Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-04-2007, 11:56   #31
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

w automatycznych stacjach do klimatyzacji wybiera model auta i robi sie wszystko samo wiec mozesz byc pewnien ze bedzie ok,jesli z kratek wydostaje sie brzydki zapach zlec dezynfekcje ale zaoptrz sie w filtr przeciw pylkowy odrazu bo jest zalecan a wymiana przy tym

__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2007, 14:41   #32
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie

Witam wszystkichkolegowbylem dzisiaj u mechanika bo chos napelnil mi klimatyzacje nadal dobrze nie chlodzil wiec umowilem sie z nim na dzisiaj i co sie okazalo podlaczyl auto do kompa i wyszly dwa bledy w klimatyzacji:

1.926 jesli dobrze przetlumaczylem to zwiazane to jest z napieciem ze ma problemy gdzies nie ma dobrej masy lub gdzies tracilo sie napiecie
2.1271 jest to blad sterowania silniczkiem klapy wymiennikow ciepla poprostu nie do konca zamykala sie klapa i zamiast zimnego powietrza lecialo caly czas zimne wymieszane troche z cieplym i dlatego klima jakby dobrze nie chlodzila tzn do kabiny nie lecialo calkiem schlodzone powietrze
jak kupowalem auto to po czasie zauwazylem iz na calym panelu tu gdzie jest radio itd byla wylana coca-cola i caly sterownik wlasnie od regulacji temperatury byl zalany i moze to bylo przyczyna tego iz nie prawidlowo dzialal ten potencjometr
jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2007, 21:57   #33
Rusec
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2006
Skąd: Gorzów Wlkp.
Postów: 40
Domyślnie

Wtam
Nie wiecie czy dopuszczalny jest minimalany luz na kole sprężarki klimy, a jeżeli już to jaki koszt łożyska lub całego zabiegu. Może już ktoś to robił ??
__________________
Robert
Rusec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2007, 10:05   #34
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

witam

luz jak luz nie moze przeewszystkim kolo halasowac nadmiernie koszt lozyska od 80 do 150pln a zrobisz to sam chyba ze nalezy odzyskac gaz i zdemontowac sprezarke to wtedy koszta mog abyc rozne
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2007, 10:47   #35
Rusec
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2006
Skąd: Gorzów Wlkp.
Postów: 40
Domyślnie

Witam i dzięki za podpowiedz BOODZIO2,
Rano przy zimnym silniku po uruchomieniu strasznie hałasuje coś. Po 2 - 3 min łagodnie przycicha skrzypienie. Myślałem ze to rolka napinacza alternatora i wymieniłem na nowa w pełni zadowolony(w rolce znalazłem ubytki kulek), a tu rano ZONK!! Skrzeczy dalej. Po zdjęciu paska wielorowkowego cicho!!! I ale poczułem luz na kole sprężarki.
Powiedz mi tylko czy wymiana łożyska jest jakoś specjalnie utrudniona?
Czy konieczne jest demontowanie sprężarki?
Jakieś wskazówki


I gdzie tu sie klika Pomógł???
__________________
Robert
Rusec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2007, 11:34   #36
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

witka

tak sprezarke nalezy zdemontowac ( za malo miejsca na aucia)lozysko jest zabezpieczone segerem lub tez bywalo zaklepane wtedu tokaz zostaje i ponowne zapunktowanie po wymianie i wszystko.

pozdro
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2007, 21:51   #37
Pagob
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 115 kM
Rocznik: 1998/99
Postów: 372
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rusec
I gdzie tu sie klika Pomógł???
To możesz zrobić tylko w wątkach przez siebie założonych, czyli może to robić tylko autor założonego tematu :fcp5
__________________
ICHThYS - Pozdrawiam!
Pagob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2007, 08:57   #38
andry7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: wrocław
Postów: 10
Domyślnie

Po napełnieniu klimy w zakładzie we Wrocławiu ul. Reymonta mechanik stwierdził że nie włącza się sprężarka iumył ręce.Jakie mogą być przyczyny ?
andry7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2007, 20:26   #39
Rocker
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Lublin
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDI AFN 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 65
Domyślnie

Witam, postanowiłem dorzucić coś od siebie, bo myślę że jest to związane z tematem i może się komuś przydać. Otóż jakiś czas temu podczas pracy silnika słyszalne było popiskiwanie paska wielorowkowego (zwłaszcza na niskich obrotach i przy włączonej klimie). Dodatkowo pasek wielorowkowy strasznie "podskakiwał" podczas pracy, szumiał, huczał i ogólnie telepało nim jak fizycznym po wypłacie. Postanowiłem z tym skończyć, i zdemontowałem to celem oględzin. Zauważyłem że miałem delikatny luz na łożyskach alternatora i łożysku kompresora klimy. Alternator dałem do regeneracji a koło paska wielorowkowego z kompresora sam zdemontowałem bez demontażu całego kompresora i wymieniłem w nim łożysko, (notabene kilka miesięcy później wymieniłem również sprzęgło kompresora klimatyzacji - również bez demontażu kompresora). Poza tym wymieniłem pasek wielorowkowy i jego napinacz. Po odpaleniu silnika z przykrością stwierdziłem że pasek wielorowkowy nadal się telepie i huczy. Przejeździłem tak kilka miesięcy aż gdzieś wyczytałem że koło wielorowkowe alternatora powinno mieć sprzęgiełko jednokierunkowe, biegiem poleciałem do auta zajrzałem pod maskę a tam .... nie ma sprzęgiełka . Na drugi dzień zakupiłem odpowiednie koło alternatora (ze sprzęgiełkiem) i po zamontowaniu samochód zaczął całkowicie inaczej pracować - o niebo ciszej i kulturalniej, pasek już nie skakał i nie popiskiwał.

Mój wniosek (nie twierdzę że się nie mylę :fcp4 ) - jeśli nie ma lub jest niesprawne sprzęgiełko w kole alternatora to znacznie szybciej zużyją się - łożyska kompresora, alternatora, napinacz, pasek wielorowkowy, a praca silnika będzie głośniejsza i odczuwalne będą większe wibracje zwłaszcza w zakresie niższych obrotów. - Tak było u mnie.

Pozdrawiam.
Rocker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2007, 18:04   #40
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie

witam wszystkichkolegow powracam do mojego tematu nieszczesnej klimatyzacji otoz po dwoch miesiacach od napelnienia ukladu klimatyzacji (wszystko dzialalo pieknie ladnie) az do dzisiaj otoz gdy wlaczam klimatyzacje to bardzo slychac sprezarke z klimy gdy po napelnieniu ukladu wlaczalem ja to prawie jej nie bylo slychac teraz pracuje tak jak by chodzila na sucho taki szum slychac czy jest to oznaka powolnego braku czynnika chlodzacego ale jeszcze chlodzi troche znowu poszukalem i mam takie pytanko gdzie znajduje sie osuszacz w galaxy i jak on wyglada moze jakas fotke i czy mozna to samemu wymienic bo powoli mam nerwy na ta klime podejrzewam ze nie wymienili mi osuszacza kiedys mi powiedzieli ze osuszacz mam zintegrowany ze skraplaczem ale jak czytalem to dlamnie jest bez sensu bo musial bym wymieniac kondenser a to cholernie drogie jest tak ze niechce mi sie wiezyc by byl on razem z kondenserem prosze o pomoc po niedzieli mam troche wolnego to postaram sie zrobic fotke takiego ustrojstwa ktore zauwazylem ale nie mam zielonego pojecia co to jest zalaczam pare fotek jak umnie to wyglada tu jest link [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
to co ja mam to jest ponizej to sa jakies wkladki ktore sie wymienia te osuszacze czyli mozna to wymienic ale trzeba ponownie napelnic klimatyzacje
jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.