Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2017, 07:11   #351
Greg Poznań
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał panerai_47 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Carplay, po podlaczeniu iphon po kablu, włącza sie niestety druga nawigacja ta od siri. Jest ona gorsza, nie potrafi znalezc zadanego celu. Oczywiscie to nie wina „samochodu” tylko apple.
Bo to mapy Apple, kompletnie nie nadając się do niczego, oczywiście w EU. Jedyna słuszna opcja w Carplay, to Sygic póki co.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2017, 08:35   #352
panerai_47
ford::average
 
Avatar panerai_47
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Szczecin
Model: Skoda Octavia 3FL Style kombi
Silnik: 2,0 TDCI 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 82
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał Greg Poznań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo to mapy Apple, kompletnie nie nadając się do niczego, oczywiście w EU. Jedyna słuszna opcja w Carplay, to Sygic póki co.
Dzieki, dzisiaj sprawdze jak działają
Sygic fajny, tylko na ekranie samochodu sie nie wyświetla niestety

Ostatnio edytowane przez panerai_47 ; 05-10-2017 o 09:15
panerai_47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2017, 13:55   #353
Greg Poznań
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Pytanie mam, w kwestii startu systemu po uruchomieniu auta, czy nie ma gdzieś możliwości albo ukrytej albo inaczej, żeby po starcie zostawał na ekranie ostatnio używanym (nawigacji czy odtwarzaczu) albo na takim, jaki ustawimy na przykład ulubionym żeby startował? Zawsze musi uruchamiać się na tzw home screen?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2017, 14:05   #354
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

U mnie startuje na radiu.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2017, 14:37   #355
Greg Poznań
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

U mnie na jakiej funkcji bym nie zostawił zawsze startuje na Home i wkurza, bo po każdym wejściu do auta zmuszony jestem kliknąć mapę, bo lubię jak jest tylko mapa. Oczywiście soft 3.0.
Swoją drogą, nikt też jeszcze pewnie nie rozgryzł tego durnego komunikatu, ostrzeżenia po każdym włączeniu Sync'a. Też chętnie bym się tego pozbył i pewnie nie ja jedyny, może coś zdziałacie Panowie programiści? :-)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_0106.jpg (61.9 KB, 123 wyświetleń)
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2017, 14:45   #356
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Może przez to że masz sync z nawigacją.
Ja nie mam i nie mam też komunikatu żadnego
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2017, 15:10   #357
Greg Poznań
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Rzecz jasna z nawigacją, to jedyna różnica i komunikat jest obowiązkowy u mnie ale jestem zdania, że wiele rzeczy mieniamy wg własnych upodobań, to i to pewnie da się wywalić :-)

W kwestii uruchamiania, to też pewnie jest jakaś możliwość zrobienia tego tak, żeby odpalało się jak piszę wyżej albo zawsze na jednym ustawionym z góry, albo na ostatnim pozostawionym i to byłoby wg mnie najlepsze. Pewnie nie jestem jedyny i może coś wykombinują koledzy od modyfikacji i kodowania :-D

Takie drobiazgi a jednak ważne w codziennym życiu, ja bym osobiście bardzo chciał, żeby zawsze włączało mi się tak jak go zostawię, a on uparcie wraca do domowego ekranu i to myślę jest do zmiany. Może ktoś z naszych "guru" się odezwie, powalczy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2017, 10:47   #358
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Dzięki zaangażowaniu kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (czyli jak zwykle...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) rozwikłaliśmy zagadnienie "pakietów regionalnych" oprogramowania Sync3. Przy okazji okazało się, że tzw. "europejski pakiet językowy bez navi" oraz odpowiednio "z navi" to mit - nic takiego nie istnieje. Pakiety językowe są uniwersalne - wspólne dla wersji z navi i bez. Resztę załatwia osobny pakiet językowy navi dostarczany wraz z mapą (czy "obok" pakietu mapy).

Wracając do tematu "regionów językowych" - zidentyfikowaliśmy następujące języki "mówione" obsługiwane przez Sync3:
ARW – arabski
CZC – czeski
DAN – duński
DUN – holenderski
ENA – angielski australijski
ENG – angielski brytyjski
ENU – angielski amerykański
FRC – francuski kanadyjski
FRF – francuski
GED – niemiecki
ITI – włoski
KOK – koreański
MNC – chiński uproszczony (kontynentalny)
MNT – chiński tradycyjny (Tajwan)
NON – norweski
PLP – polski
PTB – portugalski brazylijski
PTP – portugalski
RUR – rosyjski
SPE – hiszpański
SPM – hiszpański meksykański
SWS – szwedzki
TRT – turecki

W oparciu o powyższe języki skonstruowane są następujące pakiety regionalne (składają się z pakietu językowego i odpowiadającego mu pakietu gracenote'a):

xxxx-14G391-Ax - Europa "czysta"
CZC DAD DUN ENG FRF GED ITI NON PLP PTP RUR SPE SWS TRT

xxxx-14G391-Bx - Turcja / Azja / Australia
ARW DUN ENA ENG ENU FRC FRF KOK MNC MNT PTB SPM

xxxx-14G391-Cx - Ameryka Północna
ENU FRC SPM

xxxx-14G391-Dx - Ameryka Południowa / Australia (ciekawe po co tam jest rosyjski... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
ARW ENA ENG ENU GED PTB RUR SPM TRT

xxxx-14G391-Ex - Chiny / Tajwan
ENU MNC MNT

xxxx-14G391-Fx - Europa z "uchodźcami" (arabski, turecki, chiński kontynentalny - ciekawe po co... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
ARW CZC DAD DUN ENG ENU FRF GED ITI MNC NON PLP PTP RUR SPE SWS TRT

Jak widać jest coś i dla "narodowców" - pakiet -Ax i dla "lewaków" - pakiet -Fx... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - z pewną niecierpliwością czekam aż ktoś oprócz Pawła i mnie opublikuje coś nowego/ciekawego na temat Sync3... Może być cytat z forum zagranicznego...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 07-10-2017 o 10:56
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2017, 12:40   #359
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

trzeba bylo zapytac , to podalbym ci te same dane. dawno temu porownywalem USA z EU wersja , aby dowiedziec sie, dlaczego jest taka duza roznica w pojemnosci paczek . w kazdym z katalogow z jezykiem byl pliczek, gdzie mozna bylo sprawdzic , co to za jezyk. nie pamietam teraz nazwy , bo sprawdzalem to na poczatku roku . co jeszcze moge powiedziec ... to chodzi mi po glowie , ze wersje usa z navi i bez takze sie roznily wielkoscia z powodu jezykow. w ktorejsc z nich oprocz usa , meksyku i czegos tam jeszcze byly zdaje sie chinskie odmiany.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem

Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 07-10-2017 o 12:43
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2017, 12:43   #360
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: Nowa Nawigacja SYNC 3 - dyskusja , linki

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba bylo zapytac ...
A po co miałem pytać, jak to co mi jest potrzebne to (prawie) zawsze wiem wtedy co trzeba?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak "odkryłeś", to trzeba było opisać - jak widzisz powyżej z opisywaniem na forum nie ma problemu... Nie dają za to "ostów"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakoś tego co powyżej nie da się znaleźć znów w całym Internecie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.