Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2010, 20:37   #21
MMarcin76
FCP member
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2009
Skąd: Szczecinek
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 11.2004
Postów: 227
Domyślnie Odp: dziwne stuki z przodu

Cytat:
Napisał tosiek71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
W moim Maxiu głuche stuki pojawiają się tylko i wyłącznie przy skręcaniu kierownicą. Przy jeździe na wprost i na dołkach nic nie słychać. Diagnosta na przeglądzie na "wytrząsarce" nic nie stwierdził.
Czy ktoś może wie co to może być???
Głuche stuki to takie trochę jak terkot?

MMarcin76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2010, 20:58   #22
tosiek71
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2010
Model: C-MAX GHIA
Silnik: 1,8 Duratec
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: dziwne stuki z przodu

Cytat:
Napisał MMarcin76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Głuche stuki to takie trochę jak terkot?
Wiem do czego zmierzasz, ale to nie przeguby.
To dźwięk jakby sprężyna się rozkręcała bądź skręcała, ale robiła to tak "schodkowo", jakby przeskakując po gumie.
Nie mam pojęcia, może poprzedni właściciel coś robił z zawieszeniem i źle poskładał "puzelki" do kupy.
tosiek71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2010, 18:07   #23
MMarcin76
FCP member
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2009
Skąd: Szczecinek
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 11.2004
Postów: 227
Domyślnie Odp: dziwne stuki z przodu

Cytat:
Napisał tosiek71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem do czego zmierzasz, ale to nie przeguby.
To dźwięk jakby sprężyna się rozkręcała bądź skręcała, ale robiła to tak "schodkowo", jakby przeskakując po gumie.
Nie mam pojęcia, może poprzedni właściciel coś robił z zawieszeniem i źle poskładał "puzelki" do kupy.
Masz rację do tego zmierzałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , ale może to łożysko w amortyzatorze, co?
MMarcin76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2010, 21:48   #24
rafus22
ford::advanced
 
Avatar rafus22
 
Zarejestrowany: 03-02-2009
Skąd: Roźwienica k.Jarosławia
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 315
Domyślnie Odp: dziwne stuki z przodu

łożysko górne amortyzatora jeśli na postoju ci skrzypi przy kręceniu kierownicy, bo przy jeździe tego nie słychać!
rafus22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2010, 17:46   #25
tosiek71
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2010
Model: C-MAX GHIA
Silnik: 1,8 Duratec
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: dziwne stuki z przodu

Cytat:
Napisał rafus22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
łożysko górne amortyzatora jeśli na postoju ci skrzypi przy kręceniu kierownicy, bo przy jeździe tego nie słychać!
Dzięki, o tym nie pomyślałem, chociaż to bardziej stukot niż skrzypienie. Tak jak wcześniej pisałem, jakby sprężyna się skręcała i przy rozkręcaniu waliła o gumę. Podczas jazdy też tak się dzieje, ale tylko przy skrętach
tosiek71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2010, 10:48   #26
KRisoo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus C-maks
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 25
Domyślnie Odp: dziwne stuki z przodu

Witam.Przymierzam się do wymiany górnych łożysk amortyzatorow i stad pytanie. Trzeba z tym koniecznie jechać do mechanika. Czy po sciągnieciu podszybia trzeba cos dodatkowo robic przy amortyzatorze czy wystarczy odkrecic poduszke i wymienic łozysko?
KRisoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2010, 22:18   #27
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: dziwne stuki z przodu

trzeba skompresowac sprezyne ,aby to cos rozebrac. w serwisie nie powinni wziac za to wiecej niz 80zl, a w sumie sciagacze do sprezyn widzialem chyba za 30zl. zawsze tez mozna sobie samamu zrobic. dla przypomnienia: mozna nakretki na kole przykrecac na sile, ale powinno sie to robic kluczem dynamometrycznym
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.