Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2018, 21:40   #151
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Tanie klocki i tarce hamulcowe

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mniej jednak skąd wiesz czy nawet zestaw TRW (ten za ok. 250zł) nie jest robiony na tej samej linii produkcyjnej
Powiem drugi raz. Nie oceniam droższego zestawu. Natomiast jestem w stanie powiedzieć na 100%, że zestaw za 150zł nie ma po prostu prawa być dobry.

Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 07:40   #152
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: Tanie klocki i tarce hamulcowe

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Osobiście nie zaglądam nikomu do kieszeni, ale są ludzie lepiej i gorzej zarabiający. Moim zdaniem lepszy taki nawet tani zestaw (skoro autora wątku na taki stać) niż stary zestaw hamulcowy
To są po prostu oszczędności w złym miejscu. Jeżeli taki zestaw się rozleci po paru tysiącach kilometrów bo z tarczy zrobi się falbanka w wyniku super jakości stopu albo przegrzania, to czeka go ponowny wydatek na graty plus robociznę albo jazda z niesprawnym układem hamulcowym. Sumarycznie wydatek, ryzyko i irytacja większe niż gdyby od razu dorzucił stówkę więcej.
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 08:23   #153
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Tanie klocki i tarce hamulcowe

Cytat:
Napisał Hooch180 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast jestem w stanie powiedzieć na 100%, że zestaw za 150zł nie ma po prostu prawa być dobry.
Nie wiem jak zestaw ale kupowałem tarcze na przód firmy roper (taka firma wymieniona jest w aukcji) i było wszystko ok. Auto to 406 coupe.Koszt TRW również był w okolicy 600zl, a roper 190. Również naczytałem się w necie jak to się zabije, że nie ma prawa hamować itp...
Żyję!
Auto hamowało ok przez 30.000km do dnia sprzedaży i nowej kierowniczce też hamuje bo auto co jakiś czas mam okazje zobaczyć i kilka słów zamienić. Jedyne co zauważylem na minus to klocki hamulcowe minimalnie piszczały w momencie zatrzymania. Poza tym bez uwag.
Co do pokrzywienia tarcz to tak samo rozgrzane tarcze TRW jak Roper mogą się zwichrować po wjeździe w kałużę.

Może zamiast wróżek wypowiedzą sie ludzie co to założyli i eksploatują? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - glos rozsądku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą

Ostatnio edytowane przez Marek ; 17-01-2018 o 08:31
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 09:13   #154
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Tanie klocki i tarce hamulcowe

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
190
Tarcze za 190 a tarcze z klockami za 150 to jest bardzo duża różnica.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 09:39   #155
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Tanie klocki i tarce hamulcowe

Inne auto wiec ceny nie ma co porównywać....
Firma za to ta sama..
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 10:45   #156
TomQ62
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-01-2014
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 415
Domyślnie Odp: Tanie klocki i tarce hamulcowe

Niektóre wypowiedzi tutaj mnie przerażają. Po prostu trudno mi uwierzyć, że są pisane na poważnie i odzwierciedlają mentalność autorów.

Przypomina mi się klient sklepu motoryzacyjnego, który przyszedł z kawałkiem rury dolotowej i szukał zamiennika. Jednak ten musiał być tańszy od 38zł, bo tyle kosztowała oryginalna rura. Zapytałem jak długo już szuka? Odpowiedział z nieukrywaną dumą, że 4-5 dni. Wykonał kilkadziesiąt telefonów i odwiedził kilkanaście sklepów i hurtowni motoryzacyjnych. Czasu w niecie nie liczył.
Wnioski wyciągnijcie sami. Ja się powstrzymam od komentarza, bo raz nie jestem medykiem, specjalistą. Dwa nie chcę do końca utracić wiary w homo sapiens. Szczególnie w drugi człon tego określenia.

Podkreślę tylko, że tu mamy do czynienia z układem hamulcowym, a nie jakąś rurką, wystrzelenie której spowoduje jedynie unieruchomienie silnika.
TomQ62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 10:50   #157
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Tanie klocki i tarce hamulcowe

Cytat:
Napisał TomQ62 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapytałem jak długo już szuka?
To trochę jak jechanie 10km na stację gdzie jest paliwo 5gr taniej.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 10:54   #158
snecma
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Focus Mk2 FL
Silnik: 1.6TDCI
Rocznik: 12.2010
Postów: 37
Domyślnie Odp: Tanie klocki i tarce hamulcowe

Robicie goownoburzę że chłop chce tanie części, z wywyższeniem opowiadacie jak to nie oszczędzacie na hamulcach, urośnie wam coś od tego?
Zamiast pisać takie farmazony, lepiej byście napisali jaki jest wariant minimum, jakiej firmy można kupić części bez obaw o życie, bo pewnie gdzieś mniej więcej jest granica. To moim zdaniem jest temat tej dyskusji i o to chodziło założycielowi.
snecma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 10:56   #159
Teleosxy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: TdCI
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Odp: Tanie klocki i tarce hamulcowe

Cytat:
Napisał tentyp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ile km można spokojnie bez problemów przejechać na takich tanich tarczach i klockach? Jeżdżę głównie po mieście, autostrada raz na miesiąc ok 120km, reszta to z miasta do miasta 50km w dwie strony kilka razy w miesiącu
Podam informację o przypadku skrajnym, czyli o tarczach (i klockach) oryginalnych Motorcraft montowanych na przednią oś.
Akurat w focusie I (kombi, benzyna, rocznik 2003) wymieniałem regularnie tarcze co 60 tys., wtedy także i klocki. A same klocki - nie pamiętam dokładnie,ale nie częściej niż 30 tyś. Charakter jazdy 50% miasto i 50% trasa.
W moim przypadku, z ekonomicznego punktu widzenia oryginalne tarcze i klocki były tanie.

Nie warto oszczędzać na tych częściach. Podam inny, własny przykład. W moim drugim aucie - mondeo mk3 diesel - poprzedni właściciel dał tanie klocki. Biły niszcząc przy okazji jarzmo, więc mechanik wymienił na oryginalne. Oczywiście musiałem też dokupić jarzmo. Ale po jakimś czasie (np. 10 tys.) okazało się, że ten stary tani klocek zniszczył jednak jedną tarczę (z fabrycznego montażu), a ta z kolei niewłaściwie zużywała nowe klocki. W efekcie musiałem kupić nowe tarcze i jeszcze raz klocki. I tak fabryczne tarcze z tyłu auta pracowały krócej niż te na przodzie.
Sprawdza się zatem stare powiedzenie: kto tanio płaci, ten dwa razy płaci.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Teleosxy ; 17-01-2018 o 22:00
Teleosxy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 11:01   #160
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Tanie klocki i tarce hamulcowe

Cytat:
Napisał Teleosxy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podam informację o przypadku skrajnym, czyli o tarczach (i klockach) oryginalnych Motocraft montowanych na przednią oś.
"Motocraft" to podróbka, a "Motorcraft" to nie pierwszy montaż (tak ludzie rozumieją "oryginał"), jeno fordowy zamiennik.

A skrajny przypadek to nie zwykłe tarcze omarżowane przez forda, a jakieś typu Black Diamond itp.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 17-01-2018 o 11:03
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bębny , focus , klocki , klocki hamulcowe , tarcze hamulcowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.