Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2007, 12:17   #51
GT_2005
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2006
Skąd: Oświęcim
Postów: 43
Domyślnie

Cytat:
Napisał Remcio
no i mnie dopadło też z MK3 2003 TDCI 150 000 km.
to tak jak chyba większość z tu bywających tdci-ków.
Kup jakiegoś przeczyszczacza , polecam liqui moly , bo sam używam . Wlej tylko w mocniejszej proporcji np. całą flaszkę na pół zbiornika .
Może pomoże...

GT_2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2007, 22:26   #52
jacekm2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-03-2004
Skąd: Warszawa
Postów: 6
Domyślnie

Witam, czytam z uwagą wszystkie informacje na temat TDCI bo wkrótce stanę się właścicielem takiego sprzętu z 2006 w wersji 115KM. Mam pytanie, z jaką częstotliwością należy stosować zaproponowany uszlachetniacz Liqui moly ? Przy każdym tankowania (mam nadzieję, że nie bo 250 ml kosztuje 32 zł), czy może co drugim lub jeszcze rzadziej?
Pls o info.
jacekm2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2007, 09:43   #53
christopheer
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2006
Skąd: Ruda Śląska
Postów: 65
Domyślnie

jacekm2 ... kwestia użycia dodatków do paliwa LiquiMoly jest rzeczą indywidualną i przy ich wyborze należy podchodzić tylko od strony swojego auta. Nie możesz patrzeć jak inni leją i co leją (rodzaj dodatku). Ważny jest rocznik auta, jego przebieg, na jakim paliwie jeździł (ściągnięty z zagranicy czy nie, w Polsce mamy paliwo dp dupy ... :fcp2 ). To podstawowe rzeczy przy doborze dodatków. Wiadomo, że nie wlejesz do auta o małym przebiegu i np. sprowadzonego z Niemiec (mój przypadek) silnego środka, bo układ paliwowy nie będzie tak "zabrudzony" jak auto z dużym przebiegiem jeżdżące na polskim paliwie. Najlepiej znależć jakiegoś miechanika, któy używa takich dodatków i najlepiej wie co dodać. Ja najpierw kontaktowałem się z dystrybotarami LiquiMoly, ale to co oni mi powiedzieli a to co potem mi powiedział mechanik którego znalazłem u siebie to niebo a ziemia. Powiem szczerze, że faceci co sprzedają te materiały co czyści teoretycy. Polecili mi najsilniejszy środek. Dobrze, że posłóuchałem faceta, który to stosuje w praktyce i ma tylko zaufaną grupę klientów którzy to już sprawdzili i się nie zawiedli. Także to nie jest takie proste, kupić coś i wlać do baku. Najpierw kup auto, a potem coś się dobierze. Jak będziesz miał już samochód to daj mi znać, pogadam z "moim" fachowcem. Co do ceny to nie jest tak źle. Dodatki są różne i mają różne działanie. Te małe po 150 i 200 ml kosztują trochę ale są tylko na dwa lub trzy wlania bo takie mają zadanie np. przeczyścić i nasmarować układ paliwowy, a inne w puszkach 1 litrowych dolewa się po trochu do paliwa, aby np. podnieść liczbę cetanową paliwa i również konserwować układ paliwowy. Mnie mechanik polecił "kurację" za ok. 100 zł i stosuję się ją co 5000 km, więc koszt nie jest wcale taki duży. Nie kupuj byle czego i nie słuchaj "fachowców" bo możesz sobie tylko narobić więcej szkód jak pożytku, a "dodatek - dodatkowi nie równy"

[ Dodano: 2007-04-23, 10:46 ]
mój monciak jest jeszcze na "kuracji" ..... jak się skończy to napiszę jak przebiegła ....
__________________
pozdrawiam serdecznie ...... chris
christopheer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2007, 13:30   #54
Adrian75
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-02-2006
Skąd: Warszawa
Model: Ka
Silnik: 1.25
Rocznik: 2009
Postów: 50
Domyślnie

Cytat:
Napisał jacekm2
Witam, czytam z uwagą wszystkie informacje na temat TDCI bo wkrótce stanę się właścicielem takiego sprzętu z 2006 w wersji 115KM. Mam pytanie, z jaką częstotliwością należy stosować zaproponowany uszlachetniacz Liqui moly ? Przy każdym tankowania (mam nadzieję, że nie bo 250 ml kosztuje 32 zł), czy może co drugim lub jeszcze rzadziej?
Pls o info.
Ja kupuje w Markach pod Warszawą LiquiMoly do CR w cenie 25 zł/opakowanie.
Z tego co rozmawiałem z kilkoma osobami jest to delikatnie myjący środek a jego głównym działaniem ma być smarowanie więc nie powinien nikomu zaszkodzić.

Szczerze powiedziawszy bał bym się wlać coś mocno czyszczacego. Mój znajomy zalał kiedyś golfa diesla preparatem STP silnie czyszczącym to mu rozszczelniło układ paliwowy :fcp5

LM używam już od miesiąca albo lepiej i jestem zadowolony. Największa różnica w pracy silnika była na początku pierwsze tankowanie z dolewką. Teraz jest poprostu tak jak powinno być - miły pomruk silnika. Leje wg specyfikacji do każdego tankowania.
Adrian75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2007, 22:06   #55
jacekm2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-03-2004
Skąd: Warszawa
Postów: 6
Domyślnie

Wielkie dzięki za cenne wskazówki. Widzę, że trochę nadmiernie się przejąłem. Auto sprowadzam z Francji, gdzie przjechało 20-parę tysiecy więc jest świeżutkie. Postanowiłem więc zalewać go dobrym paliwem z Shella lub BP i mam nadzieję, że na razie mu to wystarczy. Jeszcze raz Thx.
jacekm2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2007, 13:38   #56
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie

Czy owo cudo Liqui Moli to środek ze zdjęcia?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2007, 13:57   #57
Adrian75
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-02-2006
Skąd: Warszawa
Model: Ka
Silnik: 1.25
Rocznik: 2009
Postów: 50
Domyślnie

Cytat:
Czy owo cudo Liqui Moli to środek ze zdjęcia?
Tak to ten preparat.
Adrian75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2007, 20:12   #58
marionerio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2007
Postów: 14
Domyślnie

Czy można go dodawać do silnika TDDI, czy ma tylko specjalne zastosowanie do TDCI?
marionerio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2007, 20:13   #59
MarioK
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-03-2007
Skąd: Będzin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 2011
Postów: 62
Domyślnie

Cytat:
Napisał Remcio
Witajcie
no i mnie dopadło też z MK3 2003 TDCI 150 000 km.
na wolnych obrotach trzęsie się i słychac wyraźny klekot jakby spalanie stukowe a wskazówka obrotomierza waha się od 750 do 850 obr/min.
Polecam wizyte w ASO lub u innego mechanika. Stawiam jeden wtrysk z mojego TDCI :fcp12 ze proba przelewowa wykaże polewajke min. 1 wtrysku , lub wiecej.
Sam mam identycznie, dzisiaj zalalem STP i zobaczymy czy sie poprawi - ale watpie. Oczywiscie napisze jakie byly skutki dzialania preparatu STP.
Pozdr.
__________________
----------------------------------------------
Pozdrawiam
Mariusz
MarioK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2007, 20:35   #60
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie

Cytat:
Napisał marionerio
Czy można go dodawać do silnika TDDI, czy ma tylko specjalne zastosowanie do TDCI?
Środek jest do silników diesla z Common Rail, którego TDDI nie ma - tak jest w polskim opisie naklejonym na opakowanie.
Jednak na opakowaniu w orginalnych opisach wymienione są także silniki z pompą wtryskową.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.