Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=71280)

dj_rey 02-06-2009 13:17

Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...
 
Od pewnego czasu zauważyłem, że przy zmianie biegów, gdy płynie puszczam gaz i wciskam sprzęgło, silnik jeszcze jest na wysokich obrotach i robi się taka przegazówka, sądziłem, że to normalne, tylko, ze czasami potrafi trwać kilka sekund lub czasami po odpaleniu i ruszeniu, gdy wyrzuce bieg na luz to obroty wskakują na ok. 2tys i opadają po kilu sekundach lub czasami muszę zgasić silnik i odpalić go jeszcze raz.
Gdzieś słyszałem, że może być to wina czujnika sprzęgła lub silnika krokowego, który trzeba przeczyścić, tylko nie wiem, gdzie go szukać.
Może ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać, dlatego byłbym wdzięczny za wskazówki :)

Dodam, że to silnik benzynowy 1,8

Sephot 02-06-2009 14:16

Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...
 
ja mam podobny problem od kilku dni również jestem ciekaw jak ten problem rozwiązać ...

cezarg1410 02-06-2009 19:17

Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...
 
moze to byc wina elektronicznego pedalu gazu

mordi 02-06-2009 19:38

Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...
 
Miałem kiedyś taki problem w fiescie i to była wina silnika krokowego.

pit76 02-06-2009 20:00

Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...
 
Cytat:

Napisał cezarg1410 (Post 1177485)
moze to byc wina elektronicznego pedalu gazu

oni mają benzyne,miałem tak w punciaku,skakał nawet do 5tys,mechanior przeczyścił krokowca i przepustnice i oki

Yaropi 03-06-2009 17:58

Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...
 
U mnie obroty wskakiwały nawet na 2.5-3tys i tak sie utrzymywały przez kilka sekund, nieważnie czy silnik był zimny czy rozgrzany. Najpierw przeczyściłem silnik krokowy jednak nic a nic to nie pomogło.
W grudniu kupiłem i wymieniłem silniczek, niefordowski (zamiennik) za 250 zł i początkowo wszystko chodziło jak należy. Od pewnego czasu znowu dzieje się to samo, tzn nie trzyma obrotów tylko wskoczy i od razu spada - dzieje się tak tylko na zimnym silniku, gdy jest rozgrzany wszystko jest ok. Jednak jestem pewny że za niedługo znowu zacznie wskakiwać i utrzymywać się na wysokich obrotach... Więc albo kupiłem kiepski silnik krokowy albo to nie jego winna a to, że obroty zwyżkują jest skutkiem czegoś innego..

bb 16-06-2009 14:48

Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...
 
Witam , Mam podobny problem ze swoja foką 1.8 w benzynie , bardzo sporadycznie nieschodzi z obrotów zwlaszcza jak jest zimny , ale to samoczynne podwyzszanie sie obrotów przy zmianie biegów mam za kazdym razem wsumie od nowosci ale teraz sie pogarsza , w dodatku spalanie podskoczylo znacznie co to moze byc ???

ps Gdzie w krakowie udac sie na jakies diagnozowanie ?? abc focus na al 29 listopada nie maja komputera... a zeby bylo smiesznie po zmianie rozrzadu w tamtym roku przy odpalaniu cos piszczy tzreszczy ale tylko na zimnym czego to mzoe byc objaw ??

tomiscorpio 16-06-2009 15:08

Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...
 
wyczyscic przepustnice , zoaczyc czy plynnie chodzi

No i wyczyscic przeplywomierz

pilich 17-06-2009 07:17

Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...
 
znajdz silniczek krokowi i "przywal" mu oczywiście na zapalonym silniku, zobacz czy zareaguje spadkiem albo wzrostem obrotów, jeśli tak to masz powód ;)

Cien77 17-06-2009 15:21

Odp: Wysokie obroty przy zmianie biegów i nie tylko...
 
A u mnie odwrotnie :)
Po wciśnięciu sprzęgła obroty ładnie schodzą w dół. Niestety odrobinę za bardzo w dół i po 1-2 sekundach się wyrównują w górę. Autko nawet nie przygasa, ale lekko zatelepie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.