Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] szarpanie przy stałej prędkości. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=117582)

pajurp 17-12-2010 14:26

szarpanie przy stałej prędkości.
 
Mam mondeo 2.0 tdci 130km jest w nimtaki problem, gdyż podczas utrzymania stałej prędkości pomiędzy 60 a 100km/h tylko przy rozgrzanym silniku szarpie tak jakby nie dochodziło paliwo lub łapał lewe powietrze. Komputer nic nie wykazał a szarpanie występuje tylko podczas utrzymania stałej prędkości( na rozgrzanym silniku na letnim i zimnym jest ok) a przyspieszając lub odejmując gazu jest ok. Mechanicy twierdzą jak zawsze iż jest to wina wtrysków lub pompy wtryskowej. Może miał ktoś taki przypadek.

eddek 17-12-2010 15:03

Odp: szarpanie przy stałej prędkości.
 
Mam tak samo na 4 i 5 biegu.
Niestety nie wiem dlaczego.

Wojtek 17-12-2010 18:53

Odp: szarpanie przy stałej prędkości.
 
Proszę stosować się do regulaminu w dziale DIESEL.
Następnym razem temat poleci do zsypu...

Gregor90 19-12-2010 21:41

Odp: szarpanie przy stałej prędkości.
 
U mnie winny był zasyfiony i zacinający się zawór EGR

kowal2 19-12-2010 22:31

Odp: szarpanie przy stałej prędkości.
 
witam. mam podobny problem w focusie 1.6 tdci 109 km szrpie tylko na rozgrzanym silniku troche to dziwne, czasem jest to tak mocne szrpanie, ze silnik gasnie. byłem w aso kupa błędów wiekszosc powstała podobno w czasie kiedy zgasł jechałem na biegu wiec tak jak bym próbował odpalic go na pycha, błedy skasowali we wtorek jade na ponowny odczyt i sie okaże, mam nadzieje, ze zlokalizują usterkę. jak wrócę z serwisu to napisze co mi specjalisci powiedzieli.

Pablo_X 20-12-2010 22:45

Odp: szarpanie przy stałej prędkości.
 
Panowie, poszarpywanie przy jeździe ze stałą, niezbyt dużą prędkością, np. przy jeździe na tempomacie to objaw m.in. kończących się wtrysków (bywa, że egr). Jeżeli auto potrafi (choćby nawet czasami) zakopcić to właśnie jest najgorsza diagnoza - wtryski.
A patrząc na roczniki waszych furek (2002, 2003) w których wystąpił problem, to mają już grubo nalatane.

kowal2 21-12-2010 22:55

Odp: szarpanie przy stałej prędkości.
 
jestem po odczytaniu błędów i co sie okazało, że nie ma żadnych poza błedem esp (cos tam z czujnikiem położenia kierownicy) chociaż nic mi sie nie wyswietla i wszystko działa ok. a i filtr powietrza był wymieniony bo był zasyfiony i porwany chociaż to nie może byc przyczyna szarpania. skoro nie ma błędów i teoretycznie wszystko jest ok to czemu szarpie. myslisz kolego, ze to wtryski mam przejechane dopiero 140 tys. no nic bede szukał dalej przyczyny

Pablo_X 21-12-2010 23:08

Odp: szarpanie przy stałej prędkości.
 
Przerabialiśmy taki przypadek u mnie. Auto było jak igiełka ale poszarpywało (przykopcało przy odpalaniu czasem). Podmiana EGR, przyepływki, czyszczenia nic nie dawały a pomiary idealne. Na koniec pomogła wymiana wtrysków :D

PaBlLoO90 22-12-2010 10:10

Odp: szarpanie przy stałej prędkości.
 
W wielu bliźniaczo podobnych tematach pisze się o wtryskach , pompach i innych kosztownych rzeczach. Może to tylko filtr ???

WolfieKiel 22-12-2010 12:21

Odp: szarpanie przy stałej prędkości.
 
Miałem podobny problem, przy stałej prędkości i przy obtortach prawie 2k/min szarpał a przy dodawaniu gazu zostawiał zasłone dymna w postaci czarnego dymu. Okzało sie ze jedna z rur do IC była nieszczelna. Po wymianie tej rurki na nowa wszystko wróciło do normy... mały drobiazg a wiele problemów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.