Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   Biegi i sprzęgło (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=48184)

colinmc 22-07-2008 19:26

Biegi i sprzęgło
 
Witam, także byłem szczęśliwym posiadaczem Fusiona aż do momentu w którym padło mi koło dwumasowe :(( niestety nie obyło się bez holowania :((... Zakupiłem koło za jedyne 1100zł + sprzęgło (tarcza i docisk) 600zł
I od tego momentu zaczeły się schody.. Wcześniej biegi wchodziły mi idealnie... teraz po wymianie pojawił się efekt jak by blokowania skrzyni.. czasami nie da się prawie jedynki wżucić a czasami wchodzi gładziutko.. i do tego pojawiło się sławne zgrzytanie wstecznego :((((( dodam że po wymianie wyżej wymienionych części pojeździłem tydzień i poszły linki .. mechanik naprawił linki ale efekt blokowania sie skrzyni pozostał jak i zgrzytanie wstecznego ... Ja już nie mam siły może macie jakieś pomysły jaka może być przyczyna tak dziwnego zachowania skrzyni biegów dodam że także się blokuje czasem jak wyżucam biegi np z 3 albo z 1 podejżewam że przez to linki pospadały.... [Przed wymianą koła i sprzęgłą biegi chodziły idealnie]

Pozdrawiam i czekam na pomoc
colin

WojekP 23-07-2008 07:27

Re: Biegi i sprzęgło
 
Hmm,dziwna sprawa....,wszystkie objawy wskazują na problem z rozsprzęglaniem - ale sprzęgło nowe... :fcp5
W sumie nawet nie wiem czy tam jest regulacja linki mechaniczna czy też jest jakiś samoregulator na pedale lub lince.
A w którym momencie bierze sprzęgło,przy podłodze czy m/w w połowie :fcp9

colinmc 23-07-2008 09:30

Re: Biegi i sprzęgło
 
Hmm, z tego co mówił mechanik to są linki a sprzęgło jest hydrauliczne...
Tak wszystkie części zakupiłem nowe...
Sprzęgło bierze mniej więcej w połowie

grzesko8 23-07-2008 12:19

Re: Biegi i sprzęgło
 
Sprzęgło jest hydrauliczne...i nie ma tam żadnej regulacji...takiego typu sprzęgła się nie reguluje...więc jeśli chodzi o jaką kolwiek regulacje i że to poprawi pański stan auta to może pan to od razu wykluczyć...pozdrawiam

WojekP 23-07-2008 12:23

Re: Biegi i sprzęgło
 
No właśnie z kolegą kolinmc już doszliśmy na gg jak to wygląda i jak działa :fcp1

grzesko8 23-07-2008 12:51

Re: Biegi i sprzęgło
 
hehe nic trudnego;p pozdro :fcp2

WojekP 23-07-2008 12:56

Re: Biegi i sprzęgło
 
Trudnego nie...ale jeżeli w tym jest problem to..nie taniego i problematycznego w wymianie.. :fcp5 - generalnie to wydumali bez sensu, mowa o hydraulicznym łożysku sprzęgła .

grzesko8 23-07-2008 13:19

Re: Biegi i sprzęgło
 
Fakt nie jest to tanie i łatwe w wymianie...ale zdiagnozować prosto :fcp2 pozdrawiam

WojekP 23-07-2008 13:21

Re: Biegi i sprzęgło
 
No to podpowiedz koledze colinmc bo ma problem z tymi biegami....

grzesko8 23-07-2008 13:44

Re: Biegi i sprzęgło
 
hmmm...niech jedzie do jakiegoś porządnego mechanika...ja przez internet nie jestem w stanie zdiagnozować co się dzieje ponieważ nie mam jego lewarka pod ręką i pedału sprzęgła pod nogą...prócz tego nie słyszę dźwięku jaki się wydobywa podczas zmiany biegów... ale jeśli sprzęgło bierze okej i w ogóle...to trzeba zajrzeć do skrzynki...może synchronizator któryś się wyrobił...i nie pracuje jak potrzeba....nie wyhamowuje kół zębatych do końca...no nie wiem trudno mi powiedzieć...lub jeszcze jedna opcja jest...może pół osie szlak trafia...a mianowicie mechanizm przekazujący obrót półosiom...warto wjechać na kanał i zajrzeć pod autko i przysłuchać się gdzie dokładnie to zgrzytanie pochodzi...niech jedna osoba zmienia biegi a druga słucha...a tarcza i docisk i łożysko hydrauliczne zostały wymienione na nówki?? może sprzęgło i docisk zostały źle poskładane...może jakieś niedociągnięcie ze strony mechanika powstało w sprzęgle...lub może wada mechaniczna kupionego zestawu...pozdrawiam :fcp1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.