Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2009, 13:27   #191
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji mondeo

Cytat:
Napisał marctwain Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak w środku i jak podłączoneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok dziś zrobię przy okazji jak będę montował nową przetwornice, czyli myśle koło 18stej.

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 16:23   #192
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji mondeo

Wymieniłem i wszystko gra
Tutaj fotki odnośnie turbo, dziękuje że kolega tak napierał bo zauważyłem ze nie do końca trzyma ciśnienie! ale już zamówiłem stalową rure z specjalnym lejkiem na węzyk którą zastąpię tą gumową

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


I na koniec.... musiałem wybaczcie, zdjęcie zrobiłem miesiac temu w stockholmie- był zlot amerykańskich starych samochodów i między innymi pojawiło sie też to... chyba nie musze pisać co to za auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2010, 12:52   #193
Wojcieszyn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji mondeo

Rocznik 2005 - 12000 tys. 2.0 tdci.Od nowości w PL.

Wtryski - zero problemu - wlewam tylko bp ultimate diesel, dopłacam do paliwka ale jak widać warto.
Koło dwumasowe - zero problemu ( a mam chipa na 138koni ze 115) - trzeba umiec sie sprzeglem obchodzic przy zmianach biegu i gwaltownym przyspieszniaem...

Jedyne usterki - ostatnio zakleszczyla sie linka od hamulca recznego - za duzo jazdy po sniegu na rekawie chyba ;-)

Pozrywane na myjni nitki ogrzewania przedniej szyby.
Wymienione różnego rodzaju paski i napinacze - zrobili na gwarancji.

Aktualnei wymienieone przednie tarcze (pierwszy raz) i klocki wzsystkie (drugi raz)a tylnie tarcze od nowosci.
Jedynie co to zbieram sie do wymiany amorkow, i jakis drobnych pierdol w tylnim zawieszeniu - jakies gumki czy cos bo na dziurach wydaje zawieszenie odglos takiego bulgotania. samochod odplaca sie za umiejetne ekslopatowanie i dobre paliwko.
pzdr.
Wojcieszyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2010, 14:31   #194
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji mondeo

No to pogratulować bezawaryjnej jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Wojcieszyn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozrywane na myjni nitki ogrzewania przedniej szyby.
To chyba nie bardzo, paski grzejące przednią szybę są w niej zatopione, nie ma możliwości ich uszkodzenia. No chyba, ze szyba pęknie, ale to nie od myjni. Pozdr
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2010, 15:47   #195
KrzychuK
ford::beginner
 
Avatar KrzychuK
 
Zarejestrowany: 02-04-2007
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2003/04
Postów: 30
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji mondeo

Witam. Moje mondeo Koniec 2003r. 2.0 Tdci. Samochód Z salonu PL.
Aktualnie 190.750km
Kupiłem go w sierpniu od 1 właściciela.
Oto lista co w nim zrobiłem( cen nie pamiętam
Klocki i tarcze ( przód tył)
Łączniki stabilizatora tył oraz te gumy tylnej belki
Przy 180.000 Olej ( castrol Edge) filtr oleju powietrza paliwa , kabinowy
i 200km temu zaczęła migać kontrolka świec żarowych
Padły 3 wtryski plus wykryto jeszcze pęknięta gumę od turbo.
Autem zrobiłem od sierpnia jakieś 15 tyskm. Myślę że wtryski i tak wytrzymały długo bo 190.000 od nowości w Pl to dobry wynik
Tak czy inaczej jestem z auta zadowolony świetne prowadzenie komfort i dynamika.
Koszty utrzymania wcale nie ogromne a spalanie w mieście 6.9l na 100km
KrzychuK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2010, 18:55   #196
ciborowski1
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2,0 TDCI-130
Rocznik: 2004
Postów: 114
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji mondeo

Auto jak w podpisie z końca 2004 r kupiłem je w 2008 IX z przebiegiem 160 kkm. Auto z polskiego salonu. Dziś auto ma 199 kkm. Co naprawiałem w sumie tego niewiele.
1.Dwa termostaty duży i mały (nie wiem do końca czy potrzebnie)
2.Klocki tył potem przód
3.olej x 3 z filtrem
4.Klima dobicie + 2x odszczurzanie
5.geometria przód i tył bo lekko dążył w lewo (pomogło)
6. 2x filtr paliwa od czasu do czasu dolewam STP + paliwo to niby lepsze
7. Od czasu do czasu mam sprężynkę (próba przelewowa niestety byle jak + komputer pokazał błąd 251 o ile dobrze pamiętam) więc pewnie zaworki lub całe wtryski do wymiany. Ale na co dzień to nie przeszkadza. Poczekam aż stanieją jeszcze bardziej.
8.Szyba przednia w 1/5 nie grzeje.
9. Czyszczenie kolektora + zaślepienie EGR (czyszczenie kolektora polecam)

Reszta czyli amorki, aku, zawieszenie, paski, turbo, elektryka działa dobrze pali od dotyku. Bardzo dobre właściwości jezdne, b. obszerne wnętrze, dynamika i spalanie jak na gabaryty super.
ciborowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2010, 17:03   #197
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji mondeo

Ja kupiłem Mondka 3 dni temu. Moim założeniem było kupić jak najmłodsze auto za jak najmniejsze pieniądze ,a "zaoszczędzoną" różnicę przeznaczyć na doprowadzenie auta do 100% formy (a nawet więcej przez chipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Dałem za autko z końca 2005r.,czyli po ostatnim lifcie, około 16.5tys. PLZ (3450 funtów). Autko było od nowości serwisowane u Forda i miało udokumentowane 108tys. mil (jakieś 170tys.). Na wstępie(w momencie zakupu) zauważyłem hałas silnika ale się tym zbytnio nie zraziłem, okazało się że to pasek oraz rolki i napinacze do wymiany- koszt pewnie jakieś 200-300funtów. Pewnie w trakcie wyjdzie jeszcze kilka rzeczy, których nie zauważyłem, ale mam na to przeznaczoną zaoszczędzoną różnicę ponad 1000funtów. Zobaczymy jak wyjdę na tym zakupie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na razie autko mi się podoba, pousuwam tylko kilka każdemu znanych problemów z silnikiem TDCi i kolejne 100-150tys. powinno nie być większych wpadek(mam nadzieję).
Liczę się nawet z kosztami rzędu SrebrnejStrzały,ale potem tylko lać i jechać.
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2010, 18:19   #198
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji mondeo

Cytat:
Napisał sebapl01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Liczę się nawet z kosztami rzędu SrebrnejStrzały,ale potem tylko lać i jechać.
Na tym się nie skończyło, 10kkm temu wymieniałem napinacz i znów już zaczyna walic ale narazie tylko czasami, do tego zaczyna mi czasami stukać podczas przyspieszania a ja wiem co to oznacza, o zgrozo! Słychać dwumase póki co delkatnie ale to też O ZGROZO!
Jak padna wtryski, wraz z dwumasą i jeszcze mi turbo przywali to auto na częsci.
Od tego czasu już naprawiłem : padł jeden pas a dokładnie mechanizm zatrzaskujący, padła przetwornica wraz z starterem, padły światła w zderzaku, mechanizm tylnej prawej szyby, tłumik końcowy prawie odpadł(zauważyłem jak już sie ledwo trzymał), oraz był problem z rozszczelnionym katalizatorem.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2010, 18:37   #199
CzarnaMamba
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-09-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 42
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji mondeo

Co do tematu to mogę powiedzieć i odpukać... Nic mi nie nawaliło. A przejechałem w 2 lata 50tys km. Mam już 250tys i czasem słychać delikatnie dwumasę, ale przy takim przebiegu ma prawo. Jestem zadowolonyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CzarnaMamba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2010, 18:44   #200
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji mondeo

Cytat:
Napisał CzarnaMamba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do tematu to mogę powiedzieć i odpukać... Nic mi nie nawaliło. A przejechałem w 2 lata 50tys km. Mam już 250tys i czasem słychać delikatnie dwumasę, ale przy takim przebiegu ma prawo. Jestem zadowolonyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przede wszystkim masz TDDI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , mondeo mk3 opinie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.