Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2017, 20:43   #1
Pavmar
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Słupsk, Szczecin, Magdeburg
Model: mondeo mkIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Webasto, programowanie pilota i dziwne wnętrze

Witam, jakiś czas temu pomogłem tacie w zakupie c-maxa. Auto sprowadzone z niemiec. Ma coś takiego nad gałką zmiany biegów (przesyłam zdjęcia) i do końca nie wiemy co to jest. Podobno na początku tam się paliła lampka na środku, teraz się nie pali. Mamy podejrzenie, że to z powodu, że pilot od programowania się rozkodował. Jutro mam zamiar się zająć pilotem i spróbować coś z tym zrobić, ale dalej nie wiem do czego są te dwa przełączniki na lewo i na prawo od lampki nad gałką skrzyni biegów. Myśleliśmy może o podgrzewanych fotelach, ale nie zauważyłem różnicy jak się to wciśnie. Ktoś ma/miał coś takiego, to jest oryginalnie montowane? W necie niczego takiego nie znalazłem w innych c-maxach. Ktoś ma jakiś pomysł albo dobrze wie co to jest?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20170817_170859.jpg (92.4 KB, 130 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20170817_170837.jpg (89.6 KB, 95 wyświetleń)

Pavmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2017, 20:50   #2
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Webasto, programowanie pilota i dziwne wnętrze

Myśle ze nie jest to oryginał, wygląda to ze jeden przełącznik jest na lewą stronę a drugi na prawą.
Lusterka ?
szyby?
Fotele podgrzewane ?

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 29-10-2017 o 20:53
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2017, 21:19   #3
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Webasto, programowanie pilota i dziwne wnętrze

Wygląda na grzanie siedzeń w dwóch zakresach skoro wogole nie działa to pewnie brakło zasilania. Idź po kablach od tych wylacznikow i dojdziesz do bezpiecznika i przekaznikow.
__________________
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2017, 21:26   #4
Foczka 23
ford::advanced
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: PŁocicz / Grudziądz
Model: Focus C-MAX
Silnik: Diesel 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 223
Domyślnie Odp: Webasto, programowanie pilota i dziwne wnętrze

No na srodku to jest przycisk od włączania ogrzewania postojowego. W nim powina lekko świecić czerwona dioda a po wcisnieciu go powinien świecić mocno na czerwono. Wystarczy go wcisnąć i puścić a jak chcesz wyłączyć to ponownie wcisnąć. Te dwa przyciski to już rzeźba może przelanczaja funkcję grzania lub wietrzenia albo dmuchawa ze ma się włączyć po uruchomieniu ogrzewania lub nie, ale to tylko domysły. Jeden z nich załączyć i spróbować włączyć przez naciśnięcie środkowego guzika. Jeżeli nie działa dalej sprawdzić bezpieczniki w okolicy skrzynki akumulatora 3 bezpieczniki I 1 przekaźnik jest zespolone bo to dokladane ogrzewanie pewnie firmy eberspacher. Jaki masz pilot? Zaprogramowanie pilota nie ma nic wspolnego z działaniem. Napisz jaki pilot to ci powiem jak zaprogramować.
Foczka 23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2017, 21:29   #5
Phoenix_eu
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-05-2016
Skąd: Chester
Model: Focus MKII
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 235
Domyślnie Odp: Webasto, programowanie pilota i dziwne wnętrze

Obstawiam podgrzewanie zadka. Oczywiście nie seryjne. Sprawdź bezpieczniki i czy nie ma tam 'obcej instalacji', jak nie znajdziesz tam przyczyny, to musisz sprawdzić cała instalacje od podgrzewaczy. Nie wiadomo czy ktoś zrobił to zgodnie ze sztuką. Może okazać się, że ktoś to podlaczyl pod zapalniczke. Ona działa?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Phoenix_eu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2017, 22:12   #6
Pavmar
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Słupsk, Szczecin, Magdeburg
Model: mondeo mkIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Webasto, programowanie pilota i dziwne wnętrze

O to będę miał się jutro czym zająć w dzień, dzięki wszystkim za wsparcie. To już mi w miarę dużo daje jak się za to zabrać i jak próbować to ogarnąć. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to będzie chyba najbardziej trafne. Pilot to EasyStart R+ i on jak widzę właśnie jest od firmy Eberspacher. Znalazłem instrukcję do tego, nie wiem jak sobie z tym poradzę. Jak masz jakiś łatwy sposób na programowanie to chętnie przyjmę pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Coraz zimniej jest, to muszę ogarnąć to tacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po co ma się męczyć, jak do ciepełka może wchodzić, bez skrobania szyb. Tak więc w dzień zajrzę do autka, pobawię się pilotem i zobaczę co z tego wyjdzie. Jutro napiszę jak mi poszło i co się udało.
Pavmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 08:01   #7
Foczka 23
ford::advanced
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: PŁocicz / Grudziądz
Model: Focus C-MAX
Silnik: Diesel 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 223
Domyślnie Odp: Webasto, programowanie pilota i dziwne wnętrze

Cytat:
Napisał Pavmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O to będę miał się jutro czym zająć w dzień, dzięki wszystkim za wsparcie. To już mi w miarę dużo daje jak się za to zabrać i jak próbować to ogarnąć. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to będzie chyba najbardziej trafne. Pilot to EasyStart R+ i on jak widzę właśnie jest od firmy Eberspacher. Znalazłem instrukcję do tego, nie wiem jak sobie z tym poradzę. Jak masz jakiś łatwy sposób na programowanie to chętnie przyjmę pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Coraz zimniej jest, to muszę ogarnąć to tacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po co ma się męczyć, jak do ciepełka może wchodzić, bez skrobania szyb. Tak więc w dzień zajrzę do autka, pobawię się pilotem i zobaczę co z tego wyjdzie. Jutro napiszę jak mi poszło i co się udało.
No to super masz sterowanie. A więc ten guzik po środku wciskasz i trzymasz aż zacznie mrugać na czerwono następnie włanczasz pilot i on automatycznie się sparuje z urządzeniem. Jak co to dzwoń
Foczka 23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2017, 19:46   #8
Foczka 23
ford::advanced
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: PŁocicz / Grudziądz
Model: Focus C-MAX
Silnik: Diesel 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 223
Domyślnie Odp: Webasto, programowanie pilota i dziwne wnętrze

Cytat:
Napisał Pavmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, jakiś czas temu pomogłem tacie w zakupie c-maxa. Auto sprowadzone z niemiec. Ma coś takiego nad gałką zmiany biegów (przesyłam zdjęcia) i do końca nie wiemy co to jest. Podobno na początku tam się paliła lampka na środku, teraz się nie pali. Mamy podejrzenie, że to z powodu, że pilot od programowania się rozkodował. Jutro mam zamiar się zająć pilotem i spróbować coś z tym zrobić, ale dalej nie wiem do czego są te dwa przełączniki na lewo i na prawo od lampki nad gałką skrzyni biegów. Myśleliśmy może o podgrzewanych fotelach, ale nie zauważyłem różnicy jak się to wciśnie. Ktoś ma/miał coś takiego, to jest oryginalnie montowane? W necie niczego takiego nie znalazłem w innych c-maxach. Ktoś ma jakiś pomysł albo dobrze wie co to jest?
No i gdzie odpowiedź? zasada pytamy otrzymujemy pomoc to piszemy czy rady ok i jak sytuacja
Foczka 23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2017, 16:18   #9
Pavmar
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Słupsk, Szczecin, Magdeburg
Model: mondeo mkIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Webasto, programowanie pilota i dziwne wnętrze

Przepraszam o tak długi czas, ale nie chciałem mnożyć niepotrzebnie postów. Z rodzicami nie mieszkam na stałe, a wtedy nie udało mi się tego ogarnąć. Tacie zostawiłem porady, ale nie dał rady. Ale dziś w końcu się udało się tym zająć wspólnie, więc do rzeczy.
Ogólnie to problem był w bezpiecznikach, tymi które są obok akumulatora. Nie miałem na zapas żadnych, więc jedynie wyciągnąłem każdy i przeczyściłem i się okazało, że tu leżał problem. Któryś musiał być przybrudzony i nie stykał. Po przeczyszczeniu lampka zaczęła znów reagować (parowanie urządzenia rzeczywiście bezproblemowe). Włączanie ogrzewania i nawiewu to nie problem, muszę jeszcze rozgryźć programowanie czasowe. Próbowałem siedząc w aucie to ogarnąć ale niechciało się załączać na daną godzinę. Co prawda tam jest napisane, że czas to jest czas odjazdu, więc nawet jak ustawiałem na 12 minut wcześniej to o określonej godzinie nic się nie działo. Chyba, że tu jescze potrzeba czas na "rozkręcenie" się ogrzewania. Bo tak na przycisk jak włączałem na 10minut to miałem wrażenie, że najpierw się załączało webasto i dopiero jak się "nagrzało" to po około 4minutach włączał się ciepły nawiew i od tego momentu liczony był czas 10minut. I jedynie mnie zastanawia temperatura na pilocie. W instrukcji pisze, że można niby przełączać tą temperaturę, a ja w tym miejscu mam tylko możliwość zmiany z "eco" na "high" i odwrotnie.
Ale i tak już jest w miarę dobrze, na przycisk tacie też pasuje, bo mówi, że jak będzie wychodził z psem przed pracą to wtedy sobie będzie włączał.
Pavmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.