Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2017, 19:45   #1
filu
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 62
Domyślnie Automat Spada z górki

Kupiłem włanie swojego wymarzonego C-maxa.

Rok produkcji 2008. 2.0 tdci 136km. wersja TITANIUM ze skrzynią Powershift. Facelift

1. Czy ktoś może mi powiedzieć czy normą jest, że na sporym wzniesieniu w pozycji D opada w dół? Tak samo z R - opada w dół. Jak kupiłem, czyli około dwóch tygodni temu trzymał się na wzniesieniu a dzisiaj sie przestraszyłem bo musiałem się wspomóc ręcznym i dopiero jak ciągnął na małym gazie to odpuszczałem ręczny. Auto jeździ bardzo płynnie, super przyspiesza, brak jakichkoilwiek drgań, jak zegarek.

2. I drugi problem - myślę, że trochę za dużo pali - przy każdym muśnięciu pedału gazu komputer od razu pokazuje wskazanie około 30 l/100km - dosłownie muśnięciu i tak aż do rozpędzenia - później już normalnie około 5, 6 litrów przy jednostajnej jeździe. Ogólnie po przejchaniu 200km weszło mi pod korek prawie 16 litrów (50% trasa, 50% miasto - krótkie odcinki na zimnym silniku). Czyli 8 litrów na 100. Wspomnę tylko, że wszystkie filtry są wymieniowe i rozrząd też nowiutki.
Wtryski chyba nie leją bo silnik naprawdę pracuje jak zegarek - mechanik nie widzi zużycia wtrysków - przynajmniej na oko. Na postoju przy skrzyni ustawionejk na D chwilowy pobór - około 0,8 l/h - wydaje mi się, że powinno być około 0,5 l/h.

3. Myślałem o zmianie softy w fordzie - czy myślicie, że to może pomóc i nie wiem ile to kosztuje.

Proszę o poradę oraz przybliżone ewentualne koszty naprawy.

filu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2017, 19:57   #2
Foczka 23
ford::advanced
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: PŁocicz / Grudziądz
Model: Focus C-MAX
Silnik: Diesel 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 223
Domyślnie Odp: Automat Spada z górki

No to jest 2.0 one tyle palą. Zima w duże mrozy w mieście spali Ci 10 litrów. Trasa to średnio 6,5 przy ostrej jeździe. Mój rekord na autostradzie 9 litrów ale to już prędkości między 180 a ponad 200. Także musisz się przyzwyczaić do takiego spalania.
Foczka 23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2017, 19:58   #3
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Automat Spada z górki

Położenie R i D, nie jest od tego, aby trzymało pojazd pod górę lub w dół.
Jak chcesz aby Ci stał, to włóż P.


A wszystko zależy od wolnych obrotów silnika jakie są na gorącym silniku na położeniu N.

A toże więcej pali, to automat, i musi wiecej palic, nie tylko Tobie.
Nie szukaj problemów na siłe, jak jeżdzi, ciesz sie bezawaryjną jazdą, i do przodu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2017, 20:39   #4
filu
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 62
Domyślnie Odp: Automat Spada z górki

W sumie byłem pewien, że automaty w położeniu D trzymają pod górę. A tak na marginesie to można dużo przeczytać, że Powershift spala paliwa tyle co manual, więc trochę jestem zaniepokojony kosztownym luksusem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
filu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2017, 20:48   #5
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Automat Spada z górki

Nie wierz co tam piszą, automatami jeżdżę już tak długo, że nie wiem ile, a na D jak chciałbys aby ciagnął, to podnieś programem wyższe wolne obroty.
Zależy to również od temperatury oleju, oraz stanu skrzyni biegów, czy już troche przejechała, czy prawie nówka.
Ale to nie jest zaden problem w zachowaniu skrzyni.
Wazne aby płynnie przekładała biegi, bez szarpnięc.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2017, 20:58   #6
filu
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 62
Domyślnie Odp: Automat Spada z górki

Biegi przerzuca bez problemu najmniejszego.
Jak delikatnie przyciskam gaz, to gdybym po obrotomierzu nie widział i trochę nie słyszał po silniku to bym nawet nie wiedział, że zmienił bieg.

W takim razie jak się zachować pod górkę? - D plus ręczny i powoli go zwalniać jak będę czuł, że idzie?
filu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 06:49   #7
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Automat Spada z górki

Nie wiem jak z automatem Forda, bo Fordem jeździłem tylko benzyna 2 litry w USA (automatem). Żaden z automatów nie cofnął się ani centymetra do tyłu jakim jeździłem.( Mercedes, Mitsubishi,Dodge). Mam nowego Opla i też na opcji D czy R stoi pod górkę bez drgnięcia. No może Fusion którego mam cofa się, ale to manual z nakładką elektroniczną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - Durashift EST

Mariusz
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 08:42   #8
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Automat Spada z górki

Stojąc pod górke, bieg na D, naciskasz lekko pedał hamulca, i stoi.
Jak trzeba ruszac, puszczasz hamulec i bez zwłoki dodajesz gazu ruszając.

Druga szkoła to, stojąc pod górke, położenie na N, naciskamy i trzymamy hamulec.
To jest gorsza metoda, bo po włożeniu na D, jest lekkie opóznienie przy ruszaniu, a gdy zaraz dodamy gazu, to nastepuje szarpnięcie.

Ja stosuję pierwszą metodę.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 09:09   #9
filu
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 62
Domyślnie Odp: Automat Spada z górki

I tak miałem na początku po zakupie ale wczoraj się przestraszył bo podjechał pod spore wzniesienie na skrzyżowaniu i po puszcze niuanse hamulca leciał jak na luzie. A później tak samo się stało przy lekkim spadzie w dół i musiałem się spocić żeby nie wjechać w auto. Oczywiście w tej sytuacji wrzuciłem R.
Dodam tylko ze od zakupu minęło niespełna trzy tygodnie.
filu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 09:16   #10
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Automat Spada z górki

Może określmy jaka jest ta górka czy wzniesienie. Mi też przytrzyma auto ale jak jest górka nie za duża, ale już na podjeżdzie bardziej stromym nie utrzyma na wolnych obrotach.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.