Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2016, 19:57   #11
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Mokry dach pod podsufitką

jeśli auto było w środku kiepsko "wyprane" przed sprzedażą to może się tak dziać jak u ciebie, że woda paruje z podłogi i skrapla się na suficie. ja bym go wstawił do garażu i wrzucił do środka "farelkę" (nie na 15 minut tylko na dzień lub dwa) i delikatnie uchylił szyby wtedy może by wszystko wyparowało ze środka i wtedy trzeba by obserwować czy znowu się nie pojawia wilgoć. przed takim zabiegiem trzeba obejrzeć dokładnie wygłuszenie pod wykładziną podłogi czy nie jest gdzieś mokre.

jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2016, 19:06   #12
lukasz2810
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo II i IV
Silnik: 2.0 16V i 2.0 tdci
Rocznik: 1998 i 2007
Postów: 57
Domyślnie Mokra podsufitka mondeo mk4

Witam. Ostatnio zamienilem moje mk2 na mk4. Dzisiaj kiedy jechalem gdy samochod stal na dworzu woda kapnela mi na reke z podsufitki. Znalazlem jeden stary podobny temat na forum ale nie bylo w nim rozwiazania. Dodam ze mam sedana nie ma on zadnych uchwytow do bagaznika dochowego. Podsufitka mokra jest przy lewym daszku, słoneczniku przy jego lewym mocowaniu. Nie wiem skad ta woda w tym miejscu mogla sie wziasc. Jedynie co mi przychodzi do glowy do szyberdach ale on jest kawalek od tego miejsca. Mial juz ktos podobny problem?
lukasz2810 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2016, 21:10   #13
Maro83mw
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Mokra podsufitka mondeo mk4

Cytat:
Napisał lukasz2810 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Ostatnio zamienilem moje mk2 na mk4. Dzisiaj kiedy jechalem gdy samochod stal na dworzu woda kapnela mi na reke z podsufitki. Znalazlem jeden stary podobny temat na forum ale nie bylo w nim rozwiazania. Dodam ze mam sedana nie ma on zadnych uchwytow do bagaznika dochowego. Podsufitka mokra jest przy lewym daszku, słoneczniku przy jego lewym mocowaniu. Nie wiem skad ta woda w tym miejscu mogla sie wziasc. Jedynie co mi przychodzi do glowy do szyberdach ale on jest kawalek od tego miejsca. Mial juz ktos podobny problem?
Miałem to samo mokro kolo daszku i czasem słupek lub kolo lampki.
Winny szyberdach choć na oko niby byl ok. Trzeba udrożnić odprowadzenia wody. Ja kupiłem wężyk nie pamiętam średnicy ale taki żeby wszedł w kanał, żeby ułatwić włożenie do tego węża dałem drut od migomatu żeby go usztywnił i wepchałem ile się da coś kolo metra a potem kompresor i po problemie.
Maro83mw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2016, 18:44   #14
plutopl
ford::beginner
 
Avatar plutopl
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 11-07-2011
Skąd: Dzierżoniów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 dw10c
Rocznik: 2012
Postów: 34
Domyślnie Odp: Mokra podsufitka mondeo mk4

Cytat:
Napisał lukasz2810 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Ostatnio zamienilem moje mk2 na mk4. Dzisiaj kiedy jechalem gdy samochod stal na dworzu woda kapnela mi na reke z podsufitki. Znalazlem jeden stary podobny temat na forum ale nie bylo w nim rozwiazania. Dodam ze mam sedana nie ma on zadnych uchwytow do bagaznika dochowego. Podsufitka mokra jest przy lewym daszku, słoneczniku przy jego lewym mocowaniu. Nie wiem skad ta woda w tym miejscu mogla sie wziasc. Jedynie co mi przychodzi do glowy do szyberdach ale on jest kawalek od tego miejsca. Mial juz ktos podobny problem?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Post #90
A najlepiej przeczytać cały wątekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
plutopl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2016, 12:09   #15
actchris
ford::average
 
Avatar actchris
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 138
Domyślnie Odp: Mokry dach pod podsufitką

U mnie raz na jakiś czas leci woda po szybie mniej więcej na środku (lekko od strony kierowcy), być może to z anteny ale zawsze jak leci zapominam zdjąć lampke i zobaczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. być może to wina też uszczelki pod szybą bo była wymieniana.
__________________
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej - Albert Einstein
actchris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2016, 12:53   #16
Swoop
ford::advanced
 
Avatar Swoop
 
Imię: PAweł
Zarejestrowany: 02-06-2005
Skąd: Ełk
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.2 200KM / 500Nm
Rocznik: 2008
Postów: 313
Domyślnie Odp: Mokry dach pod podsufitką

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wykręć antenę i sprawdź, Ta uszczelka może jak jest oryginalna to jest OK, ale po kilku latach, tak jak u mnie, jej praktycznie nie było
Swoop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 17:38   #17
lukasz2810
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo II i IV
Silnik: 2.0 16V i 2.0 tdci
Rocznik: 1998 i 2007
Postów: 57
Domyślnie Odp: Mokry dach pod podsufitką

uporałem sie z przeciekająca dachem. Zapchane były odpływy szyberdachu. Jedn na szczęście przedmuchany i pomogło a z drugim była zabawa musiałem dostać się do tego śmiesznego filterka, zaworu (nie wiem co to jest i po co) ale po przeczyszczeniu pomogło. Zauważyłem ze mam jeszcze popękana stopke od anteny dachowej i za Chiny nie moge odkręcić jej ani samego bata.
lukasz2810 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 17:58   #18
Swoop
ford::advanced
 
Avatar Swoop
 
Imię: PAweł
Zarejestrowany: 02-06-2005
Skąd: Ełk
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.2 200KM / 500Nm
Rocznik: 2008
Postów: 313
Domyślnie Odp: Mokry dach pod podsufitką

Cytat:
Napisał lukasz2810 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważyłem ze mam jeszcze popękana stopke od anteny dachowej i za Chiny nie moge odkręcić jej ani samego bata.
ja śruby też nie mogłem odkręcić i niestety poszła w ruch wiertarka i się udało...
Swoop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 19:23   #19
lukasz2810
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo II i IV
Silnik: 2.0 16V i 2.0 tdci
Rocznik: 1998 i 2007
Postów: 57
Domyślnie Odp: Mokry dach pod podsufitką

Będę walczył z nią w weekend ale muszę najpierw zapatrzeć się w nowa antenę oraz stopkę. Czy może wiecie czy stopka od mondeo mk3 pasuje??
lukasz2810 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.