Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2012, 16:08   #331
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji

Zapomniałem dodać że w ostatnim czasie wymieniałem wszystkie łączniki, końcówki drążka, poduszkę skrzyni i tylne amortyzatory, ale tylko dlatego że jeden z nich został wybity bo inaczej dalej bym jeździł gdyż sprawność 73%
Generalnie to rzeczy które sie zużywają.

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2012, 20:08   #332
huptas
ford::average
 
Avatar huptas
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-07-2010
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 PB+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji mondeo

Cytat:
Napisał huptas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, moje mondeo ma 120tyś przejechane, 80 pierwsze tylko po naszych drogach, reszta głownie austria i czechy. przy 81 tyś założony gaz ze sterownikiem stag300. inwestycje:
terminowe przeglądy w fordzie co 20000 po 1400zł, były 4
przy 55000 wymiana klocków w salonie forda 850 zł
100000km, regulacja luzów zaworowych 250 zł, wymiana przewodów zapłonowych i świec, komplet ngk 400 zł
zamek drzwi przednich 100 zł
120tyś wymiana tarcz+klocków komplet Bosch i z robocizną 902 zł
witam ponownie, aktualnie na liczniku przeleciało 203000 i powiedzmy ze zachwyt troche mija, od ostatniego posta doszło pare napraw:
regulacja luzów 2x 250zł
Wymiana rolek paska+ pasek+ sprzegło alternatora + łożyska alternatora 850 zł
regeneracja głowicy przy 160kkm (wyapalone 8 zaworów, po małym śledztwie wyszło ze moja wina, za cieżka noga, 800 km robiłem w 6 godzin z czego około 150 było po bocznych drogach, kreciłem silnik prawie do 7000 obr, ale to była lekcja pokory Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Koszty 2300zł
kable + swiece x2 około 250zł
przednie klocki wymieniłem po 60kkm, były bosch, teraz jakieś niby polskie za 80 zł, nie widzę różnicy a zdarza sie mi ostro hamować, tarcze ma boscha, aktualnie przejechałem na nich 80kkm i powiedzmy ze są proste a nie raz du...e uratowały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poza tym auto śmiga, zawieszenie oki, elektryka oki,
tydzień temu wymieniłem szybe przednią, niestety czas nie pozwolił na oryginała, i żałuje bardzo, dużo słabsze grzanie.
podsumowując:
Na trasy jezeli ktoś sie często spieszy może zagazowac ale potrzebny mu dobry mechanik i gazownik
Na jazde powiedzmy miejską jak najbardziej, silnik nie dostaje tak w dup... i problemy z zaworami i głowica nie występują tak często.
mi już się ford znudził, niestety żona go uwielbia, choć ma swoje auto nie pozwala na zmianę, ach te baby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam czytających Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
huptas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2012, 16:42   #333
Mateusz B
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-12-2011
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8B 125KM
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji

Witam!
Ja również mogę się podzielić opinią o samochodzie. Otóż Moje Mondeo MK3 Posiadam od 6 miesięcy. Kupiłem je w komisie. "Perła" z Niemiec tak zwana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale nie narzekam.
Moje auto to Mondeo MK3 1.8 HE (Pb) 125 koni, rok 2001, kombi, przebieg niecałe 200 tyś. Kolor niby niebieski, niby szary. Taki od oświetlenia różny.
Więc po zakupie zaraz wymieniłem:
- klapki na głowicy (czy jak to się tam nazywa)
- pasek, rolka napinacza,
- wszelkie filtry paliwa i powietrza,
i gdyby nie błąd mechanika to jeździł bym do dziś na tym. Niestety później jeszcze raz wymieniłem pasek i rolkę napinacza i na razie hula choć są szmery po odpaleniu podejrzewam że źle wymieniony pasek zniszczył mi rolkę alternatora (bo rwało nowy pasek w wiór).
Teraz czeka mnie:
- regeneracja pompy klimy bo cieknie niesamowicie,
- wizyta u mechanika z problemami spowodowanymi źle wbijającym się wstecznym,
- rolka alternatora by ustały te dziwne dźwięki.
Szczerze na razie nie narzekam i czekam na wiosnę. Jeżdżę sporo nie powiem więc i wymiany są potrzebne wszakże auto nie jest nowe więc coś dołożyć trzeba. Spalanie tylko mogło by być niższe ale niema co narzekać.
Pozdrawiam i na pewno się odezwę po wymianie tych wspomnianych rzeczy wyżej.
Mateusz B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2012, 17:17   #334
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji

uważam ze ten temat powinien być podpięty. są osoby które szukają szybkich informacji o tym aucie i kosztach...
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2012, 20:17   #335
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji

To i ja sie podziele, kupilem moje MKIII 1.8 Pb 3,5 roku temu, byl najtanszy ze wszystkich anglikow w wersji ZETEC w tamtym czasie, troche poobijany, przebieg mial 96 tys mil, teraz ma ok 115 tys mil, kupiony w komisie. Po zakupie wymienilm:

-4 tuleje belki tylniej

a po 1,5 roku:

linki od recznego bo sie zapiekly i oblal przeglad

z pol roku temu:

Klapki w kolektorze dolotowym

ze 2 miesace temu:

laczniki stabilizatorow

Nie narzekam, bo te naprawy to nic powaznego.

Pozdrwiam
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2012, 22:55   #336
olczus9012
ford::advanced
 
Avatar olczus9012
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 219
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji

Witam...posiadam mondeo 2001r 2.0tddi...kombi w wersji ghia...ma wszytsko co potrzeba...skóra, grzane fotele - komfort jest...ale i naprawy sąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto mam od 8miesięcy i w tym czasie zrobiłem nim 24,5 tysiąca kilometrów. Naprawy to - generalna naprawa klimatyzacji - 2tysiące, wysprzęglik i jeszcze kilka rzeczy przy sprzęgle jak łozysko itd koszt 1tysiąc...do tegi pompa wspomagania - 600zł, a tak to tylko rzeczy eksploatacyjne jak filtry oleje itd...jestem bardzo zadowolony. No i moje zachcianki jak lampy black, lotka nad tylnią klapę, przyeciemnianie szyb...koszt ok. 940zl
Duży wygodny...czego chciec więcej...pali mi ok 8,5l - 9l w mieście ale nie narzekam przy tej masie auta.
olczus9012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2012, 17:45   #337
jaho
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2011
Skąd: koszalin
Model: focus
Silnik: 1,5 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 6
Smile Odp: Recenzja eksploatacji

Mam Mondka MKIII 2005 po ostatnim lifcie 2.0 tdci 130 km ,kombi w wersji trend (ma wszystko o oprócz skóry i ESP- nie jest całkowitym golasem) ,obecny przebieg 149 tyś km ,samochód przyprowadzony z Włoch w 2008 roku z przebiegiem 100 tys km.Całkowicie przypadkowy zakup poprostu okazja( od kuzyna mieszkającego we włoszech) .Po zakupie auta przez pierwsze miesiące ekspoloatacji bałem sie nawet na ten samochód spojrzeć bo tyle sie naczytałem na temat tej marki i modelu o jego awaryjności a wszczególności o silniku TDCI ile to trzeba ostrożności aby nie zalć tzw syfiastego paliwa a filtr paliwa wymieniac razem z olejem najlepiej co 10 tyś km itd.Jeżdżę nim już ponad 3 lata ( wymiany oleju i płynów ekspolatacyjnych zawsze o czasie ) i stwierdzam ,że jest to całkiem fajne i mało awaryjne auto.Do tej pory wymieniłem klocki ham., tarcze ham . , łożyska w przednich kołach, małą dwumase , rolki, napinacz i pasek. Wymiana tych cześci oczywiscie przez okres 3 lat. Jak narazie odpukac auto spisuje sie dobrze .W Ostanie mrozy - 25 stopni c. odpalał za pierwszym razem . Prawdą jest ,że od początku samochód jeździ na paliwe ON Ultimate tankowanym na BP ( innego paliwa nie zalewam) , trochę to kosztuje i przyznam sie ,że codzienna eksploatacja w tej chwili przy cenie paliwa ponad 6 złotych dla średniego budżetu domowego jest poprostu za droga. Zastanawiam sie nad modelem benzynowym ,ewentualnie z gazem ale słyszałem ,że gaz w fordzie to kiepski pomysł dla silnika .
Tak całkiem juz na koniec jeżeli bym miał wystawic ocenę Mondkowi to była by to mocne 4+ a nawet dałbym -5 ten minus to tylko za cene paliwa ale to nie jest wina modelu z tdci tylko rynku paliwowego .
jaho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2012, 09:21   #338
ZIBI111
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-05-2012
Skąd: Syców
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 32
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji

Mondka tddi kupiłem dwa tygodnie temu, nic jeszcze nie wymieniałem. Zrobiłem 1000km zapaliła mi się dwa razy kontrolka od alternatora, ale zgasiłem silnik odpaliłem i jechał dalej. Ciężko wchodzi jedynka i wsteczny, zawieszenie z przodu stuka. Ale do rzeczy: co powinienem wymienić z części eksploatacyjnych, i czy jestem w stanie sam to wymienić ? Poprzednie auto serwisowałem sam (carisma 1.9 td łącznie z rozrządem). Hamulce są wymieniane na stówe...
ZIBI111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2012, 10:11   #339
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji

Ja swojego mondeusza kupilem pod koniec listopada 2010 roku z przebiegiem 169 tysi, kombi, wersja ghia silnik 2.5 V6, 2001r. Po kupnie wiadomo, wymiana oleju, filtra oleju, filtra paliwa, przyciwpylkowego plus wymiana paska wieloklinowego bo stary piszczal. Nastepnie sprawdzenie, odgrzybienie klimy, nabicie; regeneracja odblysnikow lamp xenonowych (odblysniki wymontowalem i zamontowalem sam); potem byla nastepna wymiana oleju i filtra; nastepnie doszlo wymiana wycieraczek przedniej szyby, lewa koncowka kier. i laczniki stabilizatora na tylnej osi; ustawienie zbierznosci; nastepnie zakupilem dwa poliftowe zaciski na tyl z jarzmami bo mi sie lewe tylne kolo grzalo; zas wymiana oleju i wymiana plynu hamulcowego; niedawno kupilem sprezyny sachsa na tyl i czekaja na wymiane. Koszt wszystkiego zamkniety jak narazie w kwocie: 2771 PLN, czeka mnie jeszcze zakup dwoch nowych zarnikow xenonowych i kupno i wymiana przednich tarcz i klockow hamulcowych. Przebieg na dzien dzisiejszy: 187 tysi.

Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2012, 11:32   #340
leon 72
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 08-11-2009
Skąd: Wielkopolska , Niemcy Leipzig
Model: Ford Galaxy
Silnik: Diesel 2.0 180km
Rocznik: 2018
Postów: 157
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji

Witam w ,,recenzji,,
Uwazam ze temat ciekawy, czytajac mozna byc bogatszym w wiedze o naszych MK3, od jakiegos czasu juz jestem bywalcem forum ale jakos jeszcze nie podzielilem sie okresem eksploatacji mojego mondeo a wiec :
Auto to 2.0 TDCI 131km, w wersji GIA w kolorze zloty metalik. Jesli chodzi o wygode i komfort to jestem bardzo zadowolony, jest duzy a w bagazniku mozna naprawde wiele zmiescic !
Kupilem go ok. 4lata temu, mial przejechane 44tys., przez pierwsze prawie 3 lata nic nie wymienialem oprocz podstawowych rzeczy jak np. wymiana oleju, potem :
- komplet chamolcow; tarcze, klocki koszt: ok. 1200pln
- sterownik turbiny, kupilem na ALLEGRO po regeneracji koszt:620pln
- wymienilem przednia szybe ale koszt pokryla ubezpieczalnia (odprysk)
- niedawno, stabilizatory tyl plus gumy koszt: 150pln
- lozysko tylnego kola (ABS) lewego koszt: 230pln takze ALLEGRO (nowe)
Do tego dochodza takie rzeczy jak gumy na podloge na zime, dywaniki na lato czy wycieraczki szyb ok. 300pln no i koszty wymian plynow i filtrow.
Razem niewiele ponad 3tys zl, jak na 4lata uzytkowania to raczej niewiele
w porownaniu z komfortem i ekonomika bo caly zbiornik wystarcza na ponad 1000km.
Dodam ze szykuje sie do wymiany kola alternatora ze sprzeglem i paski ok.350pln.
Najwazniejsze: auto ma w tej chwili 117775tys.km przejechane
Pozdrawiam !
leon 72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , mondeo mk3 opinie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.