Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-06-2013, 10:39   #21
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Regulator wolnych obrotow .

Kolego u mnie wolne obroty to 600 - 650 na min., podczas upałów, po rozgrzaniu silnika spadają nawet poniżej 500. Nie mam żadnych problemów z rozruchem, pompa jest ok. Co do gęstości, kaloryczności i rozszerzalności ..., to zauważ, że jadąc dieslem rano, kiedy jest jeszcze chłodno, czujesz większą jego żwawość a i paliwa mniej zużyjesz na tym samym dystansie. Praw fizyki nie zmienimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam

__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 11:07   #22
davidcie
ford::average
 
Avatar davidcie
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8 TD ENDURA-DE
Rocznik: 2000
Postów: 196
Domyślnie Odp: Regulator wolnych obrotow .

O to właśnie mi chodzi, że występuje to podczas upałów i po rozgrzaniu silnika. Różnimy się tylko wyjaśnieniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tzn. według Ciebie różnica jest powodowana rozrzedzeniem paliwa i powietrza, a według mnie delikatnym rozszczelnieniem pompy paliwa.

Nie jestem fizykiem, przyznaję, ale moim zdaniem gęstość nie może odpowiadać za tak duży spadek. Po pierwsze, gdyby tak było, obserwowalibyśmy go wszyscy a nie tylko niektórzy. Po drugie, gęstość np. wody (przyjmijmy, że paliwo zachowuje się podobnie jeśli chodzi o rozszerzalność) wynosi 998,20 kg/m^3 przy 20°C, a 992,29 kg/m^3 przy 40°C - różnica 0,6%. Podobna kalkulacja dla powietrza daje wynik 1,21 kg/m^3 oraz 1,13 kg/m^3 - różnica 6,6%.

Ale może poczekajmy aż Przemek22tex da znać co tam z jego problemem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez davidcie ; 17-06-2013 o 11:18
davidcie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 11:17   #23
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Regulator wolnych obrotow .

Cytat:
Napisał davidcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdyby tak było, obserwowalibyśmy go wszyscy a nie tylko niektórzy
Obserwują go tylko wybrańcy, u których regulacja wolnych obrotów nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Uwierz, że rozszerzalność termiczna powietrza jest na tyle duża, iż jej wpływ na moc silnika jest znaczący.
Masz rację, co do tego, że nie warto ciągnąc tematu, bo chyba poza nami samymi, nikt więcej nie jest nim zainteresowany.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 19:54   #24
Przemek22tex
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: Strzegom
Model: Focus c-max GHIA
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 126
Domyślnie Odp: Regulator wolnych obrotow .

No z tymi gęstościami to mnie zaskoczyliście. To znaczy że mój mądziak jest na tyle stary że mam mu doczepić butlę z tlenem? Moim zdanie jeśli miał by na to wpływ gęstości powietrza i takie tam.. to nie tylko mój by tracił obroty bo w końcu otacza nas to samo powietrze. Sprawdzałem paski nie były ciepłe, na pompie ma śruby od regulacji które oryginalnie są zalane klejem "loctite" żeby tym już nie kręcić.Podciągnąłem troszkę linkę od tego silniczka od wolnych obrotów i podniosłem je do 650 ale czy będzie to miało jakiś duży wpływ na spalanie?
__________________
Jest ryzyko,jest przyjemność.
Przemek22tex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 20:09   #25
davidcie
ford::average
 
Avatar davidcie
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8 TD ENDURA-DE
Rocznik: 2000
Postów: 196
Domyślnie Odp: Regulator wolnych obrotow .

Jeśli silnik pracuje równo, nic mu ostatnio nie odpadło, spadek obrotów nie jest związany z jakąś awarią którą miałeś w ostatnim czasie, no i "na ucho" wszystko brzmi dobrze, pomyślałbym o regulacji biegu jałowego. Trzymam kciuki że to taka właśnie prozaiczna przyczyna i nie trzeba wypruwać głowicy by upewnić się, że nie mieszkają tam szczury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ps. Offtop ale tylko nieco. Kiedyś znajomemu nie chciało odpalić Suzuki Baleno z zacnym turbo dieslem 1,9 (XUD9 koncernu PSA). Magicy w warsztacie bez konsultacji wyciągnęli całą górę silnika, zawory i pompę. Za przyjemność rozkręcenia zawołali prawie tysiaka i auto zostało im zabrane. Za szlif i uszczelkę poszło kolejne pół. Za poskładanie podkładek do regulacji parę stów. Za zmontowanie u innego mechanika parę stów. Za regenerację pompy siedem stów. Okazało się, że nie działał immobiliser przy pompie... koszt: bodajże 70zł.
davidcie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 10:27   #26
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Regulator wolnych obrotow .

Przemek22tex podniesienie wolnych obrotów ma wpływ na spalanie ale raczej minimalny (większy podczas jazdy miejskiej). Zauważ jednak, że "książkowe" wolne obroty w naszych bolidach to 950/min. Co do wpływu gęstości powietrza na spalanie,moc, obroty, rozszerzalność termiczna powietrza jest na tyle duża, że ma znaczący wpływ. Zakręć szczelnie pustą butelkę PET po napoju i włóż do lodówki lub zamrażarki a zobaczysz jak ją "zassie". Przy różnicy temperatury otoczenia 15 - 20 stopni, bez regulatora obrotów silnik z pewnością zmieni obroty. Teraz pytanie: czy w niskich temperaturach, do 10 stopni też tak bardzo spadały Ci obroty ???
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 10:32   #27
davidcie
ford::average
 
Avatar davidcie
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8 TD ENDURA-DE
Rocznik: 2000
Postów: 196
Domyślnie Odp: Regulator wolnych obrotow .

To jeszcze się dorzucę z bezpośrednim doświadczeniem temperatura otoczenia vs silniczek wolnych obrotów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Otóż w naszym Mondku silniczek był wypięty jeszcze w Belgii wiele lat temu. Odkryliśmy to dopiero po wielu latach używania w zasadzie przypadkiem dłubiąc przy silniku któregoś razu. Żadnego spadania obrotów nie zauważyliśmy.

Jedyne co się zmieniło po podłączeniu silniczka to to, że teraz po przygazowaniu obroty spadają skokowo, i że zimą przez kilka minut po zapaleniu zimnego silnika są delikatnie wyższe o ok. 100 U/min.

U innych może jest inaczej, u nas było właśnie jak opisuję.
davidcie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 10:36   #28
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Regulator wolnych obrotow .

Kolego, to jeszcze zdradź tajemnicę, jakie były te wolne obroty z wypiętym serwem, bo jeśli były one na poziomie 900 - 950 to faktycznie na różnicę mogłeś nie zwrócić uwagi ale ustaw na 500 - 600 przy temp. do 10 stopni a zauważysz zmianę powyżej 20.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 10:38   #29
davidcie
ford::average
 
Avatar davidcie
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8 TD ENDURA-DE
Rocznik: 2000
Postów: 196
Domyślnie Odp: Regulator wolnych obrotow .

Oczywiście, były i są ustawione na książkowe 900-950 obrotów. Nie dałoby mi spokoju gdyby było inaczej niż zaleca producent Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
davidcie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2013, 10:49   #30
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Regulator wolnych obrotow .

No i sam widzisz, mamy gotową odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Dodam tylko, że moje mdo od chwili kiedy je kupiłem (to już 6 lat) ma odłączone serwo wolnych obrotów a same wolne obroty na poziomie 600 - 650, przy upałach powyżej 25 stopni obroty spadają nawet minimalnie poniżej 500 ale praca silnika nadal jest równa i płynna. Wydaje mi się, że "nieszczelna" pompa wtryskowa 6 lat raczej by nie przeżyła.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.