Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2023, 08:52   #141
Adamss68
ford::amateur
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 25-06-2022
Model: Kuga
Silnik: Fhev
Rocznik: 2021
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Witam!Byłem ostatnio na akcji serwisowej "wiercenia dziur",przy okazji zrobiłem serwis olejowy(auto w litsopadzie skończy dwa lata).
Zwróciłem w serwisie uwagę na to "grzechotanie",oczywiście obiecali się tym zająć.
Naturalnie w serwisie Pan pierwszy raz się z tym spotyka ale sprawdzą..
Powiercili dziurki,zrobili wymianę oleju.
-A co z grzechotaniem..pytam?
-Pan na to,Ford Polska zaleca,aby nie używać trybu N i będzie git.
Bo ten tryb N to jest,tylko nie wiadomo po co i jeszcze wynajduje usterkę!
Po niedzieli stawiam auto do serwisu,mam zamiar ich gnębić do skutku.
W listopadzie koniec gwarancji..

Adamss68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2023, 10:30   #142
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Cytat:
Napisał Adamss68 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pan na to,Ford Polska zaleca,aby nie używać trybu N i będzie git.
Bo ten tryb N to jest,tylko nie wiadomo po co i jeszcze wynajduje usterkę!
Po niedzieli stawiam auto do serwisu,mam zamiar ich gnębić do skutku.
W listopadzie koniec gwarancji..
Wciskają Ci kit aż drugą stroną wypływa.
Brałbym pod uwagę ze naprawdę nie wiedzą jakby mk3 hybryda wyszła dopiero pod koniec 2022r, ale ten model zbliża sie do 2,5r na rynku.
Na teraz, w hybrydach wymieniają tłumik drgań i sprzęgło.
Jak zwykle aso udaje że nic nie słyszy i nic nie wie do czasu trwania gwarancji, po tym okresie chętnie powrócą do tematu.
R-g, za którą płaci Ford Polska serwisowi jest dużo niższa niż r-g, którą płaci klient indywidualny w aso. Nie wspomnę o papierologi i procedurach. Więc częstą praktyką serwisów jest "Formuła, nic nie stwierdzono, wszystko w normie itp. Kolejna zagrywka aso to "musi Pan /Pani zostawić samochód na kilka dni do sprawdzenia"
Dlaczego po upływie gwarancji są szybsze terminy realizacji napraw i słuch serwisantów sie wyostrza, a "charakterystyka "danego zagadnienia zmienia znaczenie?
Odnośnie tematu, mi kazali pozostawić pojazd na tydzień czasu, by wymienić wspomniane części. Podobno procedura w hybrydach przy wymianie sprzęgła wymaga wyciągnięcia całego silnika i skrzyni biegów

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 25-03-2023 o 19:18
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2023, 18:34   #143
MAan
ford::beginner
 
Imię: Maksymilian
Zarejestrowany: 27-10-2020
Model: Była Kuga MK3 / jest Focus MK4 / Kuga MK3
Silnik: 2,5 PHEV / 2,0D / 2,5 PHEV
Rocznik: 2020 / 2021 / 2021
Postów: 32
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Dopiero po trzeciej próbie wskazania problemu, każdorazowo wiązało się to z wizytą w serwisie, w końcu mechanik usłyszał łomot i poczuł szarpanie. Zostawiłem auto na 24h na diagnostyke. Dzięki uprzejmości serwisu udostępniono mi ODPŁATNIE samochód zastępczy na czas usunięcia awarii. Okazało się, że wymienili świece zapłonowe. Niestety to rozwiązanie nic nie pomogło. Stąd pytanie, czy Wam udało się uporać z tymi stukami i szarpaniem po odpaleniu silnika?
MAan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2023, 09:30   #144
Taz
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 29-11-2021
Model: Kuga
Silnik: 2,5 FHEV
Rocznik: 2021
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

U mnie poszło sprawnie, wymiana tarczy sprzęgła i na razie jest ok.
Taz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2023, 11:25   #145
Sethh
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-06-2014
Model: Puma
Silnik: 1
Rocznik: 22
Postów: 222
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Cytat:
Napisał MAan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki uprzejmości serwisu udostępniono mi ODPŁATNIE samochód zastępczy na czas usunięcia awarii.
Jak odpłatnie to żadna to uprzejmość. W Fordzie chyba auto musi być przywiezione lawetą, żeby zastępczak był bez kosztów.
Sethh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2023, 13:22   #146
somer1
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-09-2021
Skąd: śląsk
Model: Kuga ST X , Transit 2,0
Silnik: 2,5 benzyna+Hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Cytat:
Napisał MAan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dopiero po trzeciej próbie wskazania problemu, każdorazowo wiązało się to z wizytą w serwisie, w końcu mechanik usłyszał łomot i poczuł szarpanie.
niech nie rzną głupa! Wymiana amortyzatora drgań (wada fabryczna). Zgłoś problem do centrali forda i złóż oficjalną skargę na salon. Problem oficjalnie znany w hybrydach
somer1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2023, 17:00   #147
Papiernik
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-05-2023
Model: Fiesta Vignale
Silnik: Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Cytat:
Napisał Dar3k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podejrzewam , że też nie chcą tego robić bez zgody Forda bo ta naprawa nie jest tania
W nowym aucie (fiesta miała 2 m-ce) padł jeden czujnik parkowania. Raz działał, raz nie. Co pojechałem do ASO, to ich komputer usterki nie widział. Kierownik powiedział, że musi komp to wykazać, bo nie dostaną zwrotu na wymianę czujnika. Wkurzyłem się i zostawiłem im auto z informacją, że mają do mnie zadzwonić, jak naprawią. Po kilku dniach auto naprawione i odebrane.
Papiernik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2023, 10:52   #148
patlak88
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 08-10-2023
Skąd: Katowice
Model: Focus Mk3/ Kuga Mk3
Silnik: 1.6 EB 150KM/ 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2014/ 2023
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Cześć,

przede wszystkim dzień dobry, bo to mój pierwszy post.

Aktualnie posiadam focusa 1.6 EB z 2014 i postanowiłem przesiąść się na Kugę. Konkretnie FHEV AWD. Martwią mnie jednak informacje z tego wątku. Czy wiecie może, czy problemy z drganiami oraz dziwnymi dźwiękami na przełożeniu N występują w produkcji z roku modelowego MY2023.75?

Będę wdzięczny za odpowiedź.
patlak88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2023, 09:39   #149
tfm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-02-2019
Model: Kuga
Silnik: 2,5
Rocznik: 2023
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Na N nadal stuka, rocznik 2023. Podczas jazdy jak się zatrzymam to też słychać jakieś delikatne stuki i lekko trzęsie autem. Po nowym roku wbijam na serwis i zobaczę co powiedzą panowie z Forda.
tfm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2023, 14:14   #150
mirman
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-11-2021
Model: KUGA FHEV
Silnik: 2.5 Hybryda
Rocznik: 2021
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV

Cytat:
Na N nadal stuka, rocznik 2023. Podczas jazdy jak się zatrzymam to też słychać jakieś delikatne stuki i lekko trzęsie autem. Po nowym roku wbijam na serwis i zobaczę co powiedzą panowie z Forda.
Szkoda fatygi, serwis nic nie usłyszy, wykup ubezpieczenie i przy każdej okazji jak będziesz w serwisie zgłaszaj te stuki.

Ja już mam 50 tys km zrobione. Od "niby" wymiany już 40 tys przejechane i 3 zima w trakcie. Ja tylko głośniej radio daję, na N nie mam potrzeby zostawiać. Ten typ tak ma.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mirman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.