifacy60
 
Zarejestrowany: 21-02-2011
Skąd: Tychowo k/Białogardu
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI/ 143 KM
Rocznik: 2008
Postów: 57
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Dzięki, sprawdziłem, ale niestety bez wizyty u elektryka się nie obejdzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bonifacy60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2014, 21:07   #74
CARISMA
ford::advanced
 
Avatar CARISMA
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-10-2004
Skąd: Koluszki
Model: KUGA ST-LINE AWD
Silnik: 2.0 TDCI DW10F 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 221
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

nie czytałem od początku wątku, ale bezpiecznik tylnej klapy- przynajmniej u mnie- znajduje się z przodu nad nogami pasażera.
CARISMA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2014, 22:15   #75
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

To może podaj który to bezpiecznik w tej skrzynce , bo w instrukcji na str. 200 i 201 jest ta skrzynka i opis bezpieczników ale o bezpieczniku tylnej klapy nic nie napisali .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2014, 06:12   #76
slaweek
ford::advanced
 
Avatar slaweek
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 20-08-2008
Skąd: Kraśnik
Model: Ford Galaxy MK2 (sprzedany) Ford S-MAX, Ford Edge polift
Silnik: 1.9 TDI, 2.0 TCDI
Rocznik: 2001, 2007
Postów: 333
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Witam, dopadł mnie problem z klapą, u mnie miało miejsce coś takiego: po zaparkowaniu garażu zostawiłem w aucie kluczyki w stacyjce (sam stał kilka dni) podjechałem na myjkę i zauważyłem że klapka wlewu paliwa jest otwarta zamknąłem i po powrocie do domu chciałem otworzyć bagażnik a tu zonk nie zamek nie chce puścić. Pytanie moje takie, czy w s-max jest jakiś mechanizm blokujący, czy po prostu zablokował się zamek mechanicznie i stąd mój problem z otwarciem. Dziękuję za ew pomoc

PS. Udało się, faktycznie 2-3 ciosy w okolicy zamka i puszcza.

Ostatnio edytowane przez slaweek ; 09-06-2014 o 09:23
slaweek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2014, 21:38   #77
makopop
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-10-2009
Skąd: Konin
Model: Ford S-Max
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Cytat:
Napisał CARISMA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie czytałem od początku wątku, ale bezpiecznik tylnej klapy- przynajmniej u mnie- znajduje się z przodu nad nogami pasażera.
Witam,dzięki koledze który podpowiedział że bezpiecznik od klapy bagażnika i od wlewu paliwa znajduje się pod deską rozdzielczą od strony pasażera to dzisiaj bym już rozcinał tylną klapę.Moi drodzy bezpiecznik 10 Amper znajduje się z przodu z lewej strony a nie z tyłu w bagażniku.Pozdro FORD s-max 1,8 TDCI 2007 moje 32 auto -REWELACJA
makopop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2016, 18:38   #78
tomzetec
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-04-2014
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Odświeżę wątek. Zamek tylnej klapy przepala mi bezpiecznik, tzn. po wymianie spalonego mogę otworzyć 2-3 razy zamek i bach, znowu spalony. Czy winą tego może być sam zamek, ciężko chodzi ślimak czy coś i stąd takie obciążenie? Jestem na wakacjach i zaraz po powrocie chciałbym to obadać, a na teraz mam komplet bezpieczników. Przy poprzedniej awarii padła wiązka łącząca klapę z karoserią (lewa gumka) ale wymieniłem wszystkie uszkodzone kable, porządnie polutowałem poza miejscem uginania i zaizolowałem - więc raczej wykluczam to miejsce. Dzięki za podpowiedzi.
tomzetec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2016, 00:05   #79
Pafnucy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-08-2012
Skąd: Warszawa / Grójec
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi, 130 KM
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Witam.

Niestety i mnie dopadła zablokowana klapa, ale jednak nie do końca.

Sprawa dość dziwna. Pakuje auto na wakacje, wszystko ok i oczywiście mam dołożyć ostatnią rzecz do bagażnika a tu zonk - klapa nie otwiera się.
Klikam w zamek raz, drugi, dziesiąty - nic.
Próba 2-kliku z kluczyka - nic.
Przyglądam się dokładniej i przy wciskaniu przycisku na klapie mrugają 2 razy światła pozycyjne na klapie.
Po krótkiej debacie i szybciej wizycie w 1 lepszym warsztacie poleciałem w trasę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Damy rade przez tylne siedzenia.
W trakcie jazdy spadł deszcz, uruchomiłem tylną wycieraczkę i 1 "przejazd" wolny a przy drugim wycieraczka zatrzymała się w pionie.
Na 1 lepszym postoju łapie z ciekawości za klapę - otwiera się bez problemów :O
Wsiadam odpalam a tu dyskoteka komunikatów na desce: "Klapa otwarta", " Uszkodzona żarówka hamowania" i tak co chwila na zmianę. Dodam, że wszystkie żarówki sprawne, a klapa zamknięta fizycznie. Po jakimś czasie zatrzymało się na "Klapa otwarta" wciskam "OK" i lecę dalej.
Urlop udany, komunikaty te same na desce, ale w drodze powrotnej pojawiło się jeszcze coś. Co chwila zapalało się oświetlenie nóg.
Co dziwne przy komunikacie otwarty bagażnik to powinno się świecić w bagażniku, a nie w kabinie. W bagażniku ciemno.
Po powrocie nagle wszystko się uspokoiło. Brak komunikatów, ciemno w środku, klapa się otwiera, a wycieraczka wróciła na swoje miejsce.
Jednak nie dawało mi to spokoju i dziś potestowałem przypadki, bo znowu zaczęły się dziwne rzeczy od rana.

Nagle przy wrzuceniu wstecznego i hamulec - wyskoczył komunikat, zapaliło się oświetlenie wewnątrz i klapy zacięta. Wyłączyłem silnik, uruchomiłem ponownie, jazda na wprost tylko i ciemno w środku, komunikat co chwila szaleje.
Ruszyłem tylną wycieraczką - drgnęła kawałek - komunikat otwartej klapy na stałe, klapa się otwiera, jasno w środku.
Ruszyłem ponownie wycieraczką tylną - klapa zacięta, jasno w środku, komunikat o klapie i żarówce stopu szaleje na zmianę, a wycieraczka ani drgnie.
Wyłączyłem silnik i stacyjke. Po chwili uruchomienie silnika, próba wycieraczki i proszę, bagażnik się otwiera, komunikat o klapie na stałe, jasno w środku. Finalnie to i żarówka od 3-lampy stopu się przepaliła, ale jej nie miałem jak dziś wymienić.
Zauważyłem jeszcze, że nawet jak klapę da się otworzyć to występuje 2-krotne mrugnięcie pozycjami na klapie oraz oświetleniem w bagażniku. Oświetlenie kabiny nie mruga.


Czy ktoś miał podobny przypadek? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Przypadki jakie przychodzą mi do głowy to:
1. Uszkodzony zamek klapy - ale dlaczego jednak w określonej sytuacji działa bez zarzutu.
2. Uszkodzony czujnik zamknięcia klapy - jak go sprawdzić ?
3. Przetarta wiązka klapy - gumki wyglądają prawie jak nowe, kabli nie oglądałem.
4. Uszkodzony styk otwierania klapy - ale to z kluczyka zawsze by działało.
5. Uszkodzony włącznik tylnej wycieraczki - ale jaki to ma związek ??
I skąd ta całą dyskoteka ???


Aku był wymieniany na wiosnę zeszłego roku.
2.0 TDCi, automat, 130 hp.
Pafnucy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2016, 06:59   #80
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Zwarcie w gumowym przegubie pomiedzy klapa a karoseria ostatnio lutowalem kable dla ziomka w wołowinie v50 guma idealna ale w srodku saigon a te kable w volvo to masakra

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.