Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2012, 17:37   #61
Ja Zbyszek
ford::amateur
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 06-09-2012
Skąd: Zamość
Model: ford focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...

Witam ! Ford focus 1.8 B 2000 r. Niestety przerabiałem ten sam temat a objawy były takie !
- Zapalał się od czasu do czasu (chek ) kontrolka silnika, komputer wskazywał za ubogą mieszankę paliwowo powietrzną, potem było coraz gorzej po zatrzymaniu się silnik charczał tak jakby jeden gar nie kontaktował a nieraz wręcz telepało, najgorsza była jazda przy zatrzymywaniu się, zmianie biegów obroty podchodziły do 3.5 tys. a spalanie lepiej nie mówić.....
- Po skasowaniu błędu komputer wskazywał niewłaściwą pracę sondy lambda
- kupiłem nową i nic, ale po odpięciu wtyczki od przepływomierza sonda diagnozowała się poprawnie............ i zaczęło się jeden mechanik zalecił wymianę przepływomierza, drugi silnika krokowego........
Kolega polecił mi mechanika - warsztat w blaszaku za miastem można powiedzieć mało profesjonalny, ALE Gościu strwerdził jakieś niepotrzebne syczenie, dało się słyszeć po podniesieniu klapy poświecił, pomacał wsadził rękę pod przepustnicę i tam wymacał przewód gumowy "Przewód odpowietrz. skrzyni korbowej Ford Focus" symbol 988f-6n664-ba c72 tak była spora dziura po przytkaniu silnik zaczął poprawnie działać.
Gosiu chciał najpierw go przykrócić odciął ale okazało się ,że jest prfilowany tzn. na końcu poszerzany więc skleił taśma założył i silnik tyka jak nowy.

Wiem ile to nerwów kosztuje i kasy dlatego zalecam może zapalcie fajkę dmuchnijcie pod maskę i popatrzcie czy gdziś powietrze nie zasuwa.
Pan mechanik wziął 40 dychy , ja przewód już zamówiłem i kamień z serca poważnie warto sprawdzić ten przewód (obecnie cena 68 zł).
Pozdrawiam
Zbyszek

Ja Zbyszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2012, 08:48   #62
alek7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-09-2012
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...

Ja wymieniłem też przewód. Skasowali mnie 250 pln i stwierdzili, że będzie OK. Jak wyjechalem z warsztatu okazało, sie że jest jak było. Sprawdziłem cenę tego przewodu w domu i lekko zdębiałem. Zadzwoniłem do warsztatu i stwierdzili, że kosztował ponad 100 pln plus musieli pojechać, wymienić itp. Gorsze jest to, że problem mam dalej.
alek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2012, 11:42   #63
vxz80
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2009
Skąd: POLSKA
Model: Focus Mk1 / C-max
Silnik: 2.0 LPG 131km/ 2.0 145km
Rocznik: 1999 / 2005
Postów: 327
Domyślnie Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...

J tak z ciekawosci swoj sprawdzilem i miala dziure .zamowilem za 60zl orginalny .Wymiana w 2.0 latwa nie trzeba jechac do mechanika.
vxz80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2012, 08:48   #64
alek7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-09-2012
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...

Może ktoś się orientuje na jakiej zasadzie działa, automatyczne dodawanie gazu na niższych biegach (samochód jedzie równo i nie gaśnie bez dodawania gazu). Może to ten motyw jest uszkodzony i powoduje takie podwyższenie obrotów? Nie wiem czy jest to możliwe, ale dwa warsztaty już się poddały i nie wiem co robić.
alek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2012, 16:34   #65
vxz80
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2009
Skąd: POLSKA
Model: Focus Mk1 / C-max
Silnik: 2.0 LPG 131km/ 2.0 145km
Rocznik: 1999 / 2005
Postów: 327
Domyślnie Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...

Co do silniczka krokowego to jaki kupic ma to znaczenie ? moze byc jakiejs innej firmy dziala to ? czy tylko orginaly drogie?
vxz80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2012, 20:04   #66
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...

Cytat:
Napisał vxz80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do silniczka krokowego to jaki kupic ma to znaczenie ? moze byc jakiejs innej firmy dziala to ? czy tylko orginaly drogie?
Forumowicze, którzy kupili tanie zamienniki, z reguły później pluli sobie w brodę.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2012, 14:05   #67
vxz80
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2009
Skąd: POLSKA
Model: Focus Mk1 / C-max
Silnik: 2.0 LPG 131km/ 2.0 145km
Rocznik: 1999 / 2005
Postów: 327
Domyślnie Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...

to podaj link do krokowca ktory powinien chodzic ?

Oraz interesuje mnie te lozysko podpory polosi buczy mi w srodku moze to byc lozysko podpory ? slychac w kabinie tylko .Te lozysko jest tylko po prawej stronie .Bo rozumie ze jest nabijane na poloski ( mamy lewa i prawa na kazdej jest lozysko ) jak to wyglada? Bo sprzodu slychac ze niby po lewej buczy i sie rozchodzi po podlodze na tyl.Natomiast jak sie z tylu siedzi to jak by od tylu buczalo w kolach.

Ostatnio edytowane przez vxz80 ; 30-09-2012 o 14:59
vxz80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2012, 18:30   #68
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...

Cytat:
Napisał vxz80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to podaj link do krokowca ktory powinien chodzic ?
....Te lozysko jest tylko po prawej stronie .Bo rozumie ze jest nabijane na poloski ( mamy lewa i prawa na kazdej jest lozysko ) jak to wyglada? ....
Witam.
Krokowiec:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jeżeli chodzi o łożysko podpory półosi - te dwa zdania w Twoim poście są ze sobą sprzeczne. Łożysko jest na prawej półosi, dłuższej. Nabijane jest nie na półoś, lecz na wałek pośredni - ten element który wraz z kielichem przegubu wewnętrznego stanowi całość. Łożysko wygląda tak:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2012, 18:39   #69
vxz80
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2009
Skąd: POLSKA
Model: Focus Mk1 / C-max
Silnik: 2.0 LPG 131km/ 2.0 145km
Rocznik: 1999 / 2005
Postów: 327
Domyślnie Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...

Czyli jak jade autem przychamowuje wybijam bieg i sa podwyzszone troche obroty przez chwile to wina silniczka krokowego ?
vxz80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2013, 19:07   #70
krzysztofblock
ford::amateur
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 19-08-2012
Skąd: lębork
Model: fokus
Silnik: 1,4
Rocznik: 1999
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...

witam, już po zimie i problem znów powrócił znowu wchodzi na wysokie obroty przy odpaleniu nie wiem co już mam robić, z tego co zauważyłem to że samochód przy porannym uruchamianiu wchodzi do 3500 obr ale tylko wtedy jak go przegazuje sytuacja normuje się jak silnik osiągnie temperature ale potem jak go zgaszę jest go ciężko odpalić, długo kręci, proszę o poradę , ford focus mk1 99 rGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krzysztofblock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.