Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] dziwne stuki z przodu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100057)

kordi7 11-05-2010 09:31

dziwne stuki z przodu
 
Witam, od jakigoś czasu posiadam c-maxa z silnikiem 2.0tdci 136 km 2004r,przebig 108tyś?,od samego początku dochodziły mnie jakieś nie metaliczne stuki z przedniego zawieszenia( tylko na dziurach),byłem pewny że to koń cówki stabilizatora,ale nie.Na przeglądzie wszystko sztywne,amorki ,wahacze,końcówki ok.Mechanior nic nie widzi.Co to może być?-padło hasło wybita maglownica.

Franuśś 11-05-2010 14:38

Odp: dziwne stuki z przodu
 
Może być poduszka górna amortyzatora ja tak miałem takie głuche bicie

akusioll 11-05-2010 14:53

Odp: dziwne stuki z przodu
 
Jakby byla wybita maglownica to by ci kierownica miala luzy

smook 11-05-2010 15:41

Odp: dziwne stuki z przodu
 
Sprawdzałeś czy dolna osłona silnika nie jest gdzieś luźna?

KRisoo 11-05-2010 18:36

Odp: dziwne stuki z przodu
 
Witam. Mam dokładnie ten sam problem. Ostatnio mechanik uznał po przejażdżce ze mną że na 99% to końcówki łączników stabilizatora, wymieniłem i... jak stukało tak stuka!!! Mam też dziwny dżwięk przy skręcaniu kierownicą dlatego teraz postanowiłem wymienić wspomniane górne poduszki na amorku. Zobaczymy czy coś pomoże.

kordi7 12-05-2010 12:32

Odp: dziwne stuki z przodu
 
Dzięki za podpowiedzi,
Nie jest to osłona dolna nie ten dzwięk,faktycznie mogą być poduszki amorka,a pewnie one nie wyszłyby na przeglądzie.Jadę do serwisu forda niech szukają.Jak będę wiedział co to dam znać.

c-matix 13-05-2010 20:02

Odp: dziwne stuki z przodu
 
a drażki kierownicze moga być lekko wybite na łączach metalowych miałem taki poroblem w poprzednim autku

kordi7 18-05-2010 07:46

Odp: dziwne stuki z przodu
 
Witam, jestem po diagnostyce w fordzie,faktycznie okazał się luz na drążku kierownicy prawy,ciekawe czemu nie wyszło to na stacji diagnostycznej?!

kordi7 26-05-2010 07:37

Odp: dziwne stuki z przodu
 
Pomocy,wymieniłem drążek kierownicy nadal na dziurach dochodzą mnie stuki,tak jakby mniej i troche inne ale nadal ,nie chcę wymieniać wszystkiego.....po kolei

rojber 26-05-2010 08:01

Odp: dziwne stuki z przodu
 
kordi7, mi tez kiedyś cycki opadały jak jechałem po dziurach i coś pukało a diagności rozkładali ręce... ale kiedyś złapałem nadkole w górnej jego części, zaraz przy rancie błotnika i EUREKA! - nadkole pukało o błotnik. Kilka wkrętów, koła w lewo, koła w prawo i wyciągnięte, na rant nałożyłem rozcięty wzdłuż wężyk i skręciłem to z powrotem. Nastał cisza :p
Sprawdź !


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.