Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2017, 22:15   #251
d3n13d
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

do kombi bez elektrycznej klapy potrzebna jest wiązka DG9T-17N400-FM.
Ja graty będę miał we wtorek, więc w środę-czwartek będę walczył z montażem. Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] będzie się "męczył" z aktywacją*Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

d3n13d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2017, 13:17   #252
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Dziś kolega od dołożonej kamery był u mnie w celu sprawdzenia o co chodzi z brakiem obrysówek/stopów w światłach klapy.
Po teoretycznej diagnozie wychodzi na to, że były wiązki klapy z różnym okablowaniem. Wymontowana (oryginalna z samochodu) wiązka miała - zgodnie ze schematem - doprowadzony sygnał obrysówek/stopu z pinu 2 wtyczki lampy na pin 4 dużego czarnego złącza za podsufitką.
Na schematach jest też wariant, że ten sygnał może być na pinie 6 tego dużego czarnego złącza. Opisane jest, że to dla sedana, ale kto wie... Ponieważ na pin 2 pinu lampy w wiązce kamery jest dokładnie powietrze, więc nie może on przechodzić jak powinien na pin 4, tylko musi być gdzie indziej...
Dla "ułatwienia" orientacji Ford postanowił zastosować w wiązkach klapy same czarne przewody zamiast kolorowych...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. "Dzięki temu" jest dokładnie 0 szans dostrzeżenia różnic...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z przykrością nie zdecydowałem się przy niedzieli rwać ponownie podsufitki w celu weryfikacji praktycznej tej teorii.

Rada praktyczna na przyszłość - jak ktoś kupuje wiązkę, to obecność nalepki identyfikacyjnej typu wiązki może pozwolić uniknąć takich niespodzianek. "Wiązka z kamerą za 500zł" nie miała nalepki i nijak nie można było zweryfikować czy będzie pasować.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 05-03-2017 o 13:21
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2017, 15:36   #253
ravsoft
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-07-2015
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo Titanium
Silnik: 2.0 tdci 180km
Rocznik: 2015
Postów: 30
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Cytat:
Napisał d3n13d Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
do kombi bez elektrycznej klapy potrzebna jest wiązka DG9T-17N400-FM.
Ja graty będę miał we wtorek, więc w środę-czwartek będę walczył z montażem. Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] będzie się "męczył" z aktywacją*Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam prośbę o załączenie zdjęć głównych dwóch wtyczek tych wiązek. Ja muszę ogarnąć temat nie działających obrysówek po akcji u @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
ravsoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2017, 19:34   #254
Kolcjusz
ford::amateur
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 25-10-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 180KM PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

No cóż ja mam elektrycznie otwieraną klapę a kamera kupiona z wiązkami od klapy bez elektryki. Nie pozostanie nic innego chyba jak z miernikiem w ręku znaleźć różnicę i przełożyć co nieco przewodów z jednej do drugiej....
Kolcjusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2017, 19:47   #255
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Cytat:
Napisał Kolcjusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Nie pozostanie nic innego chyba jak z miernikiem w ręku znaleźć różnicę i przełożyć co nieco przewodów z jednej do drugiej....
Słabo to widzę, ale próbować możesz...
Moim zdaniem brakuje Ci całej jednej kostki i dużo czarnych przewodów widocznych na tych 2 schematach...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Klapa el-2.jpg (89.9 KB, 184 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Klapa el-1.jpg (89.6 KB, 170 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2017, 20:08   #256
d3n13d
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Cytat:
Napisał Kolcjusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No cóż ja mam elektrycznie otwieraną klapę a kamera kupiona z wiązkami od klapy bez elektryki. Nie pozostanie nic innego chyba jak z miernikiem w ręku znaleźć różnicę i przełożyć co nieco przewodów z jednej do drugiej....
Kolego ja mam wiązkę do kamery z klapą elektryczną, bardzo chętnie się zamienię na wersję bez elektrycznego otwierania!

Brakuje dwóch czarnych kostek, do tego biała kostka do "zasilania" elektrozamka posiada 5 przewodów, a w wersji z "manualną" klapą jedynie trzy.
d3n13d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2017, 21:05   #257
Kolcjusz
ford::amateur
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 25-10-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 180KM PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 8
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słabo to widzę, ale próbować możesz...
Moim zdaniem brakuje Ci całej jednej kostki i dużo czarnych przewodów widocznych na tych 2 schematach...
Ok, w takim razie na początek zacznę od wymiany z kolegą d3n13d... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolcjusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2017, 21:11   #258
d3n13d
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

ja montaż będę robił w piątek (o ile dojdzie wiązka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) postanowiłem zrobić tutorial dla potomych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
d3n13d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2017, 21:22   #259
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Cytat:
Napisał d3n13d Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...postanowiłem zrobić tutorial dla potomych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Super!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co prawda tutorial będzie mówił sumarycznie mniej więcej tyle co mój post: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]...
Montaż jest prosty jak budowa cepa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak trzymasz wiązkę w ręce to praktycznie nie ma pytań... A jak opiszesz to mocowanie się na ślepo pod podsufitką - jestem sam bardzo ciekaw...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrób proszę na prośbę kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dokładne zdjęcia czarnej dużej kostki za "słoniami"... Będzie widać na czym polega różnica z "wiązką za 500zł" kolegi...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2017, 21:31   #260
d3n13d
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Modyfikacje dołożenie Kamery Cofania

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Super!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co prawda tutorial będzie mówił sumarycznie mniej więcej tyle co mój post: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]...
Montaż jest prosty jak budowa cepa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak trzymasz wiązkę w ręce to praktycznie nie ma pytań... A jak opiszesz to mocowanie się na ślepo pod podsufitką - jestem sam bardzo ciekaw...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrób proszę na prośbę kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dokładne zdjęcia czarnej dużej kostki za "słoniami"... Będzie widać na czym polega różnica z "wiązką za 500zł" kolegi...
Ja już demontaż podsufitki mam za sobą, dużo wygodniej jest jeśli zdemontuje się lewy tylny słupek, trzymający podsufitkę. Można wtedy zdecydowanie niżej ją opuścić. Do tutorialu wrzucę "zdjęcia" z Etisa jak dokładnie zdemontować wszystkie elementy klapy. W tutorialu podam numery części, potrzebne narzędzia itp. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Premiera po weekendzie.

Zdjęcia podeślę jutro, bo będę miał wiązkę w rękach.
d3n13d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.