Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2016, 08:31   #21
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 85km

Cytat:
Napisał autoostrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
turbo doładowuje jeśli odepnę wężyk sterowania do 1.2bara netto
Jest ok.
Cytat:
Napisał autoostrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pompa była sprawdzana robiona
Gdzie? Jak? Masz jakieś wydruki ze stanowiska pomiarowego?
Wyjętą pompę sprawdza się na stanowisku w różnych stanach pracy - dostajesz papiery z wynikami z nr pompy i datą badania. Sprawdzana jest testerem elektronika sterownika. Tak działają dobre firmy. Wiesz za co zapłaciłeś. Od razu sprawdza się wtryski na ciśnienie otwarcia i lanie.

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-03-2016 o 08:33
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2016, 22:00   #22
autoostrowski
ford::beginner
 
Imię: DAREK
Zarejestrowany: 21-02-2016
Skąd: ST. WOLA
Model: tranzit
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 85km

Do pompy papiery dostałem gwarancję i co zostało wymienione ale najgorzej mnie denerwuje w tym kraju że u nas naprawiają dobre rzeczy. a dlaczego dobre bo po co naprawiali jak kazałem sprawdzić a naprawili bo była uszkodzona tylko że nawet o 1 %nie jest lepiej a nawet gorzej po naprawie wtryski też ,tak na marginesie prawie wszystko wymienione a nic lepiej .
autoostrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2016, 08:49   #23
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 85km

Cytat:
Napisał autoostrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do pompy papiery dostałem gwarancję i co zostało wymienione
No nie wiem, to każdy może ci napisać - ja też...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2016, 10:15   #24
autoostrowski
ford::beginner
 
Imię: DAREK
Zarejestrowany: 21-02-2016
Skąd: ST. WOLA
Model: tranzit
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 85km

I to jest właśnie nasz kraj potrafią dobre naprawić , a pewnie to co było uszkodzone zostało dalej uszkodzone

tak na marginesie po ich naprawie ustawieniu rozrządu na znaki wyrzucało błąd kąta wtrysku , po podciągnięciu na max na fasolkach błędu nie wyrzuca i to jest właśnie to co jeszcze ustawili gorzej niż przed naprawa
autoostrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2016, 16:39   #25
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 85km

Cytat:
Napisał autoostrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak na marginesie po ich naprawie ustawieniu rozrządu na znaki wyrzucało błąd kąta wtrysku , po podciągnięciu na max na fasolkach błędu nie wyrzuca i to jest właśnie to co jeszcze ustawili gorzej niż przed naprawa
Może ktoś powie, że ja ciągle swoje ale moim zdaniem do wymiany w pompie jest zawór kąta wtrysku. To co robiłem u siebie.
W tym wątku opisałem mój przypadek [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kiedy miałeś ustawiony rozrząd na znaki czujniki odpowiednio interpretowały wskazania i wyrzucały błąd. Przestawiając rozrząd oszukałeś je ale odpowiedniego ustawienia kąta wtrysku nie masz.
Przestaw rozrząd z powrotem, jeśli będzie wyrzucało błąd weź się za zaworek.
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2016, 20:16   #26
autoostrowski
ford::beginner
 
Imię: DAREK
Zarejestrowany: 21-02-2016
Skąd: ST. WOLA
Model: tranzit
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 85km

Oddałem na złom brak więcej nerwów
autoostrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2016, 09:02   #27
bksfuo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mk5, mk6, master,LT46,canter
Silnik: 2.5d;2.0;1.9 ;2,2; 2,8; 2,8
Rocznik: 1997, 2003, 2005, 2005, 1997,2003
Postów: 307
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 85km

Cytat:
Napisał autoostrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I to jest właśnie nasz kraj potrafią dobre naprawić , a pewnie to co było uszkodzone zostało dalej uszkodzone
Tu nie chodzi o kraj tylko o dwie strony medalu: Ty chcesz tanio naprawić, a mechanik dużo zarobić.

Jest u Nas niewielu dobrych mechaników ponieważ posiadamy masę "wymieniaczy" oznacza to ludzi którzy mają warsztat nawet dobrze wyposażony lecz potrafią tylko zamieniać stare części na nowe nie znając nawet zasad jak odpala auto. Mechanikami zaczęli mianować się ludzie którzy umieją zrobić zawieszenie, skasować błąd komputerem, wysłać to znajomego elektryka lub jak niewiedzą jak coś zrobić to, że orzec "sory nie mam czasu" Wojtek wielokrotnie pisał tutaj o zakładzie "Auto Waś" chociaż u nich nic nie robiłem powiem na ten temat tyle: specjalizacja w 1 aucie, na pewno masa części nowych jak używanych od ręki dla podmiany, lub sprawdzenia nawet czy to tego wina, oraz najważniejsze historia a to jest mega plus bo mieli pewnie podobnych przypadków jak Twój 100 i na każdy znaleźli rozwiązanie gdyż ford mk6 ma już ponad 10 lat i wszystkie usterki wyszły już na światło dzienne.

Co do auta szkoda na złom 2.0 TDdi wywalać bo stwierdzam po 10 latach testowania, że to jeden z lepszych silników montowanych w autach dostawczych. Co do 2.0 TDci, 2.4 TDci stwierdzam, że to są totalne niewypały jeżeli chodzi o układ paliwowy poza tym też fajne ekonomiczne i mocne jednostki. Pozdrawiam kolegę
bksfuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2016, 10:28   #28
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 85km

Cytat:
Napisał bksfuo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do 2.0 TDci, 2.4 TDci stwierdzam, że to są totalne niewypały jeżeli chodzi o układ paliwowy
Trochę poczułem się wywołany do tablicy, bo mam 2,0 tdci/Delphi.
Jeżdżę nim wiele lat i uważam, że to jest wyjątkowo prosty, nieskomplikowany układ, bardzo łatwy w naprawach. Np EGR blokuje się w 2 minuty i zapomina o nim na zawsze. Nikt nie słyszał w Delphi o wypalonych tłokach przy sprawnych wtryskiwaczach. Wszystkie części układu wtryskowego są do nabycia w oryginałach. Problem tylko w tym, że trzeba wiedzieć jak czytać błędy i co robić w przypadku awarii. Wcale silniki tddi na Boschach VP30 i VP44 nie są mniej zawodne, a o awariach sterowników w tych pompach można książkę na 1000 stron napisać.
Zresztą z własnego doświadczenia wiem, że awaryjność zależy w dużej mierze od... szczęścia. Jeżeli zatankujesz kwas w dużym stężeniu - nic nie pomoże...
Każdy układ wtryskowy diesla w przypadku awarii wymaga pewnych niezbędnych procedur, które w przypadku ludzi zajmujących się tym naprawdę profesjonalnie muszą kosztować - ze względu na koszt wyposażenia warsztatu i koszt szkolenia załogi.
Niestety - każdy domorosły naprawiacz uważa, że wystarczy coś pstryknąć, przykręcić dwie śrubki, wymienić wężyk za 20 zł i ma być już dobrze.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2016, 16:58   #29
autoostrowski
ford::beginner
 
Imię: DAREK
Zarejestrowany: 21-02-2016
Skąd: ST. WOLA
Model: tranzit
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: Brak mocy 2.0 tddi 85km

do kolegów dzięki za wszelkie sugestie teraz możemy dyskutować o tym czy tdci czy tddi lepszy w którym jest jaki dobry i czy lepszy egr ale konkretów w mojej sprawie było za mało jak i poszperałem wszelkie fora i rozwiązań było brak chyba że model z przepływką i padnięta przepływka lub pęknięta guma za turbem tyle było z kąkretów.
autoostrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.