Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   ZAWALIŁO MI PODNOŚNIK - oryginalny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=68585)

Klimek 29-04-2009 19:07

ZAWALIŁO MI PODNOŚNIK - oryginalny
 
Panowie,
pisze w celu OSTRZEŻENIA !!

dzisiaj podnioslem samochod z jednej strony i OK --> zrobilem co trzeba i opuscilem.
zalaczem podnosic druga a podnosnik opadl na dół !! przelecial przez wszystkie zabki. Na szczescie kolo jeszcze bylo na samochodzie i opadl na kolo.

Podnosnik oryginalny, uzywany byl dwa razy!

NIe wchodzcie pod samochod na podnosniku, albo podkladajcie zabezpieczenie!
Pozdrawiam,

krzysiekj1990 29-04-2009 19:26

Odp: ZAWALIŁO MI PODNOŚNIK - oryginalny
 
Kolego chyba jakis fatum mi dzisiaj jak podnioslem silownik puscila sruba z gwintem i gdy opuszczalem samochod to cos zablokowalo ze nie moglem opuscic samochodu krecilem az urwalem raczke w podnosniku. Musiałem leciec do sasiada po drug i tego wywalic. Nie radze tak jak kolega napisal uzywac tego podnosnika POZDRAWIAM

ralph 29-04-2009 20:03

Odp: ZAWALIŁO MI PODNOŚNIK - oryginalny
 
Popieram. Podnośnik do kosza. Niewiem jaki jest w III, ja mam II i to jest porażka. Mam wgniecenie w progu jak spadł w czasie podnoszenia po ciemku w trasie. Za 70,-zł można kupić solidny i bezpieczny.

Pozdrawiam wszystkich

galux20 29-04-2009 20:05

Odp: ZAWALIŁO MI PODNOŚNIK - oryginalny
 
komuś łeb odetnie.
ja w/w podnośnik chwalę .

krzysiekj1990 29-04-2009 20:05

Odp: ZAWALIŁO MI PODNOŚNIK - oryginalny
 
ja kupile za 20 na gieldzie od jakiejs Toyoty jez wykonany z grubszej blachy bardziej solidny

matrog19 29-04-2009 20:06

Odp: ZAWALIŁO MI PODNOŚNIK - oryginalny
 
ja swojego wiele razy w garażu używałem i nigdy mnie nie zawiódł...

matias18 29-04-2009 20:10

Odp: ZAWALIŁO MI PODNOŚNIK - oryginalny
 
potwierdzam to co kolega Klimek. Podnioslem samochod i po chwile zjechal na dól z tym ze tez nie zdazylem jeszce zdjac kola. Teraz uzywam od busa, ten jest wykonany duuuzo solidniej.

Luk@s 29-04-2009 20:30

Odp: ZAWALIŁO MI PODNOŚNIK - oryginalny
 
Mnie też się rozwalił. Obrobiło gwint. Porażka:(

Jakub 29-04-2009 21:33

Odp: ZAWALIŁO MI PODNOŚNIK - oryginalny
 
Normalne w podnośnikach dawanych do MKIII. Ja nie używam. Mam inny.

karex 30-04-2009 11:20

Odp: ZAWALIŁO MI PODNOŚNIK - oryginalny
 
A ze mnie będziecie się śmiali, ale ja mam dwa :D . I to już od czasów Mondo mk2. Jeden zawsze oryginał i drugi hydraulik 2 tony. Ten hydrauliczny ładnie sobie leży w komorze silnika na skrzynce z bezpiecznikami, zawinięty w różową szmatkę aby nic nie porysować i nie hałasować. Zasadniczo używam hydraulika do wszystkiego, ale czasem zależy od warunków używam oryginału aby zalżyć a potem podstawić hydrauliczny.
Natomiast pod auto wsadzam łapy dopiero jak oprócz podnośnika są jeszcze jakieś grube klocki albo kobyłki/kozy/konie/krowy. Chrzanię to dla dwóch minut szybciej nie będę ryzykował zdrowia albo nawet życia.

PS. W mojej okolicy chyba już w tym roku w dwóch warsztatach poleciały na dół podnośniki warsztatowe. Na jednym ścięło gwint, na drugim urwało łapę :( . I to wcale ponoć nie były przeciążane :/ .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.