Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-07-2016, 21:52   #1
nyzrum
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 18-10-2014
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 ecoboost 165km
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie chwilowa para spod maski, smród w kabinie

Cześć, dzisiaj stojąc na światłach poczułem okropny smród w kabinie palonego (sam nie wiem czego?), początkowo myślałem, że znów jakiś stary klekot przede mną puścił dymek, ale spojrzałem przed siebie i zauważyłem niewielki biały dymek (parę) unoszącą się z pod mojej maski, przestraszyłem się i zjechałem na pobocze. Zanim stanąłem pary już nie było, zgasiłem silnik, otworzyłem maskę, płynu chłodniczego stanowczo za mało (min) - w ostatnich dniach zauważyłem, że powolutku powolutku płynu ubywa bo zawsze było zalane po korek. Do celu miałem już niecały kilometr więc odpaliłem samochód, bez problemów dojechałem do domu. Zakupiłem płyn chłodniczy i po paru h dolałem do pełna.
Powiedzcie mi czy możliwe jest to, że mam nieszczelność w jakimś przewodzie przez co ta para to ulatujący płyn chłodniczy? Gdzie i w jaki sposób szukać przyczyny?
Na liczniku temperatura nie wskazywała przegrzania ani niczego takiego, stała w pionie jak powinna.

nyzrum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2016, 22:00   #2
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: chwilowa para spod maski, smród w kabinie

Chyba nie powinno się lać do pełna ..... Po coś tamto min i max jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może jaki przewód pękł
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2016, 22:01   #3
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: chwilowa para spod maski, smród w kabinie

Co to w ogóle za pomysł by lać płynu pod sam korek?? Korek musi pracować, jak jest zalany, nie spełnia swojej roli, sprawdź czy jest drożny lub kup nowy.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2016, 22:04   #4
nyzrum
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 18-10-2014
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 ecoboost 165km
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: chwilowa para spod maski, smród w kabinie

Panowie "po korek" nie oznacza, że zalewam płyn aż spływa po gwincie, a ponad kreskę oznaczającą MAX. Przecież nawet nadmiar płynu wyrównuje korek "wyrównawczy"
nyzrum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2016, 22:07   #5
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: chwilowa para spod maski, smród w kabinie

Na początek wymień korek zbiornika wyrównawczego. W korku są dwa zawory, jeden podciśnieniowy, wyrównujący ciśnienie przy ubytkach płynu gdy silnik stygnie. Drugi zawór w korku, wywala płyn przy przekroczeniu ciśnienia. Może jest nieszczelny, albo utracił swoje parametry. Dalej do sprawdzenia sterowanie wentylatorem chłodnicy, nieszczelność na wężach, na uszczelce głowicy kończąc.

Ostatnio edytowane przez radek70 ; 03-07-2016 o 22:14 Powód: litera
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2016, 10:21   #6
Haden
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2015
Model: Ford Focus I Hatchback
Silnik: 2.0 16V 130KM
Rocznik: 1999
Postów: 468
Domyślnie Odp: chwilowa para spod maski, smród w kabinie

Zobacz czy Ci wody nie gotuje czasami, jak miałeś szczelnie dokręcony korek to Ci mogło wywalić jakimś wężem, ja zazwyczaj na siłę nie dokręcałem korka bo wolałem już aby tamtędy mi wodę wywalało, no tyle, że u mnie to było spowodowane walniętą uszczelką pod głowicą... Zawsze dla pewności możesz kupić tester uszczelki, u mnie się sprawdził, jak Ci nie będzie gotował to sprawdź termostat, przewody etc.
Haden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2016, 16:04   #7
nyzrum
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 18-10-2014
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 ecoboost 165km
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: chwilowa para spod maski, smród w kabinie

jak by gotował to bym to pewnie zobaczył na zegarach. UPG jest ok, nie ma ani śladów oleju w płynie ani na odwrót, oleju nie ubywa. Wszystko wskazuje na to, że może na postoju trochę płynu zleciało na wydech i wyparowało. Dzisiaj podstawię pod auto karton zobaczymy czy cieknie pod spód
nyzrum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2016, 21:08   #8
nyzrum
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 18-10-2014
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 ecoboost 165km
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: chwilowa para spod maski, smród w kabinie

Panowie możliwe jest to, że płyn ucieka gdzieś tylko pod większym ciśnieniem albo przy wyższej temperaturze? Zostawiłem pod autem na noc karton, zero śladów...
nyzrum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2016, 21:43   #9
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: chwilowa para spod maski, smród w kabinie

Cytat:
Napisał nyzrum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
płyn ucieka gdzieś tylko pod większym ciśnieniem albo przy wyższej temperaturze?
Może są mikropęknięcia na zbiorniczku wyrównawczym... @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czytałeś?
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2016, 15:15   #10
Haden
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2015
Model: Ford Focus I Hatchback
Silnik: 2.0 16V 130KM
Rocznik: 1999
Postów: 468
Domyślnie Odp: chwilowa para spod maski, smród w kabinie

No właśnie tu się możesz zdziwić ale u mnie akurat na zegarach nie było widać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aby nie było, czujnik temperatury działa prawidłowo, a nawet jest wymieniony ;d Oczywiście, że może wywalać wodę przy wyższej temperaturze z jakiegoś węża nawet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Haden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.