Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2016, 13:01   #101
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jakie opony letnie polecacie?

Cytat:
Ma ktoś doświadczenie z:
KLEBER DYNAXER HP3
Ułożone cenowo dla felgi 225/40 R18
Moim zdaniem ten kleber się dla tego rozmiaru nie nadaje, bo to bieżnik dla opony 14-15". Bardzo zaokrąglone krawędzie. I nie ma rantu ochronnego. Miałem takie na fokusie gdy go kupiłem. Sprzedałem je.

Sportcontrole mam obecnie w rozmiarze 16" - dla mnie optymalny wybór.

weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2016, 13:09   #102
jlm
ford::average
 
Avatar jlm
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-07-2015
Skąd: Śląsk
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2006
Postów: 151
Domyślnie Odp: Jakie opony letnie polecacie?

własnie najbardziej nad sportcontrolami myślę, dla mnie 80% to miasto i ew trasa 2 razy w roku (ale ten drugi raz to zimówki), zastanawiam się czy warto w średniej półce dopłacać do np: rainsportów (czytałem, że sieją kamieniami na boki z tego bieżnika a nie mam i nie chce mieć chlapaczy)
__________________
feel the difference
jlm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 10:11   #103
Peter_21
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: Tarnów
Model: Ford C-MAX Titanium
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Jakie opony letnie polecacie?

Witam

Proszę, nie bijcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale zapytam się o bieżniki..Czy ktoś ma doświadczenia z bieznikami firmy Profil? Mam alusy 17 cali i komplet biezników 205/50/17 mozna kupic na alledrogo za 500zł..Czy warto zastanowić się nad bieżnikami czy kupić używane oponki? Tanie nówki to przewaznie chinczyki a za nowe sredniej klasy trzeba wybulić dobrze ponad tysiąc złotych...
Peter_21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 12:57   #104
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jakie opony letnie polecacie?

Cytat:
Napisał Peter_21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
za nowe sredniej klasy trzeba wybulić dobrze ponad tysiąc złotych...
Kupuje się auto i felgi w takim rozmiarze, żeby cię było na normalne opony stać. Inaczej to dziadowanie.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 14:18   #105
Peter_21
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: Tarnów
Model: Ford C-MAX Titanium
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Jakie opony letnie polecacie?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupuje się auto i felgi w takim rozmiarze, żeby cię było na normalne opony stać. Inaczej to dziadowanie.
Co do auta to kupiłem takie jakie mi jest potrzebne dla 5 osobowej rodziny, idąc tym tokiem rozumowania to najtaniej byłoby kupic fieste na stalowych 13 i byłoby najtaniej. Druga sprawa to kupiłem c-maxa na takich orginalnych aluminiowych 17 a zeby odczuć róznice w cenie musiałbym chyba zalozyć 14-15 co przy takim samochodzie troche mija się z celem..Mniejsza o to chodzi mi o opinie ludzi którzy uzywaja opon bieznikowanych, poniewaz sam mam mieszane odczucia zarówno do opon bieżnikowanych, używanych jak i najtanszych chinczyków. Pewnie gdybym spał na kasie to kupuje komplecik opon za 2 tys i po problemie ale niestety jest jak jest...
Peter_21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 14:25   #106
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jakie opony letnie polecacie?

Cytat:
Napisał Peter_21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do auta to kupiłem takie jakie mi jest potrzebne dla 5 osobowej rodziny[...[
Więc nie woź ich na byle czym, bo opony przecież są ważniejsze niż ilość miejsca w kabinie.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 16:41   #107
tedii
ford::advanced
 
Avatar tedii
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Skąd: śląsk
Model: c-max GHIA
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 332
Domyślnie Odp: Jakie opony letnie polecacie?

Cytat:
Napisał Peter_21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Proszę, nie bijcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale zapytam się o bieżniki..Czy ktoś ma doświadczenia z bieznikami firmy Profil? Mam alusy 17 cali i komplet biezników 205/50/17 mozna kupic na alledrogo za 500zł..Czy warto zastanowić się nad bieżnikami czy kupić używane oponki? Tanie nówki to przewaznie chinczyki a za nowe sredniej klasy trzeba wybulić dobrze ponad tysiąc złotych...
Jeżeli chodzi o nalewki to zapraszam do mnie, mam aktualnie nalewki ze śliwek, pigwy, i wiśni, ale nigdy nie decyduj się na nalewki - opony. Tak serio to nie ma większego badziewia jak bieżniki.Nie dość że są kłopoty z wyważeniem to czy pomyślałeś ile taka opona może mieć lat niż ją zedrzesz. ok 12 albo wiele więcej , ja tydzień temu zostawiłem 9 letnie opony i może trafią jako bieżniki ,super nie?
tedii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 16:48   #108
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,979
Domyślnie Odp: Jakie opony letnie polecacie?

Cytat:
Napisał tedii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli chodzi o nalewki to zapraszam do mnie, mam aktualnie nalewki ze śliwek, pigwy, i wiśni
To jak bede w gliwicach to sie pisze na skosztowanie i zabranie ze soba
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 16:54   #109
tedii
ford::advanced
 
Avatar tedii
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Skąd: śląsk
Model: c-max GHIA
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 332
Domyślnie Odp: Jakie opony letnie polecacie?

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jak bede w gliwicach to sie pisze na skosztowanie i zabranie ze soba
tylko że po moich to dopiero jest jazda , no i potem też ciężko z wyważeniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2016, 16:55   #110
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Jakie opony letnie polecacie?

Miałem kiedyś bieżniki w zimie na przodzie. Ogólnie to tak wciągały śnieg , że asfalt jeszcze rwały. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po lesie można było jeździć. Aczkolwiek przy szybszych prędkościach troche bujało autem.

Jeżeli chodzi o letnie to bieżniki podobno są śliskie na mokrym , a i zdażają się wadliwie zalane o wiele częściej niż na zwykłych oponach. Na lato jednak lepiej nowe , chyba że budżet nie pozwoli to używane ale od pewniaka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.