Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2022, 09:36   #741
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

E, no co ty? Dziękuje za uświadomienie...
Ale ja pisałem o szumie wiatru na słupku A po kropce, a więc to nowe zdanie.
Ale ok, to jeszcze raz. Jazdy próbne (Focus i i30) odbyłem na drogach, na których był nowy asfalt, więc szum opon nie był słyszalny, ale w i30 już był słyszalny szum wiatru opływający słupek A, czego nie słyszałem, wtedy na jeździe próbnej, oraz przez 3,5 roku, nie słyszę tego wiatru w Focusie.
Natomiast po 3,5 roku jazdy Focusem mk4, na gorszej nawierzchni, szum z kół się robi głośniejszy. I nie, nie szumi mi to przez szyby.

Bump:
Cytat:
Napisał ipIV Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo jest szyba akustyczna" jest moooooooooooooocno naciągane. Pewnie jest ciszej o błąd pomiaru i to tylko są b. delikatnie przycięte pewne częstotliwości a nie całe widmo.
Następnym razem wezmę decybelomierz, olewając swoje odczucia ( emotikonka waląca się młotkiem po głowie).

potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2022, 18:12   #742
ipIV
ford::amateur
 
Avatar ipIV
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Ruda Śląska
Model: mk4 fl
Silnik: 2,3
Rocznik: 2022
Postów: 6
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Następna rzecz która mi się nie podoba - po wyłączeniu auta jak nic nie ma podłączonego do gniazdka 12V - nie ma napięcia. Jak zostawi się coś podłączone to napięcie jest cały czas. Trochę problem jest z podłączeniem kamerki - trzeba pamiętać żeby wyjąć zasilacz. To samo dotyczy ładowarki USB dla pasażerów z tyłu.

Mam zasilacz do trybu parkingowego.... ale muszę trochę czasu znaleźć żeby temat ogarnąć.

Żeby chociaż w ustawieniach była opcja jak ma być - nie ma.. a żaden problem żeby coś takiego zrobić.


----


Reflektory adaptacyjne też już raz mnie wkurzyły. Po uruchomieniu same według swojego widzi mi się ustawiają wysokość, nie ma opcji ręcznego skorygowania. Byłem na myjni gdzie jest poziomo a zaraz za stanowiskiem jest stroma górka w dół. Ustawiły się bardzo nisko i już tak zostało - czyli linia odcięcia 10m....może nawet bliżej przed autem. Nie da się jechać tak.

Żeby wróciło do normy, trzeba zaparkować, wysiąść, zamknąć auto, poczekać kilka minut i dopiero wtedy znowu same się ustawiają. Wył i wł świateł nic nie daje, tak samo wyłączenie silnika. Delikatnie mówiąc trochę lipa.



Orientuje się ktoś czy ForScan ogarnia mk4fl? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może uda się to w taki sposób skonfigurować pod siebie. W Fieście mk7fl żony tak niektóre opcje zrobiłem i działa. Ciekawe czy tu się da.

Ostatnio edytowane przez ipIV ; 02-11-2022 o 18:19
ipIV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2022, 20:13   #743
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

A to nie tak, że po kilku minutach (nie wiem ile) napięcie się odcina?
Ja nie odpinam kamerki a akumulator mam te 3,5 (a w sumie 4lata, bo auto jest z października, ja je kupiłem w marcu) i na razie nie mam oznak jego rozładowania.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2022, 06:28   #744
ipIV
ford::amateur
 
Avatar ipIV
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Ruda Śląska
Model: mk4 fl
Silnik: 2,3
Rocznik: 2022
Postów: 6
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał potraff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to nie tak, że po kilku minutach (nie wiem ile) napięcie się odcina?
Ja nie odpinam kamerki a akumulator mam te 3,5 (a w sumie 4lata, bo auto jest z października, ja je kupiłem w marcu) i na razie nie mam oznak jego rozładowania.
Pól godziny przy zamkniętym i uzbrojonym aucie obserwowałem ładowarkę z woltomierzem. Cały czas się świeciła.


Co do świateł - wyłączyłem opcję przeciwolśnieniową i jest lepiej, natomiast nie wiem czy dynamiczne światła drogowe będą działać - sprawdzę to, może nawet dziś wieczorem.
ipIV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2022, 08:00   #745
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał ipIV Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pól godziny przy zamkniętym i uzbrojonym aucie obserwowałem ładowarkę z woltomierzem. Cały czas się świeciła.
zabrakło Ci 15 minut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. u mnie po 45 minutach odcina - MK4 r. 09.2019.
AdoKrycha007 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2022, 15:52   #746
ipIV
ford::amateur
 
Avatar ipIV
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Ruda Śląska
Model: mk4 fl
Silnik: 2,3
Rocznik: 2022
Postów: 6
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Faktycznie odcięło. Ale auto stało 3-4h. w którym momencie nie wiem - sprawdzę na nagraniu.
ipIV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2022, 17:08   #747
mdmowski
ford::advanced
 
Avatar mdmowski
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-09-2014
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Focus MK4 Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 240
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał ipIV Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Reflektory adaptacyjne też już raz mnie wkurzyły. Po uruchomieniu same według swojego widzi mi się ustawiają wysokość, nie ma opcji ręcznego skorygowania. Byłem na myjni gdzie jest poziomo a zaraz za stanowiskiem jest stroma górka w dół. Ustawiły się bardzo nisko i już tak zostało - czyli linia odcięcia 10m....może nawet bliżej przed autem. Nie da się jechać tak.
Wydaje mi się, że w MK4 światła ustawiają się wg czujników przy kołach - obciążenie/przechył, a nie to co kamerka ma przed sobą.
mdmowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2022, 17:43   #748
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał mdmowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
obciążenie/przechył, a nie to co kamerka ma przed sobą.
Tak zachowujące się światła ciężko nazwać adaptacyjnymi.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2022, 19:37   #749
dgbi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2021
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

U mnie pewna aktualizacja. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów (czyli marca 2022) pojawiła się data dostawy samochodu przewidziana na koniec stycznia 2023. Nadal brak daty produkcji i brak VINu.

Ponad to zamówiłem drugi samochód (Skodę Octavię) zobaczymy co będzie pierwsze. W razie czego z Skody mogę w dowolnej chwili zrezygnować.
dgbi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2022, 22:00   #750
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał dgbi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie pewna aktualizacja. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów (czyli marca 2022) pojawiła się data dostawy samochodu przewidziana na koniec stycznia 2023. Nadal brak daty produkcji i brak VINu.

Ponad to zamówiłem drugi samochód (Skodę Octavię) zobaczymy co będzie pierwsze. W razie czego z Skody mogę w dowolnej chwili zrezygnować.
wolałbym skodę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.