Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-07-2008, 19:26   #1
colinmc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-07-2008
Postów: 8
Domyślnie Biegi i sprzęgło

Witam, także byłem szczęśliwym posiadaczem Fusiona aż do momentu w którym padło mi koło dwumasowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.( niestety nie obyło się bez holowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(... Zakupiłem koło za jedyne 1100zł + sprzęgło (tarcza i docisk) 600zł
I od tego momentu zaczeły się schody.. Wcześniej biegi wchodziły mi idealnie... teraz po wymianie pojawił się efekt jak by blokowania skrzyni.. czasami nie da się prawie jedynki wżucić a czasami wchodzi gładziutko.. i do tego pojawiło się sławne zgrzytanie wstecznego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(((( dodam że po wymianie wyżej wymienionych części pojeździłem tydzień i poszły linki .. mechanik naprawił linki ale efekt blokowania sie skrzyni pozostał jak i zgrzytanie wstecznego ... Ja już nie mam siły może macie jakieś pomysły jaka może być przyczyna tak dziwnego zachowania skrzyni biegów dodam że także się blokuje czasem jak wyżucam biegi np z 3 albo z 1 podejżewam że przez to linki pospadały.... [Przed wymianą koła i sprzęgłą biegi chodziły idealnie]

Pozdrawiam i czekam na pomoc
colin

colinmc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2008, 07:27   #2
WojekP
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2008
Skąd: Białystok
Postów: 127
Domyślnie Re: Biegi i sprzęgło

Hmm,dziwna sprawa....,wszystkie objawy wskazują na problem z rozsprzęglaniem - ale sprzęgło nowe... :fcp5
W sumie nawet nie wiem czy tam jest regulacja linki mechaniczna czy też jest jakiś samoregulator na pedale lub lince.
A w którym momencie bierze sprzęgło,przy podłodze czy m/w w połowie :fcp9
__________________
Pozdrawiam-Wojtek
gg-7102240
WojekP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2008, 09:30   #3
colinmc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-07-2008
Postów: 8
Domyślnie Re: Biegi i sprzęgło

Hmm, z tego co mówił mechanik to są linki a sprzęgło jest hydrauliczne...
Tak wszystkie części zakupiłem nowe...
Sprzęgło bierze mniej więcej w połowie
colinmc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2008, 12:19   #4
grzesko8
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-08-2007
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 289
Domyślnie Re: Biegi i sprzęgło

Sprzęgło jest hydrauliczne...i nie ma tam żadnej regulacji...takiego typu sprzęgła się nie reguluje...więc jeśli chodzi o jaką kolwiek regulacje i że to poprawi pański stan auta to może pan to od razu wykluczyć...pozdrawiam
__________________
grześko8
grzesko8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2008, 12:23   #5
WojekP
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2008
Skąd: Białystok
Postów: 127
Domyślnie Re: Biegi i sprzęgło

No właśnie z kolegą kolinmc już doszliśmy na gg jak to wygląda i jak działa :fcp1
__________________
Pozdrawiam-Wojtek
gg-7102240
WojekP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2008, 12:51   #6
grzesko8
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-08-2007
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 289
Domyślnie Re: Biegi i sprzęgło

hehe nic trudnego;p pozdro :fcp2
__________________
grześko8
grzesko8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2008, 12:56   #7
WojekP
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2008
Skąd: Białystok
Postów: 127
Domyślnie Re: Biegi i sprzęgło

Trudnego nie...ale jeżeli w tym jest problem to..nie taniego i problematycznego w wymianie.. :fcp5 - generalnie to wydumali bez sensu, mowa o hydraulicznym łożysku sprzęgła .
__________________
Pozdrawiam-Wojtek
gg-7102240
WojekP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2008, 13:19   #8
grzesko8
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-08-2007
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 289
Domyślnie Re: Biegi i sprzęgło

Fakt nie jest to tanie i łatwe w wymianie...ale zdiagnozować prosto :fcp2 pozdrawiam
__________________
grześko8
grzesko8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2008, 13:21   #9
WojekP
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2008
Skąd: Białystok
Postów: 127
Domyślnie Re: Biegi i sprzęgło

No to podpowiedz koledze colinmc bo ma problem z tymi biegami....
__________________
Pozdrawiam-Wojtek
gg-7102240
WojekP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2008, 13:44   #10
grzesko8
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-08-2007
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 289
Domyślnie Re: Biegi i sprzęgło

hmmm...niech jedzie do jakiegoś porządnego mechanika...ja przez internet nie jestem w stanie zdiagnozować co się dzieje ponieważ nie mam jego lewarka pod ręką i pedału sprzęgła pod nogą...prócz tego nie słyszę dźwięku jaki się wydobywa podczas zmiany biegów... ale jeśli sprzęgło bierze okej i w ogóle...to trzeba zajrzeć do skrzynki...może synchronizator któryś się wyrobił...i nie pracuje jak potrzeba....nie wyhamowuje kół zębatych do końca...no nie wiem trudno mi powiedzieć...lub jeszcze jedna opcja jest...może pół osie szlak trafia...a mianowicie mechanizm przekazujący obrót półosiom...warto wjechać na kanał i zajrzeć pod autko i przysłuchać się gdzie dokładnie to zgrzytanie pochodzi...niech jedna osoba zmienia biegi a druga słucha...a tarcza i docisk i łożysko hydrauliczne zostały wymienione na nówki?? może sprzęgło i docisk zostały źle poskładane...może jakieś niedociągnięcie ze strony mechanika powstało w sprzęgle...lub może wada mechaniczna kupionego zestawu...pozdrawiam :fcp1
__________________
grześko8
grzesko8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.