Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2017, 16:14   #11
niou_ns
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-10-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 21
Domyślnie Odp: "terkotanie" silnika FL 2.0 tdci 100kW 136KM

Mam wrażenie, że mój pracuje dokładnie identycznie. I też nie do końca mi się to podoba. Ale jak wspomniałem wcześniej - był sprawdzany. Nagram później od siebie dla porównania.

niou_ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 20:02   #12
Vojta
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-09-2016
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 106
Domyślnie Odp: "terkotanie" silnika FL 2.0 tdci 100kW 136KM

Przy aktualnej aurze, mój po odpaleniu również bardzo "klekocze", lecz po rozgrzaniu (2-3km) wszystko wraca do normy i słyszę jedynie piękny dźwięk świszczącej turbiny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vojta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2017, 13:04   #13
mattimac
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "terkotanie" silnika FL 2.0 tdci 100kW 136KM

Cytat:
Napisał Vojta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy aktualnej aurze, mój po odpaleniu również bardzo "klekocze", lecz po rozgrzaniu (2-3km) wszystko wraca do normy i słyszę jedynie piękny dźwięk świszczącej turbiny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj wydaje mi się że jest trochę lepiej ale wciąż to słyszę nawet po rozgrzaniu. Fakt że po dłuższej trasie słychać mniej.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2018, 02:11   #14
mattimac
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "terkotanie" silnika FL 2.0 tdci 100kW 136KM

Cytat:
Napisał longer007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na początek zdemontuj osłonę, wrzuć do bagażnika i się przejedź przy okazji sprawdź czy przy wtryskach nie masz mokro, ale jak na moje ucho nic nie słychać co by odbiegało od normy. Te wcześniejsze nagrania były na rozgrzanym silniku?
Niektóre tak niektóre nie.
Obecnie powiedziałbym że problem jest mniej zależny od ciepłego lub zimnego silnika i jest nieco gorzej.
Mechanik mówi że nie ma sensu grzebać w silniku dopóki coś naprawdę nie zacznie się dziać, na moje oko coś się dzieje, mam bardzo dobry słuch i przyzwyczajam się do brzmienia silnika i od razu zauważam jakieś anomalie. Pytanie gdzie szukać... Popychacze?
Nie jestem najwidoczniej w stanie uchwycić tego sensownie na filmie ponieważ basy zapychają mikrofon.

Może jest ktoś z wawy z tym samym silnikiem i moglibyśmy porównać pracę swoich egzemplarzy?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2018, 02:40   #15
Phoenix_eu
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-05-2016
Skąd: Chester
Model: Focus MKII
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 235
Domyślnie Odp: "terkotanie" silnika FL 2.0 tdci 100kW 136KM

Cytat:
Napisał mattimac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niektóre tak niektóre nie.
Obecnie powiedziałbym że problem jest mniej zależny od ciepłego lub zimnego silnika i jest nieco gorzej.
Mechanik mówi że nie ma sensu grzebać w silniku dopóki coś naprawdę nie zacznie się dziać, na moje oko coś się dzieje, mam bardzo dobry słuch i przyzwyczajam się do brzmienia silnika i od razu zauważam jakieś anomalie. Pytanie gdzie szukać... Popychacze?
Nie jestem najwidoczniej w stanie uchwycić tego sensownie na filmie ponieważ basy zapychają mikrofon.

Może jest ktoś z wawy z tym samym silnikiem i moglibyśmy porównać pracę swoich egzemplarzy?
U mnie pracuje silnik tak jak ma filmie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Phoenix_eu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2018, 11:17   #16
mattimac
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "terkotanie" silnika FL 2.0 tdci 100kW 136KM

Dorzuciłem w folderze z 1 posta kolejny filmik. Nie dawało mi to spokoju mimo zapewnień paru osób że to normalne dziś wjechał na warsztat. Okazało się że napinacz paska do wymiany i sam pasek, widać chyba na jednym z filmiku że pasek pracuje nieco z boku rolki to już wcześniej mi się nie podobało. Dam znać jak praca silnika po wymianie paska i napinacza i czy to rozwiązuje problem.

Bump:
Cytat:
Napisał Phoenix_eu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie pracuje silnik tak jak ma filmie
https://youtu.be/BHnQ7dFASG0

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Na moje oko możesz mieć to co ja, sprawdź koniecznie pasek i napinacz, może też hałasować któraś rolka. U mnie uszkodzony napinacz przesuwał pasek i podobny odgłos wydawał źle pracując na rolce. Dam znac po wyjeździe z warsztatu.

Bump: Zauważyłem tez inny temat wspominający że terkotanie/stukanie mogą powodować klapki w kolektorze dolotowym, podobno nie da się wymienić ich samych tylko trzeba cały kolektor (2000zł), dam znać czy problem ustał po wymianie paska i napinacza.

Ostatnio edytowane przez mattimac ; 03-01-2018 o 11:30
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2018, 10:32   #17
mattimac
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "terkotanie" silnika FL 2.0 tdci 100kW 136KM

Niestety problem dalej występuje może nasilenie jest mniejsze po wymianie paska klinowego ale dalej to słyszę po puszczeniu gazu w okolicach 1900-2000 obr.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 23:40   #18
mattimac
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "terkotanie" silnika FL 2.0 tdci 100kW 136KM

Ponawiam pytanie. Czy ktoś z tym samym silnikiem duratorq 2.0 136KM mógłby ocenić pracę mojego egzemplarza? Jak myślicie gdzie szukać pomocy ? Boję się że to zwiastuje jakąś awarie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 23:47   #19
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: "terkotanie" silnika FL 2.0 tdci 100kW 136KM

Najpierw to wpisać miejscowość w profilu.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2018, 10:29   #20
mattimac
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "terkotanie" silnika FL 2.0 tdci 100kW 136KM

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najpierw to wpisać miejscowość w profilu.
Dzięki za zwrócenie uwagi. Tak jak wspominałem w którymś poście Warszawa.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.