Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2017, 12:33   #551
Dudi_81
ford::advanced
 
Avatar Dudi_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-07-2015
Skąd: Nadolice Wielkie
Model: Audi Q5 Quattro
Silnik: 2.0 TFSI 320KM
Rocznik: 2018
Postów: 274
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Ktoś próbuje zarobić i nawet nie zadał sobie trudu żeby założyć sprężyny, kupując te elementy oddzielnie wyjdzie dużo taniej.

__________________
Dudi_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2017, 18:02   #552
Lux1980
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 31-12-2016
Skąd: Gliwice
Model: FORD FOCUS MKIII
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 1
Smile Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Witam.
Istnieje coś takiego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], wystarczy
kupić sprężyny, zamontować na siłownikach i cieszyć się z automatu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam.
Lux1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2017, 20:57   #553
JaroZalek
ford::beginner
 
Avatar JaroZalek
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 28-06-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Benzyna 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Koledzy magic097 i Lux1980 czy chociaż spróbowaliście przeczytać więcej z tego wątku niż dwa posty do góry ? Naprawdę jestem spokojnym człowiekiem i chętnie pomogę ale ręce opadają jak ktoś w wątku zawierającym ponad 500 postów gdzie łopatologicznie jest wyłożona kawa na ławę ( wiele osób na prawdę się postarało opisać temat ) 5 postów wyżej są linki wszystkie informacje i co kto potrzebuje znowu prosi się o linka albo odkrywa coś co zostało odkryte już 200 postów wcześniej. Czy to jest forum dorosłych czy gdzieś się zagubiłem w internecie. Odpowiedzcie proszę bo może google zablokowało Wam opcje wyszukiwania i zamieniło język wyświetlanych wyników na albański ?

Bump:
Cytat:
Napisał Ritchey Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Na "Alledrogo" pojawiły się wynalazki w postaci sprężyn z drutu prostokątnego do automatycznego otwierania klapy bagażnika. Ich wymiary pozwalają na zastosowanie w oryginalnych siłownikach klapy. Ja użyłem niebieskie sprężyny o podwójnej sile działania i dopasowałem je do klapy swojego Mondeo mk5 kombi. Efekt jest dokładnie taki jaki zamierzałem. Po dwukrotnym przyciśnięciu otwierania klapa wędruje do góry. Wadą natomiast dla niektórych może być odbicie sprężyn podczas zamykania klapy.
Założyłem najprawdopodobniej sprężyny o których piszesz ale nie rozumiem co masz na myśli pisząc o "odbiciu podczas zamykania" ??? Może u Ciebie te sprężyny są za długie bo u mnie żadnego odbicia nie ma po prostu zatrzaskuję klapę i już.

Ostatnio edytowane przez JaroZalek ; 09-12-2017 o 21:13
JaroZalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2017, 22:30   #554
magic097
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Śląsk
Model: MK IV
Silnik: 2.0 TDCI 140
Rocznik: 2007
Postów: 136
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Cytat:
Napisał JaroZalek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy magic097 i Lux1980 czy chociaż spróbowaliście przeczytać więcej z tego wątku niż dwa posty do góry ? Naprawdę jestem spokojnym człowiekiem i chętnie pomogę ale ręce opadają jak ktoś w wątku zawierającym ponad 500 postów gdzie łopatologicznie jest wyłożona kawa na ławę ( wiele osób na prawdę się postarało opisać temat ) 5 postów wyżej są linki wszystkie informacje i co kto potrzebuje znowu prosi się o linka albo odkrywa coś co zostało odkryte już 200 postów wcześniej. Czy to jest forum dorosłych czy gdzieś się zagubiłem w internecie. Odpowiedzcie proszę bo może google zablokowało Wam opcje wyszukiwania i zamieniło język wyświetlanych wyników na albański ?
Jak próbujesz być śmieszny to przestań, bo Ci nie wychodzi. Rozumiem że w całym internecie są tylko jedne sprężyny do których podałeś linka i na tym koniec tak? Każdy musi kupić takie jak Ty tak?
Rozumiem że te 500 postów, począwszy od 2009 roku nadal są aktualne i nic się nie zmieniło tak?
magic097 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2017, 00:27   #555
JaroZalek
ford::beginner
 
Avatar JaroZalek
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 28-06-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Benzyna 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

W tych 500 postach są informacje o sprężynach dostępnych w Polsce ( choć by Krosno z podanymi namiarami gdzie zamawiać co robić ) jak i zagranicą eBay, a większość linków jest aktywnych, jeśli nie to google działa 24H. Do tego jak sam napisałeś masz aktywnego linka choć by ode mnie a tam inne aukcje tego użytkownika ale nadal mało. OK proszę, pisz już biorę się za robotę - mają być tańsze, droższe w innym kolorze czy może konkretny producent ?
JaroZalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2017, 07:57   #556
magic097
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Śląsk
Model: MK IV
Silnik: 2.0 TDCI 140
Rocznik: 2007
Postów: 136
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Cytat:
Napisał JaroZalek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tych 500 postach są informacje o sprężynach dostępnych w Polsce ( choć by Krosno z podanymi namiarami gdzie zamawiać co robić ) jak i zagranicą eBay, a większość linków jest aktywnych, jeśli nie to google działa 24H. Do tego jak sam napisałeś masz aktywnego linka choć by ode mnie a tam inne aukcje tego użytkownika ale nadal mało. OK proszę, pisz już biorę się za robotę - mają być tańsze, droższe w innym kolorze czy może konkretny producent ?
Ja się bardzo cieszę że chcesz być pomocny. Twój opis te kilkanaście postów wyżej jest bardzo szczegółowy i to się ceni. Jednak nikt, z Tobą włącznie, nie odpowiedział na pytanie czy podany przez ciebie zestaw równie dobrze zadziała w kombi. Więc pytam czy taki sam efekt będzie w kombi?
Wiem że jest firma w Krośnie która ma wypuścić komplet do kombi po nowym roku ale nie wiadomo czy to wypali i może po prostu wystarczy zasstosować twój zestaw i na to samo wyjdzie.
magic097 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2017, 08:02   #557
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2008, 2011, 2018
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Nie pasuje. Pomyśl - inny ciężar klapy, inne parametry siłowników... w jaki niby sposób miało by to pasować?
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2017, 16:43   #558
JaroZalek
ford::beginner
 
Avatar JaroZalek
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 28-06-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Benzyna 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Myślę że do kombi też da radę coś wybrać. Nie wiem tylko czy amorki mają tą samą długość. Trzeba by też zmierzyć ile tłoka zostaje po zamknięciu klapy tak żeby dobrać odpowiednią długość sprężyny.
Golson - amorki i tak trzeba by wymienić na nowe chyba że ktoś ma świeżo po wymianie. Niestety chwilowo nie mam pod ręką Mondeo MK4 w wersji kombi żeby to pomierzyć. Potrzebujemy 3 wymiary - długość amorka całego przy otwartej klapie, długość nazwijmy to elementu grubego w którym pracuje tłok oraz długość pozostałego cienkiego tłoka po zamknięciu klapy. Porównamy z HB i coś można dobrać ze sprężyn. Tak myślę ;-)
JaroZalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2017, 20:22   #559
snamhtor
ford::average
 
Avatar snamhtor
 
Zarejestrowany: 08-06-2017
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 50
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

JaroZalek a gdzie obiecany filmik ?
Panowie co wybrać która lepsza firma Magneti Marelli czy Lesjofors ?
snamhtor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2017, 20:28   #560
adam_p1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2017
Model: Mondeo mk4
Silnik: Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

czy moze ktos podsumowac wyniki dla kombiaka? potrzebuje info a doczytalem do 34 strony i brak dobrego info
dzieki !
adam_p1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.