Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2015, 21:36   #101
peter79
ford::advanced
 
Avatar peter79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: KOL
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCI 163ps
Rocznik: 2011
Postów: 267
Domyślnie Odp: Blokowanie pasa ruchu

AD 1. prawidłowe zakończenie
AD 2. gość powinien najnormalniej dostać w mordę i pewnie wyrzucił bym mu kluczki (no chyba, że Mamed K.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
AD 3. życie, czasami trzeba ominąć i przymknąć oko
tyle ode mnie

peter79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2015, 21:57   #102
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Blokowanie pasa ruchu

No cóż. Kilometrów na drodze zrobiłem już sporo. Jeżdżę dużo i szybko. Spędzam rocznie min 40.000km na autostradzie i sporo już widziałem. Mimo wszystko z każdej sytuacji staram się wyciągać wnioski i jedyny jaki mam dzisiaj to, że trzeba jeździć tak żeby innych nie prowokować ani nie zaskoczyć. Jeżeli widzę gościa w kapeluszu jadącego Yarisem czy Corsą to wiem, że on mnie nie widzi. Z resztą w 95% przypadków ludzie nie widzą, że nadjeżdżam i niestety zawsze biorę na to poprawkę. Nigdzie nie można być niczego pewnym.

Bardzo spodobał mi się w źródłowym wątku komentarz @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wracając do blokowania, wyjeżdżania na lewy pas, itp, co było tematem dyskusji w wątku z nagraniami to z powodu takich sytuacji poniosłem wymierne straty finansowe. Regularnie tego typu wymuszenia są na mnie dokonywane gdy jadę przez Niemcy i dojeżdżam do polskiej granicy. Na ostatnich ~50km praktycznie nie ma już samochodów z niemieckimi numerami. Tylko nasze i wyprzedzanie tirów czy innych jadących wolniej bez patrzenia w lusterka to norma. A ciągle brak jest na tej drodze ograniczeń prędkości. Zdarza mi się jechać 220-230kph i mocno hamować.

A skąd straty? Miałem dwa dohamowania z 220+ do 120 w ciągu mniej niż minuty. Oczywiste wymuszenia. Drugie myślałem, że skończy się na zderzaku. Kilka dni później pod domem zobaczyłem, że przednie tarcze są całe w plamach. Przegrzane. Trzeciego takiego dohamowania pewnie by nie wytrzymały. Były to oryginały Ford, które nie miały więcej jak 30kkmów.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2015, 06:47   #103
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Blokowanie pasa ruchu

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdarza mi się jechać 220-230kph i mocno hamować
Jeśli wziąć pod uwagę, że droga potrzebna do całkowitego zatrzymania z takiej prędkości wynosi prawie 300 m, to jest się czym martwić. Najlepsze, że winowajca (zajeżdżający drogę), będzie uparcie twierdził, że jest niewinny, bo auto na lewym pasie było daaaaleeeekoooo. Kardynalną zasadą jest: "Podejmując manewr wyprzedzania należy między innymi ustalić, nie tylko odległość, ale i prędkość pojazdu poruszającego się pasem ruchu na który masz zamiar wjechać. Gdyby bowiem lewym pasem jechał jakiś Hamilton w Lamborghini, czy innym Ferrari, i był bliski prędkości startowej, właściwej dla F16, to takie zajechanie drogi mogłoby umożliwić obu kierującym spotkanie ze stwórcą."
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2015, 08:16   #104
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Blokowanie pasa ruchu

ale wielu takich zajeżczaczy jest naprawde przekonanych że jak oni pędzą 130 to juz przeciez bardzo szybko...
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2015, 09:20   #105
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Blokowanie pasa ruchu

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli wziąć pod uwagę, że droga potrzebna do całkowitego zatrzymania z takiej prędkości wynosi prawie 300 m, to jest się czym martwić. Najlepsze, że winowajca (zajeżdżający drogę), będzie uparcie twierdził, że jest niewinny, bo auto na lewym pasie było daaaaleeeekoooo. Kardynalną zasadą jest: "Podejmując manewr wyprzedzania należy między innymi ustalić, nie tylko odległość, ale i prędkość pojazdu poruszającego się pasem ruchu na który masz zamiar wjechać. Gdyby bowiem lewym pasem jechał jakiś Hamilton w Lamborghini, czy innym Ferrari, i był bliski prędkości startowej, właściwej dla F16, to takie zajechanie drogi mogłoby umożliwić obu kierującym spotkanie ze stwórcą."
Nie tak dawno, bo pre dni temu, jeden z forumowiczow twierdzil ze nie bedzie sie wgapial w lusterko tak dlugo aby ustalic predkosc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Inna sprawa ze jakby ktos jechal z MACH1 to juz nie podlega pod wykroczenia w ruchu drogowym a raczej pod katastrofe ladowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2015, 11:56   #106
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Blokowanie pasa ruchu

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeden z forumowiczow twierdzil ze nie bedzie sie wgapial w lusterko tak dlugo aby ustalic predkosc
Wiem, o kogo ci chodzi. Jak się takiemu zdarzy, wchodząc na przejście dla pieszych, nie ocenić prędkości zbliżającego się pojazdu, to będzie się mógł boleśnie przekonać, że jednak warto poświęcić temu zagadnieniu nieco więcej uwagi. Przypadek który przytoczę należy do tych skrajnych, ale...
Pieszy postanowił przebiec w poprzek drogi dwujezdniowej, ale zdążył pokonać tylko jedna jezdnię i pas zieleni, a na lewym pasie drugiej jezdni spotkał się z motocyklem, któremu licznik zatrzymał się na 174 km/h. Z prostego wyliczenia wynika, że w momencie wejścia pieszego na pierwszą z jezdni, motocykl znajdował się w odległości ponad 150 m. Przy tej prędkości pojazd pokonuje blisko 50 m w ciągu sekundy, a pieszy około 3 m (biegnąc do 10 m). Nie muszę chyba dodawać, że obaj złamali przepisy, ale ich winy rozpatruje raczej nie ziemski trybunał...
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2015, 14:24   #107
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Agresja na drodze - dyskusja wydzielona z innego tematu

Jak słusznie kilka osób zauważyło dyskusja w wątku "Co na spotkało na drodze" Rozwinęła się bardzo burzliwie w związku z czym pozwoliłem sobie posprżątać tamten temat a dyskujsję wydzielić do niniejszego i połączyć z tematem o blokowaniu pasa ruchu powstałym w związku z w/w dyskusją.
Usunięte linki do filmów zostały w tym temacie przywrócone.

Agresja na drodze to niestety nierzadko codzienność i bardzo drażliwy temat.
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu

Ostatnio edytowane przez Andrzej ; 08-12-2015 o 21:45 Powód: połącznie tematów
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2015, 15:08   #108
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Blokowanie pasa ruchu

Odnośnie 3 filmu w pierwszym poście to sam czasami tak robię mimo , że jest to niezgodne z prawem. Każdy z nas ma nerwy , ale nic nie trwa wiecznie.
Z reguły po wyprzedzeniu takiego blokersa dostaję potem długimi po lusterkach. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak samo niektórzy włączający się , kończącym się pasem , do ruchu myślą , że mają pierwszeństwo i często wymuszają hamowanie na innych kierowcach wjeżdżając na główną z jednoczesnym włączeniem kierunkowskazu .

Niestety takie sytuacje trzeba przewidywać , by potem nie klepać auta lub własnego zdrowia.

A takie specjalne blokowanie i zajeżdżanie drogi powinno być tępione i karane i z takim filmem z kamerki nie zawahałbym się pójść na policję bo to już po prostu jest chamstwem i głupotą co niektórzy robią
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2015, 15:16   #109
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Agresja na drodze - dyskusja wydzielona z innego tematu

Cytat:
Napisał Andrzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozwoliłem sobie posprżątać tamten temat a dyskujsję wydzielić do niniejszego.
No i słuszne poczyniłeś porządki.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2015, 15:45   #110
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: Blokowanie pasa ruchu

W Polsce nieodłącznie wraz z blokowaniem pasa, mamy jazdę (lub jej brak) na tzw zamek / suwak, choć chyba to też jest na odrębny temat.
Każdy z nas spotkał sie z (lub nie daj Bóg jest) tzw szeryfem drogowym.





Niestety umiejętność stosowania jazdy na zamek (z tego co zauważyłem, a jeżdżę po całej europie od ponad 30 lat) cec***e bardziej rozwinięte (czytaj cywilizowane) kraje. Niestety u nas w wielu sytuacjach jest z tym problem. Widać poprawę, ale chyba jeszcze dużo mamy do zrobienia, a właśnie umiejętne stosowanie go bardzo upłynnia ruch.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


a tutaj taki mały przerywnik jak można jeździć gdy nikt nie blokuje drogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Audi'ofil ; 08-12-2015 o 21:41 Powód: Zaśmiecanie
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.