Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2011, 20:27   #11
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w przednim zawieszeniu

W piaście luz poziomy...to chyba coś nie halo. Albo się mylę, ale luz podczas ruchu koła jest realizowany w skrzyni, natomiast od piasty powinno być dokręcone bez luzu.
Odkręć koło i zobaczy czy śruba w piaście chyba na klucz 10 lub 12 jest dokręcona. Dokręca się do niezbyt mocno - nie pamiętam teraz momentu - zatem nie szalej z rurką.

__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2011, 22:18   #12
majster354
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: Toruń
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 benzyna, 100 koni
Rocznik: 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w przednim zawieszeniu

moze kolega mowiac o luzie poziomym ma na mysli ten luz polosi ktory jest potrzebny do pracy zawieszenia-przy ugieciu zawieszenia ''skraca sie dlugosc polosi"..

Ostatnio edytowane przez majster354 ; 27-11-2011 o 22:24
majster354 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2011, 09:55   #13
Maddragon
ford::advanced
 
Avatar Maddragon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Xsara Picasso Exclusive
Silnik: 1,8 16V KME Nevo
Rocznik: 2002
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w przednim zawieszeniu

Uściślijmy, bo koledze nie pomożemy. Półoś ma prawo luzu (jak napisał majster354) ruszając nią na lewo i prawo, czyli raz w stronę skrzyni raz w stronę piasty. W innych płaszczyznach jest niepożądany.
Jeśli końcówki drążków pukają tylko w skrajnych położeniach to według mnie, jest to luz przenoszony z listwy na maglu albo z "jabłek", czyli przegubów kulowych drążków kierowniczych, którymi zakończona jest maglownica.
Ale to powinien wykryć mechanior, który jak pisałeś Ci to sprawdzał.
__________________

"Wszystko co najlepsze jest w ludziach"
"Mózg jest jak spadochron, działa jak jest otwarty"
Maddragon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2011, 17:22   #14
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w przednim zawieszeniu

Półosie ruszają się jak napisał Maddragon "ruszając nią na lewo i prawo, czyli raz w stronę skrzyni raz w stronę piasty". Ale gdy kieruję ( szarpnę) półoś w stronę piasty wydobywa się wtedy głośny metaliczny dźwięk. Ale może tak ma być?
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2011, 21:51   #15
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w przednim zawieszeniu

Widze ze robi sie zamieszanie..postaram sie pomoc..przedewszystkim przegapiliscie jeden wazny watek..a w zasadzie dwa watki:

1-watek -w pierwszym poscie kolega napisal o stukach ..gluchych stukach jakby wewnatrz ale z prawej strony. jest to istotne.

a drugi watek t:
Cytat:
Napisał firlej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, amortyzatory wymieniłem oczywiście razem z górnym mocowaniem. Magiel sprawdzał mi mechanik w taki sposób że podniósł auto i rękoma szarpał za drążki, dokładnie obejrzał magiel i to wszystko. W jaki inny sposób można zdiagnozować usterkę przekładni?
No wlasnie..w jaki sposob...no nie zawsze wystarczy tylko podniesc autko i ryszac kolami tymbardziej ze przy podnoszeniu auta zawieszenie sie napreza a pewne elementy naciagaja i staja sie upierdliwe do diagnozowania.

Tutaj mechanik popelnil blad...aby potwierdzic dokladniej maglownice ...czy drazek czasami potrzeba sciagnac koncowke drazka. nie potrzeba geometri ustawiac pod warunkiem ze odkrecamy koncowke ze zwrotnicy-piasty kola.

Kolejna wazna informacja..znajac budowe maglownicy mechanik powinien skupic sie przedewszystkim na prawej stronie samochodu..no chyba ze anglik to bedzie lewa.

Maglownica od strony kierowcy atomatycznie kasuje luzy na przekladni bo dociska sie zebatka do listwy zebatej...za to od strony pasazera jest tulejka ktora po w jechaniu w duza dziure lub uszkodzeniu felgi czasami niefortunnie zostanie uszkodzona.

A wiec..mozesz sam sprobowac zdiagnozowac swoj samochod w tym celu:

-podnies prawe kolo
-sciagnij kolo
-zdemontuj koncowke...mozna mlotkiem w ostatecznosci wybijac ale delikatnie(powinno sie uzywac sciagaczy) jesli mlotkiem to uwazaj na gwint.
-ruszaj we wszystkie stony drazkiem kierowniczym a nalepiej skrec calkowicie kolami w lewo aby listwa wysynela sie jak najwiecej z przekladni i staraj sie nia poszarpac przy samej gumie gdzie konczy sie drazek kierowniczy a zaczyna listwa przekladni. skup sie bardziej na kierunku przod tyl jak gora dol-konstrykcia-geometria-zbieznosci kol przednich jest tak zrobiona ze czesto podczas uderzenia jest duza sila dzialajaca w kierunku przod tyl. Ps. latwiej sie rusza gora dol to tez mozna to przeoczyc predzej.

PS. zostaw te poloski bo jeszcze cos zepsujesz. Gdyby poloski stracily by luz to odrazu rozlecialy by sie przeguby...takie glupoty czasami powstaja po wymienia np. sprzegla gdy ktos nie na srodku ustawi silnik a pozniej z jednej strony poloska w skrajnych polozeniach zaczyna pracowac bez luzu..pozniej przeguby nawet nowe padaja jeden za drugim. Dlatego to jest wazne do sprawdzenia podczas robienia zawieszenia.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 28-11-2011 o 21:57
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2011, 13:42   #16
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w przednim zawieszeniu

Odświeżam temat. Głośny metaliczny dźwięk wyeliminowany. Uszkodzona była główna poduszka silnika, ta po prawej stronie, olejowa. Koszt duży bo nowa tylko do nabycia w ASO-650zł. Teraz gdy wjeżdżam na poprzeczną nierówność jest cisza. A więc jedna awaria wyeliminowana. Dodam, że uszkodzenie tej poduszki można było zdiagnozować jedynie po wymontowaniu jej. Natomiast drugie stuki nadal są. Najbardziej są one słyszalne gdy jedzie się z prędkością 20-50km/h po drodze z dużą ilością nierówności albo np po bruku. Jak je opisać? jakby do garnka wrzucić gumową, twarda kulkę i machać nim. takie to właśnie "terkotanie". Czekam na dalsze sugestie i oby to nie był magiel ale wszystko wskazuje właśnie na ten element.
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2011, 17:50   #17
laurentii
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2011
Skąd: Śląsk
Model: mk2 FL
Silnik: 1.6 115 KM
Rocznik: 2009
Postów: 158
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w przednim zawieszeniu

U mnie w poprzednim samochodzie na kostce terkotały klocki, gdyż były delikatnie luźne.
Łatwo to zdiagnozować, rozpędź się na kostce tak by terkotało i delikatnie lewą nogą zacznij hamować, na tyle delikatnie by klocki tylko docisnęły się do tarczy. Jak przestanie to znasz już problem.
laurentii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2011, 22:43   #18
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w przednim zawieszeniu

firlej
napisalem wyzej jak sie sprawdza maglownice.
sprawdz w taki sposob..i sie okaze.

jesli nie maglownica to zostana amortyzatory i gorne mozowanie amorkow.
amorki musisz rozebrac-sciagnac sprezyny aby sprawdzic w 100% czy to nie one.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2011, 16:29   #19
neon2909
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: FOCUS II FL
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w przednim zawieszeniu

Półosie zawsze mają taki luz. Kiedyś w którymś aucie pamiętam, że był on kasowany przez sprężynki z kulkami które były umieszczone w zagłębieniu przegubu. U nas nie ma raczej tego rozwiązania. Dziwne, że nie sprawdzałeś luzu na końcówkach kierowniczych. Często to właśnie one, szczególnie w trakcie jazdy po bruku mocno hałasują.
neon2909 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2011, 18:32   #20
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w przednim zawieszeniu

Dzisiaj popołudnie spędziłem w garażu i zrobiłem tak jak mówił "mjprzem". Podniosłem prawe koło, odkręciłem i zdjąłem końcówkę drążka kierowniczego ze zwrotnicy. Szarpałem, szarpałem i nic nie usłyszałem. Cisza. A dźwięk na pewno wydobywa się gdzieś z okolicy magla. Czy faktycznie magiel może tak stukać na nierównościach? P.s. Dla świętego spokoju jeszcze raz wymieniłem górne mocowanie amortyzatorów na nowe fordowskie.
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.