Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2013, 21:42   #11
lukizkrakowa
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 19-11-2013
Skąd: KR
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 22
Domyślnie Odp: Focus 2000 - kopci zimny, turbo wyje, niepodł. wężyk od dolotu - sens naprawy?

Mój focus także dymi po odpaleniu tak około 10 sekund, .... Jak było ciepło to wcale nie dymił... Nie bierze oleju wcale....

lukizkrakowa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2013, 08:23   #12
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Focus 2000 - kopci zimny, turbo wyje, niepodł. wężyk od dolotu - sens naprawy?

Cytat:
Napisał lukizkrakowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój focus także dymi po odpaleniu tak około 10 sekund, .... Jak było ciepło to wcale nie dymił... Nie bierze oleju wcale....
takie zachowanie wskazuje na padnięte świece... o ile dym jest szary/jasny.
Poza tym takie wtrącenie do tematu nie wnosi niczego konkretnego.
Ja mogę napisać "mój Focus nie kopci po odpaleniu" ale to nie rozwiązuje problemu.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2013, 21:36   #13
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Focus 2000 - kopci zimny, turbo wyje, niepodł. wężyk od dolotu - sens naprawy?

co do swiec to najlepiej je wykrecic i podlaczy do akumulatora bo na krotko przejscie moze byc a po wyjeciu okarze sie ze swieczka nie robi sie biała tylko lekko sie zarumienia lub nie grzeje cala swoja powierzchnia a to tez ma wplyw . dalej pouzupelniaj wszystkie wezyki od podcisnienia a EGR calkowicie mechanicznie zalep. co do kopcenia to swiece powinny pomoc ale cudow moze nie byc jak silnik juz ma ogromny przebieg i juz kompresja nie taka jak nalezy a wplyw na to moga tez miec lejace wtryski , przy rozruchu zimnego silnika podleje go i przykopci bo nie przepali wszystkiego.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2013, 21:39   #14
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Focus 2000 - kopci zimny, turbo wyje, niepodł. wężyk od dolotu - sens naprawy?

Cytat:
Napisał Uziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy rozruchu zimnego silnika podleje go i przykopci bo nie przepali wszystkiego
owszem ale na czarno... a nie jak w przytoczonym wyżej filmie na siwo/szaro.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2013, 00:09   #15
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Focus 2000 - kopci zimny, turbo wyje, niepodł. wężyk od dolotu - sens naprawy?

wiesz kolego niekoniecznie. Jezeli silnik jest rozgrzany to dym bedzie czarny. Siwy/ szary dym jest normalnym zjawiskiem zimnego startu starszego silnika diesla przez powiedzmy 1-2 sek. o ile nie jest tego dymu ogromna ilosc. Moze to inny sprzet ale mialem do czynienia z ciagnikiem rolniczym silnik na pompie z EGR podcisnieniowym wiec cos pokrewnego ze po odpaleniu zimnego strasznie sie tlukl i wydobywaly sie ogromne ilosci dymu bialego, siwego , szarego. Winny byl za pozny zwany potocznie "zaplon" inaczej kat wyprzedzenia wtrysku jak i same wtryski bo nie trzymaly zadanego cisnienia otwarcia i podlewaly. Jak silnik sie rozgrzal problem praktycznie znikal. Przy odpalaniu pojawial sie tylko czarny dym. Korekta kata i ustawienie rozpylaczy w tym wypadku pomogly. U kolegi raczej to odpada ale swiece warto sprawdzic, bo mysle ze przy wymianie rozrzadu kata az tak ktos nie przewalił.

Ostatnio edytowane przez Uziu ; 21-11-2013 o 00:12
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2014, 15:59   #16
janekfocus77
ford::amateur
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 27-02-2014
Skąd: Zielona Gora
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus 2000 - kopci zimny, turbo wyje, niepodł. wężyk od dolotu - sens naprawy?

Witam nie będę zakladal nowego tematu ale potrzebuje pomocy, pekl mi pasek w focusie 1.8 99r, wszystko porobione tylko pytanie jak ustawić rozrząd? Szukalem ale sa inne silniki, walek rozrządu wiem jak zablokować tylko nie wiem jak wal i pompe, które nie były ruszane.
janekfocus77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2014, 18:38   #17
konrad291
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2013
Skąd: bełżyce
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDi 90Hp
Rocznik: 2001
Postów: 77
Domyślnie Odp: Focus 2000 - kopci zimny, turbo wyje, niepodł. wężyk od dolotu - sens naprawy?

Cytat:
Napisał Shezzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy mocniejszym przyśpieszaniu jeżeli obroty silnika są powyżej 2k turbo zaczyna jakby wyć. Nieprzestanie dopóki nie odpuści się gazu. Wycie "rośnie" do pewnego momentu, potem najprawdopodobniej obroty silnika rosną, a turbo dmucha jednostajnie, więc i wycie jest jednostajne (moja teoria).
Poza tym jest stosunkowo ciężej zrobić, żeby turbina zawyła (trzeba depnąć gaz), ale jest stosunkowo łatwo te wycie utrzymać jak już się je uda "wywołać".
kolego może to wycie to jakas nieszczelnosc w dolocie, czyli w intercoolerze lub wężu, mysle ze warto byłoby sie przyjżec
konrad291 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2014, 21:34   #18
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Focus 2000 - kopci zimny, turbo wyje, niepodł. wężyk od dolotu - sens naprawy?

Cytat:
Napisał janekfocus77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukalem ale sa inne silniki, walek rozrządu wiem jak zablokować tylko nie wiem jak wal i pompe, które nie były ruszane.
poszukaj na forum była na pewno informacja dla silnika 1.8 tddi. Wałek - płaskownik, wał - trzeba dorobić trzpień, pompa - wiertło fi 6 albo 8. Poszukaj podaję z pamięci
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2014, 21:42   #19
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Kopci zimny, turbo wyje, niepodł. wężyk od dolotu - sens naprawy?

pompa wiertlo FI 6 , kropka na kole pompy musi byc na 12 tej godiznie. Wal to musisz sobie blokade dorobic , jest gdzies na forum nawet konkretny rysunek jak zrobic.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.