Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2009, 12:42   #11
sokolasty
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-07-2008
Skąd: Stolyca Polskiey Miedzi
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 16V 85 kW
Rocznik: 1998
Postów: 64
Domyślnie Odp: ZAWALIŁO MI PODNOŚNIK - oryginalny

Gentlemen, wkładanie się pod samochód podlewarowany jest niewskazane, już nawet nie informacją w instrukcji obsługi, ale tak po prostu, z rozsądku. Mi jeszcze Mondzio II nie spadł z fabrycznego lewarka, ale Felicia tak, od razu kupiłem taki:
http://www.kropsik.com.pl/files/prod...st04_00ico.jpg

Kręci się niewygodnie, ale przynajmniej mu ufam, co nie znaczy, że podkładam głowę pod samochód. Do tego to mam kołki drzewniane.

sokolasty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2009, 14:02   #12
basil_MKP
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO MKIII
Silnik: V6
Rocznik: 01
Postów: 7
Domyślnie Odp: ZAWALIŁO MI PODNOŚNIK - oryginalny

Cytat:
Napisał Klimek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podnosnik oryginalny, uzywany byl dwa razy!
Potwierdzam - podnośniki do forda są jednorazowe - ostatnio też stanąłem w MK3 z 4 oponami letnimi wyniesionymi z piwnicy i zepsutym lewarkiem w powietrzu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał ralph Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Popieram. Podnośnik do kosza. Niewiem jaki jest w III, ja mam II i to jest porażka. Mam wgniecenie w progu jak spadł w czasie podnoszenia po ciemku w trasie.
W MK3 jest to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Choć w porównaniu do MK2 jest lepiej bo w MK2 się połamał a auto spadło na glebę uderzając progiem , zderzakiem i tarczą o betonik = remont zaweichy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
basil_MKP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2009, 14:06   #13
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: ZAWALIŁO MI PODNOŚNIK - oryginalny

W mk1 jeszcze mnie nie zawiódł,ale mimo to mam taki odruch że jak zdejmę koło to wrzucam je pod auto.Albo pod zawiechę albo pod próg.Nie ma wtedy zagrożenia że przywali w beton jakby coGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2009, 14:09   #14
sw132y
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 22
Domyślnie Odp: ZAWALIŁO MI PODNOŚNIK - oryginalny

Panowie, przerażające historie, ale dzięki nim na dniach zapatrzę się w inny lewarek - nie ma co kusić losu.
Nie wiem jak to możliwe żeby w samochodach tej klasy dawali taki szmelc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Adam
sw132y jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2009, 14:29   #15
basil_MKP
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO MKIII
Silnik: V6
Rocznik: 01
Postów: 7
Domyślnie Odp: ZAWALIŁO MI PODNOŚNIK - oryginalny

Cytat:
Napisał sw132y Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, przerażające historie, ale dzięki nim na dniach zapatrzę się w inny lewarek - nie ma co kusić losu.
Nie wiem jak to możliwe żeby w samochodach tej klasy dawali taki szmelc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Adam
Auta robią w Niemczech - zakładają że szanujący się Niemiec daje do serwisu auto na wymianę sezonową opon , a i kapcia nie ma gdzie złapać bo drogi proste , więc na ten jeden jedyny raz lewarek może być ...jednorazowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- Może właśnie tak kombinują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
basil_MKP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2009, 14:29   #16
stanisz
ford::advanced
 
Avatar stanisz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 273
Domyślnie Odp: ZAWALIŁO MI PODNOŚNIK - oryginalny

I tak właśnie tworzy się negatywną opinię o jakimś podzespole samochodu.
Ja ostatnio lewarowałem i leżałem pod samochodem żeby odkręcić rurki intercoolera, uwagi kolegów oczywiście cenne i więcej tego nie zrobię bez dodatkowego zabezpieczenia, ale żeby od razu lecieć po nowy lewar kiedy obecny jeszcze nie zawiódł i nie jest powiedziane że tak będzie to lekka przesada.
Może kiedyś i z wtryskami tak było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kilka osób napisało że padły, a teraz już wszyscy tylko wypatrują kontrolki żeby czasem sprężynka się nie zapaliłaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i opinia jest taka że w TDCI to wtryski padają obligatoryjnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
__________________
MK4 TITANIUM X 1.8 TDCI 125 KM
stanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2009, 18:52   #17
Klimek
ford::advanced
 
Avatar Klimek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Słupsk
Model: mk3
Silnik: 2.0 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 391
Domyślnie Odp: ZAWALIŁO MI PODNOŚNIK - oryginalny

Stanisz,
masz racje. jak dziala to nie ma co panikowac. Ale w zadnym wypadku nie wchodzcie pod samochod bez zabezpieczenia - taki jest cel tego watku.

Chociaz z drugiej strony moze warto wydac 40 PLN i kupic 2tonowy porzadny lewarek, aby potem na drodze w nocy nie zatrzymywac innych kierowcow i tracic nerwy oraz czas.

jak zwykle..... wybor nalezy do Ciebie drogi kierowco. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klimek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2009, 19:06   #18
MAXIMUS_00
ford::advanced
 
Avatar MAXIMUS_00
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: ŁÓDŹ-RETKINIA
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 16v 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 280
Domyślnie Odp: ZAWALIŁO MI PODNOŚNIK - oryginalny

A ja się jakiś czas temu nabijałem z kolegi któremu się pogiął lewarek w Mondeo, że nie umie nawet podnieść samochodu przy zmianie koła - teraz wiem już dlaczego to nastąpiło...
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje."
FORD FOCUS 1.8 16V-2000r, FORD MONDEO 2.0 16V -2005r, FORD S-MAX 2.0 16V-2008r
MAXIMUS_00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2009, 20:26   #19
andrzej mkIII
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: Bytom
Model: mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 60
Domyślnie Odp: ZAWALIŁO MI PODNOŚNIK - oryginalny

U mnie też porażka , nie zdążyłem nawet zmienić jednego koła po zimie i lewarek zjechał na dół . Szczeście że koło było tylko poluzowane . Lewarek nowy pierwszy raz używany .
andrzej mkIII jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2009, 01:33   #20
Malyyniak
ford::average
 
Avatar Malyyniak
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Scotland
Model: MONDEO EDGE
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie Odp: ZAWALIŁO MI PODNOŚNIK - oryginalny

Potwierdzam , ja tez przerobilem objechanie gwintu, dobrze ze kolo bylo pod progiem.
__________________
Mondeo lx 1.8TD '98 , Mondeo Mistral 2.0 TDCI '04 , Mondeo Edge 2.0 Duratec
Malyyniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.