Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Regulator wolnych obrotow . (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=104096)

nico1976 30-06-2010 18:08

Regulator wolnych obrotow .
 
Witam.Mam problem silniczek wolnych obrotów podciaga linke gdy ja dodaje gazu, i popuszcza jak odejmuje gaz. .Wydaje mi sie ze powinno byc odwrotnie .Dodam ze wczesniej wszystko bylo ok. Nic tam nie grzebalem wiec stalo sie to samo z siebie .Jak sobie z tym poradzic.

Horhe 30-06-2010 18:18

Odp: Regulator wolnych obrotow .
 
nakazać silniczkowi by natychmiast przestał działać odwrotnie.

Emmm 30-06-2010 20:31

Odp: Regulator wolnych obrotow .
 
Nico1976, jakie masz te wolne obroty, czy spadają po maksymalnym skręceniu kół na postoju? Masz klimę?
Pozdrawiam

invi017 30-06-2010 21:12

Odp: Regulator wolnych obrotow .
 
Cytat:

Napisał nico1976 (Post 1466398)
Mam problem silniczek wolnych obrotów podciaga linke gdy ja dodaje gazu, i popuszcza jak odejmuje gaz

Tak właśnie powinno być. Ten silniczek ma kilka zastosowań. Przy rozruchu podciąga linkę, i podczas dodawania gazu - zwróć uwagę że jak dodasz gaz na postoju i utrzymasz stałe obroty to silniczek popuści linkę.

Pozdrawiam.

nico1976 01-07-2010 04:20

Odp: Regulator wolnych obrotow .
 
Dla mnie to troche dziwne bo jak odpalam rano to silniczek sobie spi i mi nie pomaga ani drgnie obroty 500 a powinny miec przynajmniej 850 .Jak załaczam klime na postoju tez mnie nie wspomaga (obroty spadaja ).Podciaga tylko linke jak ja dodaje gazu troszke to dziwne ????.Pewnie jak jade sobie setunia to linka pociagnieta na max i w baku wir sie robi ,,Pomocy .Dodam jeszcze ze jak zalaczy sie wentylator chlodnicy na postoju tez obroty spadaja do około 500 i czuc obciazenie silnika.Podczas jazdy z kilma odczuwalne sa szarpniecia jak sie załacza . Klima nabita .

damian0016 01-07-2010 09:27

Odp: Regulator wolnych obrotow .
 
Witam też mam problem z silniczkiem wolnych obrotów otóż ostatnio po jego wyczyszczeniu gdy odpalam mondka obroty skaczą do 1500 - 1700 dopiero po kilku sekundach spadają oraz podczas hamowania gdy redukuje biegi to się zawieszają na pułapie 2 tysięcy i jeszcze jedno gdy dochodzi do zatrzymania wciskam sprzęgło wbijam na luz stoję w miejscu to obroty są w granicach 1500 i po kilku sekundach spadają do 1000 czy oznacza to że silniczek jest już do wymiany ?

invi017 01-07-2010 09:34

Odp: Regulator wolnych obrotow .
 
Cytat:

Napisał damian0016 (Post 1466730)
Witam też mam problem z silniczkiem wolnych obrotów otóż ostatnio po jego wyczyszczeniu gdy odpalam mondka obroty skaczą do 1500 - 1700 dopiero po kilku sekundach spadają oraz podczas hamowania gdy redukuje biegi to się zawieszają na pułapie 2 tysięcy i jeszcze jedno gdy dochodzi do zatrzymania wciskam sprzęgło wbijam na luz stoję w miejscu to obroty są w granicach 1500 i po kilku sekundach spadają do 1000 czy oznacza to że silniczek jest już do wymiany ?

To nie jest wina tego silniczka, tylko boostera. Membrany do wymiany.

Cytat:

Napisał nico1976 (Post 1466648)
Dla mnie to troche dziwne bo jak odpalam rano to silniczek sobie spi i mi nie pomaga ani drgnie obroty 500 a powinny miec przynajmniej 850 .Jak załaczam klime na postoju tez mnie nie wspomaga (obroty spadaja ).Podciaga tylko linke jak ja dodaje gazu troszke to dziwne ????.Pewnie jak jade sobie setunia to linka pociagnieta na max i w baku wir sie robi ,,Pomocy .Dodam jeszcze ze jak zalaczy sie wentylator chlodnicy na postoju tez obroty spadaja do około 500 i czuc obciazenie silnika.Podczas jazdy z kilma odczuwalne sa szarpniecia jak sie załacza . Klima nabita .

To rzeczywiście dziwne. Może czujnik temperatury uszkodzony? Bo jak jest bardzo ciepło, to silniczek przy rozruchu nie podciąga linki.

Emmm 01-07-2010 11:52

Odp: Regulator wolnych obrotow .
 
Invi017, zwróć uwagę, że Damian0016 ma w swoim krążowniku silnik benzynowy, więc boostera ani śladu. Może mieć natomiast kłopoty z krokowcem.
Pozdrawiam

Emmm 01-07-2010 11:58

Odp: Regulator wolnych obrotow .
 
Nico1976, skoro dzieje się tak, jak opisujesz, to znaczy, że Twoje serwo wolnych obrotów nie działa. W tej sytuacji możesz je odłączyć, zregenerować lub wymienić. Proponuję zacząć od odłączenia i zaobserwowania różnic w pracy silnika - nie powinno być żadnych.
Pozdrawiam

damian0016 01-07-2010 12:05

Odp: Regulator wolnych obrotow .
 
czyli co radzicie kupić nowy czy jeszcze coś posprawdzać ewentualnie wymienić ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.