Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2018, 12:34   #5171
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Bierz Insignię - Ople zawsze są cięższe o 100-200 kg od konkurencji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2018, 16:49   #5172
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał niko123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mazda 2018 od 5.04 bez gpf , obeszła normy bez gpf, jak mondeo ecobust ?
W tsi pewnie wszystkie z GPF jak od dawna tylko 1.4 tsi.
Nowa norma obowiązuje od 1-09-2018 (wszytskie nowo produkowane auta). Na własny wniosek producent może wybrać wyższy limit w okresie trzech lat od 1-09-2018 (okres dostosowania). Jeśli silnik jest trochę powyżej normy to właśnie jest opcja aby skorzystać z tej "ulgi". Przypuszczam że ze względu na wyższy stopień sprężenia silniki benzynowe mazdy mogą produkować mniejsze ilości pyłu

Bump:
Cytat:
Napisał disaster3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlatego wole nadwagę Mondeo + 14l na 100 niż odchudzoną głośniejsza Mazdę, która nie jest tak stabilna i jedynym plusem jest niższe spalanie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bierz Insignię - Ople zawsze są cięższe o 100-200 kg od konkurencji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zawsze może dorzucić 4 płytki chodnikowe do bagażnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 15-04-2018 o 16:54
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 05:37   #5173
Lewsey89
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2017
Skąd: Polska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 137
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Moje Mk5 miało ostatnio spalanie 5.9 po trasie 800km. Średnio od nowości wynosi jednak 6,79. Spalanie z dystrybutora.
Lewsey89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 08:30   #5174
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Wracając do głównego tematu - nowy Peugeot 508 ma kamerę podczerwieni. Poszli nieźle w przód względem segmentu D.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 09:26   #5175
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] te przesłony w światłach dobre są na zwykłe drogi ale z pewnością nie dwujezdniowe. Pokonuję rocznie jakieś 70-80kkm nocą i że aż zacytuję siebie bo jest to dla mnie już duży problem.

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał niko123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
( jadąc w nocy De-Pl - w trasie 1000 km można docenić tą technologie )
Błagam Cię, tylko nie rób tak, że odpalasz adaptacyjne na autostradzie i olewasz wszystko dookoła. To koszmar dla oczy tych jadących z naprzeciwka. Po 10x takich miniętych pod rząd mam wypalone oczy. Siedząc za kierownicą myślisz, że wszystko jest cacy bo widzisz jak przesłaniają się/gasną światła jak coś doganiasz. No ale nie jest. W większości przypadków kamera nie patrzy dostatecznie szeroko aby analizować sąsiednią jezdnię. Światła nie są odpalone w trybie "długich" ale na sąsiednią jezdnię walą mocniej niż normalnie. Wystarczy lekki łuk albo światła samochodu przesłonięte przez barierę kompensacyjną, krzaki, osłony i się zaczyna. Jeb, jeb, jeb a potem wrażenie epilepsji za kierownicą. Najgorzej mają kierowcy TIRów bo ich swiatła są nisko i często na wysokości bariery. Goście not toper dostają salwę z adaptacyjnych. Mało kto odmruguje bo to nie jest takie uderzenie jak z długich ale po jakimś czasie robi się to męczące a po paru godzinach wnerwiające. Osobiście mam tego już dość. Jak tylko nie ma na mojej jezdni nikogo komu przywaliłbym długimi po lusterkach to odpalam delikwentowi światłami na pełną moc. Wnerwia mnie już to po prostu.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 09:38   #5176
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Weź mi nie mów o tych przesłonach. O ile pamiętam to Nissana bym pozwał za to ile razy oberwałem mocnym snopem prosto w oczy. Jeździłem przez rok po typowo wiejskich drogach godzinę do domu. W okresie Październik -> Luty myślałem że kiedyś zatrzymam kierowcę takiego Quashqai'a i mu powybijam przednie lampy kluczem od kół.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 14:08   #5177
pako73
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2015
Model: Fiesta
Silnik: 1400
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bierz Insignię - Ople zawsze są cięższe o 100-200 kg od konkurencji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak już coś piszez to lepiej pierw sprawdź. Nowa insignia jest lżejsza od mondeo o 120kg
pako73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 15:43   #5178
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał pako73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak już coś piszez to lepiej pierw sprawdź. Nowa insignia jest lżejsza od mondeo o 120kg

Raz - na końcu mojego posta była emotka dla spostrzegawczych
Dwa - Mondeo 2.0 benzin kombi 1584 kg Insia 2.0 benzin kombi 1591 kg
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 15:50   #5179
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Co do oślepiania to producenci właśnie ciągle to poprawiają aby te adapracyjne ledy co maja kilkanaście stref świecenia i podnoszą same wiązkę światła nie oślepiały.

np.Mazda.
zaawansowany system wspomagający hamowanie i zapobiegający kolizjom przy małej prędkości 0 -80 km/h (Advanced SCBS). W systemie tym laser bliskiej podczerwieni zastąpiono kamerą, aby zwiększyć zakres prędkości, przy której możliwe jest wykrywanie obecności innych pojazdów, Coś od 2016 zmienili też z ledami .
Myśle że producenci mazda, ford i inne kiedyś to udoskonalą i będzie super.

Podobno włąśnie insignia ma super nowoczesne ledy, i ludzie je chwalą niestety moc świecenia średnia ale bardzo dobrze działają.

Tak insignia niby lżejsza od starszej wersji insigni ale przez wolny automAT 260 ps i 4x4 do tego tylko osiągi jak mazda 6 2,5 czyli koło 7,5 to śmieszne gdzie superb 4x4 280 ps robi koło 5,5 sec. do 100, 2 sekundy przy podobnej masie i mocy to przepaść , podobnie z redukcja w trybie sport dsg nie ma takiego laga jak w insigni.
__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez niko123 ; 16-04-2018 o 15:59
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 16:37   #5180
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wracając do głównego tematu - nowy Peugeot 508 ma kamerę podczerwieni. Poszli nieźle w przód względem segmentu D.
Ja to mam obawy, że przenosząc systemy z klasy wyższej do niższej zawsze odbywa się to kosztem jakiś uproszczeń czyli powstaje typ mający wszystko i nic - pytanie jak to będzie w tym przypadku?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.