Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2017, 09:23   #11
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Automat Spada z górki

Dokładnie. Na małym wzniesieniu auto stoi lub nawet powoli rusza. Na większym cofa i to normalne. Chociaż w a8 miałem tiptronica i tam nawet pod górkę ruszał mimo niskich obrotów ( chyba 500- 600 tam było) ale to inna skrzynia i inne auto.
W nowszych autach jest HLA czy jak to się tam nazywa , czy auto hold, nie pamiętam. Na wzniesieniu zaciąga się ręczny i przy naciśnięciu gazu sam puszcza. To chyba od któregoś roku było obowiązkowe.
Tak jak salom pisał. Stojąc na D i trzymając nogę na hamulce, wiedząc że za sekundę, dwie ruszasz, można lekko puścić hamulec, no tak o połowę, wtedy nie powinien cofnąć. Ale na dużym wzniesieniu i tak cofnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 02-04-2017 o 09:26
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 09:54   #12
filu
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 62
Domyślnie Odp: Automat Spada z górki

W takim razie się uspokoiłem bo piszę tutaj o naprawdę sporym wzniesieniu. W sumie jak się pod niego podjeżdża to trzeba powoli żeby nie zadrzeć dolną częścią zderzaka. Może trochę niepokoi mnie ten zjazd na R ale to jeszcze przetestuje.

I proszę jeszcze radę czy zmiana softu, czy aktualizacja może wpłynąć na obniżenie spalania bo aktualnie pali mi średnio ponad 8 litrów a przy każdym nawet dotknięciu gazu komputer pokazuje nawet 30 litrów na 100. I faktycznie później dystrybutor pokazuje to samo. Tylko nie wiem ile może kosztować zmiana softu w fordzie lub w dobrym warsztacie.
filu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 12:39   #13
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Automat Spada z górki

Nie wiem czy to normalne spalanie. Mi przy 200 km/ h wzia 8.1 po 400 km ostrej jazdy i pozostale 300 km trasa można powiedzieć bardzo szybka. Po mieście nie wzia mi jeszcze więcej niż 8 litrów. Oczywiście normalna jazda. Z nogą w podłodze weźmie ci na spokojnie 10.
A to , że dodając gazu pokazuje 30 to niby normalne niby nie. U mnie pokazuje przy delikatnym przyspieszaniu 15- 20 max. Nie wiem co ci doradzićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 13:04   #14
filu
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 62
Domyślnie Odp: Automat Spada z górki

Właśnie chodzi o to że praktycznie muskam gaz i komputer zatrzymuje się w okolicach prawie 9 l na 100. Problem tez pewnie taki ze do pracy mam niecałe 3km i jadę cały czas na zimnym silniku. Wtedy pewnie każde dodanie gazu to łyka podwójnie. Dlatego się zastanawiam nad zmianą softu na ten sam. I nie mam pojęcia ile to kosztuje i czy warto.
Jak jadę jak dziadek 90 to komputery wskazuje około 5.4 wiec chyba ok. Pali równo, ładnie wchodzi na obroty wiec odrzucam problem wtryskiwaczy. Nie wiem co warto sprawdzić. Filtry wszystkie nowe. Spróbuję jeszcze zajrzeć do przepływomierza.
filu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 13:07   #15
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Automat Spada z górki

Kolego jak robisz po 3 km to spalanie 8-9 litrów jest bardzo normalne. Pisałeś, że pół na pół z trasą to inna bajka. Ale takimi odcinkami to i tak spalanie jest w porządkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 13:27   #16
filu
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 62
Domyślnie Odp: Automat Spada z górki

Pierwsze obliczenia zrobiłem po przejechaniu 200km i pół na pół. Ale skoro na trasie wziął mi około 5.5 a średnie około 8 to miasto na zimnym wychodzi powyżej 10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlatego się zastanawiam czy to normalne w porównaniu do innych użytkowników którzy piszą ze ich motoru palą około 7.5.
Może to ze wersja titanium to tez ma znaczenie - w końcu do wersji podstawowej to różnica prawie 150kg - to jak wożenie cały czas jakby dwóch osób na pokładzie.
filu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 03:50   #17
adamldz
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-06-2015
Skąd: Łódź
Model: Toyota Auris
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Automat Spada z górki

Jeździłem do pracy po 6 km ponad rok i spalanie średnie było po mieście ponad 8l. W trasie przy jeździe 120/130 około 7. Jak jeżdżę na emeryta do 110 to 6l i mniej.

W ciągu dwóch lat nie spotkałem się z tym żeby auto mi cofnelo samoczynnie ale nie podjezdzalem pod strome zbocza.

Edit: dodam tylko, że cały czas jeżdżę z klima on.

Ostatnio edytowane przez adamldz ; 03-04-2017 o 06:19
adamldz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.