Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2010, 19:50   #41
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

Cytat:
Napisał Overloaded266 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale to juz na pewno, żę TDI mniej pala niz fordowskie motory TDDI itp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolejny mit. Moj TDDI pali po 4.5 na trasie. Znajdz Golfa ktory sie w tym zmiesci. Problem w tym, ze jak ktos w Polsce ma Szmelcwagona to z urzedu go wychwala, nawet jak mu sie sypie, a jak Ford czy Opel to jak sie cos zepsuje to od razu "Opel i Ford g.. wort, a Fiat to ich brat". Stereotypy.

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 20:30   #42
Asphyx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2008
Skąd: Lublin
Model: Focus Kombi
Silnik: TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 41
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

wracajac do tematu...
A jezeli zawór zaslepiony? to dymienie powinno sie zmniejszyc ? czy trzeba jednak cos czyscic ?
Asphyx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 20:36   #43
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

Cytat:
Napisał Asphyx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wracajac do tematu...
A jezeli zawór zaslepiony? to dymienie powinno sie zmniejszyc ? czy trzeba jednak cos czyscic ?
Nie ma co dymic, bo spaliny nie dostaja sie do dolotu. Czyscisz jedynie jezeli zawor jest niedomkniety i wyrzuca blad.
Ja mam podgrzewacz plynu chlodzacego na EGR i widze roznice w grzaniu sie auta wiec nie zaslepiam
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 20:41   #44
Asphyx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2008
Skąd: Lublin
Model: Focus Kombi
Silnik: TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 41
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

a mi dymi i dymi i zaslepilem zawor i dymi i turbina sprawdzana OK, i wtryski ponoc OK sprawdzane juz z 3 razy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. A ten dalej dymi ....
Asphyx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 20:43   #45
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

Cytat:
Napisał Overloaded266 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale Fordowskie silnik mam wrazenie ze bardziej kopcą niż np NIEMIECKIE TDI..ciekawe dlaczego hmm
Bo silniki Ford 25lat temu kupił od Yamahy i tylko osprzęt zmienia [stara konstrukcja,blok żeliwny,silnik cięzki dwa razy większy jak VW,brak hydraulicznych popychaczy[regulowane zawory podkładkami były nowością w latach 80-tych].Silniki VW wiadomo jakie dzisiaj są,teraz ford ma silniki ''francuskie'' i też nic ciekawego.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 20:47   #46
Overloaded266
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Skąd: Siedlce
Model: Focus Ghia/Mondeo
Silnik: 1.8 Tddi/1.8 16v
Rocznik: 2001/94'
Postów: 57
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

zgłupieć mozna...za passata z 97 r trzeba tyle dac jak za foke z 2000 oczywiscie w tdi..ale trzeba przyznac Vw ma lepsze blachy..
Overloaded266 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 21:09   #47
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

Cytat:
Napisał Overloaded266 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale trzeba przyznac Vw ma lepsze blachy..
Ale na blachach nie jeżdzisz,a np. remont przedniego zawieszenia jest trzy razy droższy jak w Focusie.Teraz mit o VW się wyrównał ale 10 lat temu to była wyrażna róznica w cenie.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 21:25   #48
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,654
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

Czy ktoś tu z obecnych miał okazję jeździć pancerwagenem?
Ja tak. Był to VW Bora.
Samochód tak w środku wyje że masakra. Komfort jazdy nieporównywalnie niższy od foki. W życiu bym się nie zamienił na VW...
To prawda że fordy się bardziej psują i ja wcale tego nie zaprzeczam. Za to komfort jazdy, prowadzenie itd. VW ma 15 lat za fordem.

Mam znajomego który ma Audi A3 TDI 110 km. Z ciekawości spytałem ile mu to pali (wszyscy mówią przecież że VW pali 0,5l /1000000 km). Powiedział że średnio ok 6 litrów, a nawet trochę ponad. Więc to samo co mój Ford.

Heh poczytajcie na forach jaki szmelc Polacy prowadzą z niemiec: Kupiłem Sharana TDI! Super ! Tylko mechanik powiedział że trzeba silnik wymienić ! Ale co z tego przecież mam VW ! Może to być trup największy ale i tak trzeba go chwalić !
Żenada... Do tego na tdi forum wieszają psy i koty na fordowskie CR. Problem w tym że nie widzą tego że CR Forda miał problemy na początku produkcji (wiek dziecięcy) tak samo jak ich CR. Nie zauważają też że Fordowski CR jaki by nie był te 150 tys. km nalata a ich 2.0 i 3.0 równo co 50 tys. mają zaplanowane wizyty na wymianę wtrysków.

Fordowskie Diesle mają jeszcze jedną zaletę: jadę sobie przed czy za Trupwagenem Golfem wciskam gaz i Trupwagen zamienia się w "znikający punkt"...

Ostatnio edytowane przez cezarg1410 ; 14-05-2010 o 21:28
cezarg1410 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 21:29   #49
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

Cytat:
Napisał Asphyx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a mi dymi i dymi i zaslepilem zawor i dymi i turbina sprawdzana OK, i wtryski ponoc OK sprawdzane juz z 3 razy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. A ten dalej dymi ....
A rozrzad sprawdzany byl?

Cytat:
Napisał Dinar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo silniki Ford 25lat temu kupił od Yamahy i tylko osprzęt zmienia [stara konstrukcja,blok żeliwny,silnik cięzki dwa razy większy jak VW,brak hydraulicznych popychaczy[regulowane zawory podkładkami były nowością w latach 80-tych].Silniki VW wiadomo jakie dzisiaj są,teraz ford ma silniki ''francuskie'' i też nic ciekawego.
Tylko, ze jakos przez te 25 lat ludzie kupowali te silniki i nimi jezdzili. Ja specjalnie nie narzekam, a zeliwne bloki to jeszcze do tej pory sa robione wiec ameryki nie odkryles. Glowica zeliwna jest wg mnie plusem - mozesz ja odkrecic i skrecic bez planowania. Aluminiaka w dieslu mozesz wyrzucic po pierwszym planowaniu. Co do wagi to wcale silnik nie jest taki ciezki.
Trzeba bylo kupic "szmelca" i popadac na forum w samozachwyt. Ich silnik TDI jest nowoczesna konstrukcja, a pompowtryskiwacze wynalazkiem XI wieku (zapytaj sie ile kosztuje regeneracja i ile firm w Polsce to potrafi - podpowiem, ze mozna pomarzyc o kupowaniu zaworkow jak do TDCI). Ciekawe jednak czemu VW nagle przeszlo na CR. A poza tym slyszales o wycierajacych sie zebatkach pompy oleju w nowiutkich 2.0 TDCI i fakcie, ze trzeba je zmienic razem z walem? Albo o tym, ze glowica gubi plyn chlodzacy przez "za duza porowatosc materialu" i jedynie pomaga wymiana glowicy? Wybuchajace turba i czarne "baki" to tam tez norma.
Wymieniales kiedys pasek rozrzadu w 1.9 TDI z ustawieniem na manometr i VAGa? Wielu mechanikow nie dotyka przez to rozrzadu albo jak dotknie to auto przestaje jezdzic. Widziales jak tam wyglada nastawnik? A moze hydrauliczny napinacz, ktorego polowa osob zle zaklada. Poczytaj koniecznie o zacierajacych sie kierownicach turbo i zobacz ile jest setek patentow na odme wywalajaca polowe oleju z tego silnika.

Napisz wiec dlaczego francuskie jednostki sa takie zle w porownaniu do VW? Zacierajace sie turbo w 1.6 TDCI? Jak ktos serwisuje auto to mu wymienia sitko, bo Ford juz o tym wie. Cos poza tym? 136PS z 2.0 TDCI przy 5l sredniego spalania? Wsiadz, zobacz jaki to ma moment i jaka kulture pracy (jest cichsze od wiekszosci benzyn). A moze kiepskie jest to, ze wymiana rozrzadu jest przy 250 tys km (zobacz co ile robi sie to w VW).

Co do rdzy to owszem kiedys VAG byl dobry (pelny galwanizacja), ale od 2000 roku zaczely sie oszczednosci i w tej chwili nowe auta sa pod tym wzgledem porownywalne do Forda, Opla czy innych marek.,
Trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie rzeki, tylko, ze pewne auta w Polsce to nadal wiekszy luksus i oplywa je rzeka mitow. Wstyd narzekac jak pod domem sie Pasek pasie, jak zwykle TDI, jak zwykle 160tys km, od dziadka, nie bity.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 21:36   #50
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,654
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A rozrzad sprawdzany byl?
Tylko, ze jakos przez te 25 lat ludzie kupowali te silniki i nimi jezdzili. Ja specjalnie nie narzekam, a zeliwne bloki to jeszcze do tej pory sa robione wiec ameryki nie odkryles. Glowica zeliwna jest wg mnie plusem - mozesz ja odkrecic i skrecic bez planowania. Aluminiaka w dieslu mozesz wyrzucic po pierwszym planowaniu. Co do wagi to wcale silnik nie jest taki ciezki.
Uważam że mimo starej konstrukcji silnik jest dobry - mocny, trwały nie bierze w ogóle oleju, i pracuje nie głośniej niż nowiutki CR od VW więc tu się zgadzam z kolegą.

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A poza tym slyszales o wycierajacych sie zebatkach pompy oleju w nowiutkich 2.0 TDCI i fakcie, ze trzeba je zmienic razem z walem? Albo o tym, ze glowica gubi plyn chlodzacy przez "za duza porowatosc materialu" i jedynie pomaga wymiana glowicy? Wybuchajace turba i czarne "baki" to tam tez norma.
Tylko na tdi forum oczywiście nikt o tym nie mówi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wstyd narzekac jak pod domem sie Pasek pasie, jak zwykle TDI, jak zwykle 160tys km, od dziadka, nie bity.
hahahahaha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.