Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-09-2011, 21:36   #21
salas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-08-2011
Skąd: kielce
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: szarpanie przy stałej prędkości.

U mnie był ten sam problem.
Auto spaliło 8litrów przy czym wlekło się jak muł i bardzo bardzo kopciło przy przyśpieszaniu.
Zaślepiłem egr i auto odżyło - sam nie wierzę, zero dymu, zero szarpania a szarpało dokładnie jak w opisie kolegi wyżej, no i moc, teraz to można jeżdzić.
Co do spalania jeszcze nie wiem, bo dopiero zalałem więc zobaczymy.
Polecam zaślepienie/wyłączenie egr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.!
Powodzenia

salas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2011, 09:35   #22
ememiks
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-10-2011
Skąd: zachodniopomorskie
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TdCi
Rocznik: 2002
Postów: 53
Domyślnie Odp: szarpanie przy stałej prędkości.

A ja właśnie dziś z rana sprawdzę jak autko odpala i....
Przez 2 minuty obroty wariowały ale silnik normalnie odpalił dodałem gazu do 2 tyś i zbladłem.
- Dymienie z wydechu
- wibracja ja jałowym telepanie autem
- nie równa praca silnika
- jakby powietrze zaciągało
W jednej chwili myśl "disel kaput"

Sprawdziłem gniazda wtrysków i sucho tam jak pieprz.
Mówię sobie ostatnia deska ratunku rura od turbo i powrócił mi uśmiech na twarzy tak ktoś próbował zalepić taśmą izolacyjną i opaskami plastikowymi. Jak ja tego nie odczułem w czasie jazdy chyba dlatego ze jak testowałem to nie schodziłem z 3 tyś obrotów.
Rura zamówiona 120zł z kosztami nowa ze sklepu.
Jeszcze nie opłaciłem a już wpakowuje dobrze się zaczyna układać współpraca oby tylko dobrze dupę woził Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ememiks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 17:22   #23
ememiks
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-10-2011
Skąd: zachodniopomorskie
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TdCi
Rocznik: 2002
Postów: 53
Domyślnie Odp: szarpanie przy stałej prędkości.

Więc tak jestem po wymianie oleju, filtrów olejowego i paliwowego org. Zamontowałem tą rurę na nową i jeszcze trochę przez 10km telepało ale później zatankowałem na orlenie verve ON i już 2 dzień i zero objawów szarpania czy zimny czy ciepły do 2 tys obrotów.
Rano dziś nawet przy 2 stopniach odpalił b.dobrze i zatelepał się z może 5 sekund i obroty normalne. Przed wymianą filtrów było dużo gorzej telepał się z parę minut. Myślę że wymiana jeszcze świec i będzie dobrze już super.
ememiks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 17:48   #24
ememiks
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-10-2011
Skąd: zachodniopomorskie
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TdCi
Rocznik: 2002
Postów: 53
Domyślnie Odp: szarpanie przy stałej prędkości.

Wracam do tematu dalej to samo temat rzeka.
ememiks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 23:19   #25
rafalk2323
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Re: szarpanie przy stałej prędkości.

to samo u mnie szarpie kopci na niebiesko (jak zimny)jechac sie nie da bledow nie ma nikt nic nie wie
rafalk2323 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2011, 09:57   #26
rafalk2323
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Re: szarpanie przy stałej prędkości.

egr zslepiony dalej to samo
rafalk2323 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2011, 20:06   #27
ememiks
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-10-2011
Skąd: zachodniopomorskie
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TdCi
Rocznik: 2002
Postów: 53
Domyślnie Odp: szarpanie przy stałej prędkości.

Dziś autem ponad 600km i dalej potrafi szarpać dwie inne stacje paliw+ dodatek do wtrysków i to samo.
A czy w mondeo tempomat to taki kiepski jest? Tzn zamiast płynnie tam trzymać prędkość to są odczucia szarpania jak zwalnia i przyspiesza no w innych autach dużo lepiej to działało. No chyba że wina leży właśnie po stronie tego szarpania lecz np. powyżej setki objawy szarpania u mnie brak a tempomat przy 130 potrafi szarpnąć.
ememiks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2011, 17:18   #28
rafalk2323
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Re: szarpanie przy stałej prędkości.

a czy ktos probowal wymienic map sensor????
rafalk2323 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2011, 13:46   #29
jurek00
ford::beginner
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 22-12-2010
Skąd: piła
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2002
Postów: 43
Domyślnie Odp: szarpanie przy stałej prędkości.

takze borykam się z szarpaniem ale u mnie szrpie tylko na rozgrzanym silniku, zaslepiłem egr całkowicie i nic to nie dało takze nie mam pojęcia o co biega
jurek00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2011, 23:39   #30
H4des
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-08-2011
Skąd: Gdańśk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 74
Domyślnie Odp: szarpanie przy stałej prędkości.

U mnie problem jest trochę dłuższy i bardziej czarny scenariusz obstawiam. Zaczęło się od pukania przy przyśpieszaniu i ponad 2 tys pukało jeszcze mocniej, po chwili mrugająca kontrolka i silnik zdychał. Jak odpaliłem ponownie wszystko było ok aż nie chciałem się rozpędzić.
Mechanik zdiagnozował wtryski - zrobiłem regenerację samych zaworków bo wg niego końcówek nie trzeba było. Wszystko chodziło ładnie pięknie z 2 miesiące ( ok. 8tys km zrobiłem ) Nagle pewnego dnia rano po odpaleniu obroty zaczęły drgać i gdy nacisnąłem sprzęgło to czułem wibracje pomyślałem sobie pięknie 4 miesiące mam samochód od razu i wtryski i dwumas, a jak się okaże to jeszcze nie koniec. Po dwóch dniach ( jakoś w tym tygodniu) auto na 4, 5 zaczęło szarpać przy równym trzymaniu gazu.
Na poniedziałek 19 grudnia umówiłem się z mechanikiem na diagnozę.
Dziś sobota 17 grudzień zrobiłem trasę z domu do Sopotu i z powrotem ( ok. 100 km). Po drodze 3 razy mi zgas, oczywiście najpierw pukanie, kontrolka, zgasł.. I tak jeszcze raz i jeszcze. Nawet przy delikatnym przyśpieszaniu.

Przyjechałem do domu, podniosłem maskę i dodałem gazu na biegu jałowym tak do 3 tysięcy obrotów. Niestety nie skończyło się to dobrze. Coś puknęło, coś stuknęło z pod maski poszedł dym i iskry. Od razu go zgasiłem i poszedłem zobaczyć co się dzieje.

A więc tak najpierw znalazłem kawałki żelaza, wychyliłem się za silnik i u góry po prawej stronie od turbiny zaczął kapać dość obficie olej. Coś wystaje z silnika, niestety nie jestem na teraz pewien czy to korbowód? Być może był luźny ( stąd to pukanie ) aż w końcu się uwolnił i wyszedł poza silnik. A może to rozrząd był luźny i pukał urwał się ( albo coś ) i uszkodził głowicę? Nie wiem...
Wepchałem go na kanał, niestety przez podłogę nic nie widziałem, tylko olej który kapał mi na plecy. A, że godzina późna to zostawiłem go w garażu, odpaliłem allegro w akcie desperacji i szukam nowego silnika.....
H4des jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.