Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2019, 10:34   #11
Maro85
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2015
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Czy wyłączać poduszkę pasażera w przypadku, gdy fotelik przodem do kierunku jazd

Cytat:
Napisał dorsiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co na to instrukcja fotelika? Większość renomowanych firm produkujących foteliki w instrukcji (lub na swojej stronie internetowej) wskazuje, na jakich miejscach dla konkretnego modelu samochodu fotelik może być zainstalowany i czy trzeba wyłączać poduchę czy nie. Oczywiście jeśli firma krzak, to wątpię, aby taka informacja była.
Fotelik to Romer DUO PLUS, w instrukcji jest napisane:

1) Na fotelu obok kierowcy: TAK (przy czołowej poduszce powietrznej: jeżeli istnieje taka potrzeba, przesunąć fotel jak najdalej do tyłu; przestrzegać wskazówek zawartych w instrukcji pojazdu).
2) Na tylnych siedzeniach: TAK.
3) Na środkowym siedzeniu: NIE (użycie jest możliwe tylko, kiedy samochód posiada pas trzypunktowy).

W końcu nie wiem jak mam to interpretować? Producent niby dopuszcza montowanie przy włączonej poduszce, ale czy lepiej ją wyłączyć? Niestety nie mam zamontowanego wyłącznika poduszki pasażera, więc musiałbym podjechać do ASO.

A co sądzicie o tej opcji, gdzie foteliki i żona lądują na tylnej kanapie, ale foteliki nie są postawione w zagłębieniach tylko są kilka centymetrów przesunięte bliżej drzwi? To jest bezpieczna opcja?


Ostatnio edytowane przez Maro85 ; 27-05-2019 o 10:36
Maro85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2019, 12:33   #12
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Czy wyłączać poduszkę pasażera w przypadku, gdy fotelik przodem do kierunku jazd

Witam

1) najpierw taki komentarz

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2) Nie wpadajmy w panikę, bo blisko do absurdów

a jak kolega będzie jechał z dziećmi
- taksówką
- autokarem

Tak - mam znajomego który nie ma samochodu ale ma foteliki dla dzieci
i gdy zamówi taksówkę, to używa własne foteliki

3) Teraz czas na moją sugestię - nie przesadzajmy z nadopiekuńczością
Przesunięcie fotelików na boki, ani nikogo nie zbawi, ani nie zabije

Nie piszę jako złośliwości, tylko jako rodzic który woził dwójkę dzieci

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2019, 12:51   #13
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Odp: Czy wyłączać poduszkę pasażera w przypadku, gdy fotelik przodem do kierunku jazd

Ok znalazłem w Instrukcji obsługi Forda Focusa strona 23. Na ile Ford zna się na bezpieczeństwie przewozu dzieci, tego nie wiem, ale przyklejam co jest w instrukcji Focusa.
"Dzieci ważące od 13 do 18 kg należy przewozić zabezpieczone w fotelikach dziecięcych (grupa 1) montowanych na tylnym siedzeniu."
"W przypadku stosowania skierowanych tyłem do kierunku jazdy zabezpieczeń do
przewożenia dzieci na przednim siedzeniu pasażera, przednia poduszka powietrzna pasażera musi być WYŁĄCZONA." "Wskazówka: W przypadku stosowania skierowanych tyłem do kierunku jazdy zabezpieczeń do przewożenia dzieci na przednim siedzeniu pasażera, siedzenie musi być odsunięte jak najdalej do tyłu, z oparciem w położeniu pionowym."
Czyli poducha wyłączona tylko dla fotelików tyłem (RWF), reszta, czyli foteliki montowane przodem, zgodnie ze wskazówką na stronie 24 instrukcji - "Przednia poduszka WŁĄCZONA (Wszystkie z wyjątkiem modelu Focus RS) dla kat. wagowej 9-18 kg - U1 Miejsce nadaje się do stosowania uniwersalnych kategorii zabezpieczeń zatwierdzonych dla danej grupy wagowej. Jednak zalecamy przewożenie dzieci w zatwierdzonych w danym kraju
zabezpieczeniach, montowanych na tylnym siedzeniu
."
Czyli niby nie jest zabronione przewożenie przodem na fotelu pasażera obok kierowcy, ale Ford rekomenduje na tylnej kanapie.
dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2019, 13:35   #14
Maro85
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2015
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Czy wyłączać poduszkę pasażera w przypadku, gdy fotelik przodem do kierunku jazd

Cytat:
Napisał pankrakus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

2) Nie wpadajmy w panikę, bo blisko do absurdów

a jak kolega będzie jechał z dziećmi
- taksówką
- autokarem
W przypadku taksówki wezmę swój fotelik, a w przypadku autokaru to jednak inna masa pojazdu -> prawdopodobieństwo doznania ciężkich obrażeń jest bardzo małe, pewnie mniejsze niż jazda w foteliku w osobówce.

Cytat:
Napisał pankrakus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3) Teraz czas na moją sugestię - nie przesadzajmy z nadopiekuńczością
Przesunięcie fotelików na boki, ani nikogo nie zbawi, ani nie zabije

Nie piszę jako złośliwości, tylko jako rodzic który woził dwójkę dzieci
No ja właśnie ku tej opcji się skłaniam, bo na tylnej kanapie w focusie mk2 jest dużo miejsca, tylko się zastanawiam czy w ten sposób poprawiam czy pogarszam bezpieczeństwo swojego dziecka?


Cytat:
Napisał dorsiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli poducha wyłączona tylko dla fotelików tyłem (RWF), reszta, czyli foteliki montowane przodem, zgodnie ze wskazówką na stronie 24 instrukcji - "Przednia poduszka WŁĄCZONA (Wszystkie z wyjątkiem modelu Focus RS) dla kat. wagowej 9-18 kg - U1 Miejsce nadaje się do stosowania uniwersalnych kategorii zabezpieczeń zatwierdzonych dla danej grupy wagowej. Jednak zalecamy przewożenie dzieci w zatwierdzonych w danym kraju
zabezpieczeniach, montowanych na tylnym siedzeniu
."
Czyli niby nie jest zabronione przewożenie przodem na fotelu pasażera obok kierowcy, ale Ford rekomenduje na tylnej kanapie.
Tak się zastanawiam, że nigdzie nie ma informacji, że montując fotelik musi on być umieszczony w zagłębieniu na kanapie, więc chyba wybiorę ten wariant z przesunięciem fotelików na boki bliżej drzwi. Zwłaszcza, że uderzenia boczne zdarzają się głównie w mieście, a ja w takim zestawieniu to będę jeździł głównie w trasie.
Maro85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2019, 15:04   #15
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,529
Domyślnie Odp: Czy wyłączać poduszkę pasażera w przypadku, gdy fotelik przodem do kierunku jazd

Witam

Nie wiem jak jest u kolegi, ale w innym Fordzie "utknąłem" na innym problemie

Tylne siedzisko jest dzielone 2osoby / 1 osoba => problem jest na łączeniu siedziska
Ten fotelik, który był na tej węższej części (szerokość 1 osoby),
był na łączeniu części siedziska i ciągle przechylał się w stronę łączenia.

Tego nie rozwiązałem

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2019, 22:16   #16
Rudyjerz
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2015
Model: Ford Focus mk3
Silnik: EB 1.6 (150KM)
Rocznik: 2014
Postów: 78
Domyślnie Odp: Czy wyłączać poduszkę pasażera w przypadku, gdy fotelik przodem do kierunku jazd

Odnośnie poduszki z przodu - mi kiedyś powiedziano przy zakupie fotelika, że jak dziecko siedząc ma nogi do przodu to wyłączyć, a jak już w dół to zostawić.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Rudyjerz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2019, 07:23   #17
Maro85
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2015
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Czy wyłączać poduszkę pasażera w przypadku, gdy fotelik przodem do kierunku jazd

Cytat:
Napisał Rudyjerz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odnośnie poduszki z przodu - mi kiedyś powiedziano przy zakupie fotelika, że jak dziecko siedząc ma nogi do przodu to wyłączyć, a jak już w dół to zostawić.
Wydaje mi się, że to jest najbardziej logiczna odpowiedź na to czy wyłączać poduszkę czy nie. Zwłaszcza, że czytałem, że dopiero foteliki z kategorii 15-36kg są dostosowane do jazdy z przodu z włączoną poduszką, bo nogi dziecka są już skierowane do dołu.

Ja się jednak skłaniam ku tej opcji, że oba foteliki i żona z tyłu, a jak drugie dziecko będzie spokojne i będzie dobrze znosić podróże (w co wątpię) to żona pójdzie do przodu.

Ostatnio edytowane przez Maro85 ; 28-05-2019 o 07:26
Maro85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2019, 08:29   #18
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Czy wyłączać poduszkę pasażera w przypadku, gdy fotelik przodem do kierunku jazd

Cytat:
Napisał Maro85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja się jednak skłaniam ku tej opcji, że oba foteliki i żona z tyłu, a jak drugie dziecko będzie spokojne i będzie dobrze znosić podróże (w co wątpię) to żona pójdzie do przodu.
Ja uważam, że najlepsze rozwiązanie: żona z przodu, a dwa foteliki z tyłu. Kolega wcześniej wskazał Ci poprawny rozkład - najmłodszy za siedzeniem kierowcy. Dorosła osoba na środku w trakcie wypadku może bezwładnymi rękami zrobić dużo krzywdy dzieciom. Gdzieś nawet widziałem taki filmik. Poza tym, jakoś kiepsko widzę "boarding" żony pomiędzy dwa foteliki...
Wszystkiego da się nauczyć nasze Bąbelki. :-) Nawet jazdy bez mamy obok fotelika.
Pozdrawiam
Tata 2 dzieciaków.
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2019, 09:48   #19
Maro85
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2015
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Czy wyłączać poduszkę pasażera w przypadku, gdy fotelik przodem do kierunku jazd

Cytat:
Napisał lsulima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja uważam, że najlepsze rozwiązanie: żona z przodu, a dwa foteliki z tyłu. Kolega wcześniej wskazał Ci poprawny rozkład - najmłodszy za siedzeniem kierowcy. Dorosła osoba na środku w trakcie wypadku może bezwładnymi rękami zrobić dużo krzywdy dzieciom. Gdzieś nawet widziałem taki filmik. Poza tym, jakoś kiepsko widzę "boarding" żony pomiędzy dwa foteliki...
Wszystkiego da się nauczyć nasze Bąbelki. :-) Nawet jazdy bez mamy obok fotelika.
Pozdrawiam
Tata 2 dzieciaków.
Spróbujemy, zobaczymy co z tego wyjdzie. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Maro85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.