Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2019, 22:29   #1651
Adam197708
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 01-02-2018
Skąd: Poznan
Model: S max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 12
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Ok jutro zobaczę. Dzięki za info

Bump: Nie ma enabled. Jest tylko disable SWC key Can key

Bump: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Zdjęcie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: https://tinypic.pl/ypbtifcqm66w

Adam197708 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2019, 07:01   #1652
abdul1976
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Płock
Model: FOCUS MK 3
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 38
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A pamiętasz jakie masz MCU czy w nazwie było (Gs)?
Witam. Firma z której kupiłem radio dosłała mi pliki do zainstalowania na nowo systemu wraz z instrukcją. I tak :
MTCE_MX_V3.13
mx4_PX5_8.0_ota(20190219)
Tylko za każdym razem po 2 sek uruchamia się kamera i nic się nie dzieje, czy to może być uszkodzony canbus dekoder, a jeśli tak czy można go jakoś obejść - bez canbusa radio się nie uruchamia. Pozdrawiam.



Jeszcze nagrałem filmik jak to działa [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez abdul1976 ; 30-06-2019 o 07:03
abdul1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2019, 08:38   #1653
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał Adam197708 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok jutro zobaczę. Dzięki za info

Bump: Nie ma enabled. Jest tylko disable SWC key Can key

Bump: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Zdjęcie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kolego zmień z disable na enable przycisnij na disable I otworzą się opcje

Bump:
Cytat:
Napisał abdul1976 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Firma z której kupiłem radio dosłała mi pliki do zainstalowania na nowo systemu wraz z instrukcją. I tak :
MTCE_MX_V3.13
mx4_PX5_8.0_ota(20190219)
Tylko za każdym razem po 2 sek uruchamia się kamera i nic się nie dzieje, czy to może być uszkodzony canbus dekoder, a jeśli tak czy można go jakoś obejść - bez canbusa radio się nie uruchamia. Pozdrawiam.



Jeszcze nagrałem filmik jak to działa [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kolego faktem jest że bez canbus nie zadziała
A więc jak masz czas to musisz wyciągnąć radio
I na naklejce znajdź kabel który może być opisany jako back ,brake, reverse ,lub SAF on powinien iść bezpośrednio do canbus ( z doświadczenia wiem że kolory czasami nie pasują) wyciągnij go lub utnij ale tak byś mógł go po aktualizacji oprogramowania przylutowac. Podejrzewam że bawiłeś się oprogramowaniem z XDA developers i padła aplikacja backapp

Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 30-06-2019 o 08:58
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2019, 09:28   #1654
abdul1976
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Płock
Model: FOCUS MK 3
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 38
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego zmień z disable na enable przycisnij na disable I otworzą się opcje

Bump:

Kolego faktem jest że bez canbus nie zadziała
A więc jak masz czas to musisz wyciągnąć radio
I na naklejce znajdź kabel który może być opisany jako back ,brake, reverse ,lub SAF on powinien iść bezpośrednio do canbus ( z doświadczenia wiem że kolory czasami nie pasują) wyciągnij go lub utnij ale tak byś mógł go po aktualizacji oprogramowania przylutowac. Podejrzewam że bawiłeś się oprogramowaniem z XDA developers i padła aplikacja backapp
Dzięki popróbuję i zapewniam że nie bawiłem się i nie dłubałem w radyjku po prostu tak się stało. Pozdrawiam
abdul1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2019, 10:45   #1655
abdul1976
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Płock
Model: FOCUS MK 3
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 38
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał abdul1976 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki popróbuję i zapewniam że nie bawiłem się i nie dłubałem w radyjku po prostu tak się stało. Pozdrawiam
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.JESTEŚ WIELKI YARIS POMOGŁO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wszystko działa ale z aktualizacją się wstrzymam do chłodniejszych dniGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI.

Ostatnio edytowane przez abdul1976 ; 30-06-2019 o 11:11
abdul1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2019, 18:24   #1656
Magmaruss
ford::beginner
 
Avatar Magmaruss
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 12-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: TDCi 2.0 130 KM
Rocznik: 2008
Postów: 21
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Witam Panowie, dokleję się do tematu.

Powiedzcie mi, bo już dużo czasu minęło od założenia tego tematu, która stacja multimedialna jest bardziej warta uwagi jeżeli chodzi o Mondeo MK4 przedlift (wersja z Sony)? Przymierzałem się do zakupu Isudar z DSP 8-core, ale niestety wszystkie dostępne tylko w magazynach chińskich, natomiast Bosion dostępny w PL.
Zależy mi na jak najlepszej wydajności i tutaj widzę, że Isudar chwali się 64-bit procesorem i Androidem 9. Procesor to akurat duża zaleta, bo można emulować przez Wine aplikacje kompilowane pod architekturę x86 Windowsa - może uda się uruchomić Automapę, a może ktoś już próbował?
Mniejsza z tym, zależy mi także na jak największej kompatybilności z autem, czyli chciałbym nie utracić ani sterowania z kierownicy, ani komunikacji z Converse+. Czytałem temat o Isudar + Bosion canbus, rozumiem że sposób nadal jest kompatybilny z nowymi radiami od Isudara? Jeżeli tak to od razu zamówić canbus Bosiona? Może ktoś jeszcze wie, jakie jest ryzyko nałożenia cła i ile to może wynieść od kwoty 1k PLN? Zapytam też jak to jest z tą funkcją DSP, bo czytałem że powoduje problemy przy włączeniu opcji i jeżeli kupię wersję z DSP, to problemy pojawią się też i u mnie? A może w ogóle coś lepszego poza Isudar/Bosion - oczywiście też koło 1k. Zależy mi też na mniejszej podatności na temperaturę, nie chcę żeby przy temperaturze -10 na zewnątrz radio traciło na wydajności i liczyło drogę dla nawigacji 20 minut jak to miałem w starszych stacjach lub łapało zawieszki przy wysokich temperaturach (z nowszymi nie mam doświadczenia).

Pozdrawiam,
Kamil
Magmaruss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2019, 19:29   #1657
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał Magmaruss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Panowie, dokleję się do tematu.

Powiedzcie mi, bo już dużo czasu minęło od założenia tego tematu, która stacja multimedialna jest bardziej warta uwagi jeżeli chodzi o Mondeo MK4 przedlift (wersja z Sony)? Przymierzałem się do zakupu Isudar z DSP 8-core, ale niestety wszystkie dostępne tylko w magazynach chińskich, natomiast Bosion dostępny w PL.
Zależy mi na jak najlepszej wydajności i tutaj widzę, że Isudar chwali się 64-bit procesorem i Androidem 9. Procesor to akurat duża zaleta, bo można emulować przez Wine aplikacje kompilowane pod architekturę x86 Windowsa - może uda się uruchomić Automapę, a może ktoś już próbował?
Mniejsza z tym, zależy mi także na jak największej kompatybilności z autem, czyli chciałbym nie utracić ani sterowania z kierownicy, ani komunikacji z Converse+. Czytałem temat o Isudar + Bosion canbus, rozumiem że sposób nadal jest kompatybilny z nowymi radiami od Isudara? Jeżeli tak to od razu zamówić canbus Bosiona? Może ktoś jeszcze wie, jakie jest ryzyko nałożenia cła i ile to może wynieść od kwoty 1k PLN? Zapytam też jak to jest z tą funkcją DSP, bo czytałem że powoduje problemy przy włączeniu opcji i jeżeli kupię wersję z DSP, to problemy pojawią się też i u mnie? A może w ogóle coś lepszego poza Isudar/Bosion - oczywiście też koło 1k. Zależy mi też na mniejszej podatności na temperaturę, nie chcę żeby przy temperaturze -10 na zewnątrz radio traciło na wydajności i liczyło drogę dla nawigacji 20 minut jak to miałem w starszych stacjach lub łapało zawieszki przy wysokich temperaturach (z nowszymi nie mam doświadczenia).

Pozdrawiam,
Kamil
Praktyczne już każde radio współpracuje ze sterowaniem i z Converse (Z Converse po małych przeróbkach i dokupieniu canbus) aczkolwiek jeśli ci zależy na pełnej współpracy z Converse to narazie zapomnij. Jestem na etapie modernizacji MCU pod forda, narazie bez sukcesu. Co do procesora px5 potrafi wytrzymać nawet 100 stopni bez zawieszania, normalna praca to około 50 60 stopni. Więc bez obaw należy pamiętać że te procesory nie posiadają aktywnego chłodzenia więc trzeba wymieniać pastę tak jak w komputerach. Pastę wymieniamy gdy procesor zaczyna utrzymywać około 80 stopni nonstop.
Zdążają się ludzie co instalują wiatrak, według mnie to głupi pomysł bo cały kurz oblepi procesor. Co do DSP tak masz rację. Lepszą opcją jest bez, mniej problemów a i tak radio FM nie współpracuje z DSP więc za każdym razem gdy przelaczysz z app muzyka będzie ciszej grało
I na odwrót a w ustawieniach można sciszyc aplikacje współpracujące z DSP I Tu pytanie wtedy jaki jest sens tego DSP??? Ja osobiście go usunąłem. Co do androida jeśli planujesz kupić teraz to tylko android 8.0 jeśli przy dobrych wiatrach za pół może dalej to wtedy 9.0
Zaznaczam 8.0 lub 9.0 reszta tak jak 8.1 lubi 9.1 to urządzenia o słabszych procesorach np. PX3- lub PX30- z2gb RAMu a teraz decyzja należy do ciebie. Nikt na forum raczej decyzji za ciebie nie podejmie.

Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 03-07-2019 o 19:31
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2019, 21:45   #1658
Magmaruss
ford::beginner
 
Avatar Magmaruss
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 12-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: TDCi 2.0 130 KM
Rocznik: 2008
Postów: 21
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Dziękuję @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] bardzo treściwa i konkretna odpowiedź. Planuję zamówić już teraz, a dlaczego mówisz, żeby celować w android 8? Isudar wypuścił do sprzedaży 9.0 na PX5 4G RAM, czyżby te wczesne wersje były jeszcze nie dopracowane?
Magmaruss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2019, 22:24   #1659
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Tak są niedopracowane
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2019, 12:28   #1660
Magmaruss
ford::beginner
 
Avatar Magmaruss
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 12-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: TDCi 2.0 130 KM
Rocznik: 2008
Postów: 21
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Troszkę nastawiłem się na Isudar, ale oni juz praktycznie nie mają z Androidem 8, promują wersję 9. Można liczyć na jakiś support od nich jeżeli chodzi o łatki systemu? Ewentualnie czy mają jakieś community lub issue tracker, który sprawnie działa? Może ktoś próbował?
Magmaruss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.