Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2016, 16:29   #11
niszcz
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 05-02-2016
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus mk2 Fl
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Nie działa centralny zamek

Witam
Ford focus mk2 fl kombi
Mam problem z centralnym zamkiem. Nie działa ryglowanie drzwi z kluczyka, rygluje się tylko klapa bagażnika i uzbraja się alarm, drzwi pozostają otwarte słychać tylko takie klik klik. jak wkładam kluczyk do zamka i przekręcam to ryglują się tylko drzwi kierowcy i tak samo otwierają. Bezpieczniki sprawdziłem nr 133 i 134 były ok wymieniłem na nowe dalej to samo. Mam włączoną funkcje ryglowanie po ruszeniu też przestało działać. Wiec żeby zaryglować wszystkie drzwi muszę w każdych drzwiach wciskać rygiel. Stalo się w sobotę raz potem zadziałało i przez całą sobotę i niedziele było ok. W ponidziałek już nie mogłem otworzyć auta z pilota tylko klapę.


Ostatnio edytowane przez niszcz ; 11-04-2016 o 16:34
niszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2016, 21:36   #12
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,377
Domyślnie Odp: Nie działa centralny zamek

kiedyś jeden z kolegów miał podobny problem, tyle że zamykając drzwi to obskakiwały z powrotem a okazało się że coś się dostało w mechanizm w klapie bagażnika (kawałek szmatki czy coś). nie mówię że u Ciebie może być podobniej ale sprawdziłeś wszystkie zamki? jak to działa z kluczyka ? (nie z pilota)
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2016, 21:55   #13
niszcz
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 05-02-2016
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus mk2 Fl
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie działa centralny zamek

Z kluczyka działa tylko otwieranie drzwi kierowcy i zamykanie drzwi kierowcy. a z pilota otwiera mi klapę bagażnika. Jak zarygluje wszystkie drzwi recznie od wew, jak w cisne na pilocie podwojne ryglowanie to migacze migna 2 razy i slychac jakby centralny sie zamykal, ale naciskam od ryglowanie to nie otwiera. Jak znow mam odryglowane drzwi i naciskam na pilocie 2 razy, to migacze nie migaja i slychac tylko klik klik i nie rygluje drzwi. ten dzwiek klik klik slychac w przednich drzwiach i w GEM.
niszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2016, 07:43   #14
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: Nie działa centralny zamek

Gdzieś już czytałem na Forum o podobnych kłopotach z centralnym ....
Ponoć powodem jest mała gumka uszczelniająca w mech.zamka (czerona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) pomaga jej usunięcie ale do tego trzeba rozebrać tapicerę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poszukaj (ponoć było w Mondeo)
Powodzenia.
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2016, 22:12   #15
Mariusek
ford::beginner
 
Imię: maniek
Zarejestrowany: 22-12-2009
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 109 Titanium
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Zamek centralny nie działa

Panowie,

sprawa jest tego rodzaju, że nagle przestał działać mi centralny zamek.

Miałem komunikat już od jakiś 6 miesięcy "bateria w kluczyku rozładowana" ale poza tym nic sie nie działo, aż pewnego dnia (tydzień temu), gdy wysiadłem z samochodu i nie moglem zamknąć auta z pilota. A jeszcze dzien wczesniej moglem samochod otworzyć z odleglosci 150m. Auto jest odpalane na przycisk więc za kazdym razem muszę teraz wyciągać bolec i zamykać auta z kluczyka, a nie z pilota.

Zakupiłem dziś baterię i pełen nadziei podszedłem do auta, żeby otworzyć samochod z pilota i d...a, nie działa.

Czy się coś rozregulowało w pilocie, czy moze być to inny problem ? Czytalem coś na ten temat, ale nie znalazlem zaprogramowania kluczyka, gdy auto jest odpalane na przycisk.

Auto to Focus mk2 2010 r.

Proszę o pomoc i wskazówki.
Mariusek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2016, 13:24   #16
Xyjon
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-04-2015
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zamek centralny nie działa

Cytat:
Napisał Mariusek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie,

sprawa jest tego rodzaju, że nagle przestał działać mi centralny zamek.

Miałem komunikat już od jakiś 6 miesięcy "bateria w kluczyku rozładowana" ale poza tym nic sie nie działo, aż pewnego dnia (tydzień temu), gdy wysiadłem z samochodu i nie moglem zamknąć auta z pilota. A jeszcze dzien wczesniej moglem samochod otworzyć z odleglosci 150m. Auto jest odpalane na przycisk więc za kazdym razem muszę teraz wyciągać bolec i zamykać auta z kluczyka, a nie z pilota.

Zakupiłem dziś baterię i pełen nadziei podszedłem do auta, żeby otworzyć samochod z pilota i d...a, nie działa.

Czy się coś rozregulowało w pilocie, czy moze być to inny problem ? Czytalem coś na ten temat, ale nie znalazlem zaprogramowania kluczyka, gdy auto jest odpalane na przycisk.

Auto to Focus mk2 2010 r.

Proszę o pomoc i wskazówki.

Ja miałem podobny problem.
Odłącz akumulator na 10 minut, to centralka powinna się, zresetować.
Xyjon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2016, 13:28   #17
Mariusek
ford::beginner
 
Imię: maniek
Zarejestrowany: 22-12-2009
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 109 Titanium
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Zamek centralny nie działa

odłączyłem aku, nawet na dłużej niż 10 min. Wszystko się zresetowało, a auta z pilota w dalszym ciągu otworzyć nie mogę.


Może jeszcze jakaś podpowiedź? Może programowanie kluczyka? Tylko jak zaprogramować kluczyk, kiedy auto jest odpalane na przycisk?
Mariusek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2016, 14:59   #18
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 385
Domyślnie Odp: Zamek centralny nie działa

Cytat:
Napisał Mariusek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie,

sprawa jest tego rodzaju, że nagle przestał działać mi centralny zamek.

Miałem komunikat już od jakiś 6 miesięcy "bateria w kluczyku rozładowana" ale poza tym nic sie nie działo, aż pewnego dnia (tydzień temu), gdy wysiadłem z samochodu i nie moglem zamknąć auta z pilota. A jeszcze dzien wczesniej moglem samochod otworzyć z odleglosci 150m. Auto jest odpalane na przycisk więc za kazdym razem muszę teraz wyciągać bolec i zamykać auta z kluczyka, a nie z pilota.

Zakupiłem dziś baterię i pełen nadziei podszedłem do auta, żeby otworzyć samochod z pilota i d...a, nie działa.

Czy się coś rozregulowało w pilocie, czy moze być to inny problem ? Czytalem coś na ten temat, ale nie znalazlem zaprogramowania kluczyka, gdy auto jest odpalane na przycisk.

Auto to Focus mk2 2010 r.

Proszę o pomoc i wskazówki.
Mariusek spróbuj tej metody.

Po pierwsze sprawdzamy czy dobra bateria, czy dobrze włożona !!!
Jeżeli nadal nie działa, wchodzimy do samochodu, przy użyciu normalnego metalowego kluczyka,zamykamy wszystkie drzwi. Kluczyk wkładamy do stacyjki(za zaślepką), naciskamy przycisk Start – aż normalnie się włączy zapłon (pozycja II), potem Start żeby wyłączyć. Powtarzamy to 4 razy kończąc na pozycji 0.
Teraz naciskamy przycisk na pilocie. Powinien wydobyć się sygnał potwierdzający dodania klucza. Jeszcze będąc w aucie spróbuj zamknąć i otworzyć auto.
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 16:28   #19
Mariusek
ford::beginner
 
Imię: maniek
Zarejestrowany: 22-12-2009
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 109 Titanium
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Zamek centralny nie działa

Cytat:
Napisał tomfoc2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mariusek spróbuj tej metody.

Po pierwsze sprawdzamy czy dobra bateria, czy dobrze włożona !!!
Jeżeli nadal nie działa, wchodzimy do samochodu, przy użyciu normalnego metalowego kluczyka,zamykamy wszystkie drzwi. Kluczyk wkładamy do stacyjki(za zaślepką), naciskamy przycisk Start – aż normalnie się włączy zapłon (pozycja II), potem Start żeby wyłączyć. Powtarzamy to 4 razy kończąc na pozycji 0.
Teraz naciskamy przycisk na pilocie. Powinien wydobyć się sygnał potwierdzający dodania klucza. Jeszcze będąc w aucie spróbuj zamknąć i otworzyć auto.
Bateria działa i jest dobrze włozona. Spróbowałem tej metody, która opisałeś i dalej nic, ale jak mam zamknać samochód kluczykiem od środka, kiedy jak mowilem pilot nie działa. Zamknąłem auto przyciskiem, który jest na drzwiach - inaczej się nie da.

Powtórzyłem daną operację 4 razy kończąc na pozycji 0, ale kluczyk w ogóle nie zareagował, mogę sobie wciskać ile wlezie, totalny brak reakcji.

Najgorsze jest to, że nikt nie wie o co chodzi, bo jeszcze nikomu coś takiego się nie przytrafiło. Może jeszcze jakieś pomysły?
Mariusek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2016, 17:34   #20
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 385
Domyślnie Odp: Zamek centralny nie działa

Cytat:
Napisał Mariusek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najgorsze jest to, że nikt nie wie o co chodzi, bo jeszcze nikomu coś takiego się nie przytrafiło. Może jeszcze jakieś pomysły?
Przed operacją drzwi po prostu zamykasz by wiatr ci nie dmuchał,a nie "zakluczasz".
Możliwe, że kluczyk po prostu padł. Należało by sprawdzić czy w ogóle nadaje,u kogoś kto montuje centralne zamki i alarmy.

Ostatnio edytowane przez tomfoc2 ; 27-11-2016 o 17:38
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.