Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2016, 19:05   #2861
pawel_l
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Co do Sony i SYNC3 to póki nie pojawi się oficjalny cennik (a mam potwierdzenie z dwóch salonów że nadal go nie ma- chociaż można zamawiać już SYNC3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) to można tylko gdybać. Zakładam że zmiana hardwaru dotyczy jednostki centralnej, prawdopodobnie niezależnej od samej części audio (robionej przez Sony lub kogoś innego). Podobnie było z SYNC2, nie sądzę żeby były dwie różne jednostki centralne (w tym jedna Sony) z softem pisanym przez MS.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2016, 08:13   #2862
FJORD 40+
ford::average
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 08-03-2016
Skąd: Zielona Góra
Model: mondeo mk4 / mk5
Silnik: 2.0 TDCI / 1.5 EB
Rocznik: 2008 / 2016
Postów: 49
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Surplus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można wiedzieć gdzie zamówiłeś? Jaki masz deklarowany termin odbioru? Mam już podpisaną umowę z warunkiem, że ma być sync3, z salonem w Poznaniu. Termin w umowie mam lipiec/sierpień... czyli w sumie bez deklaracji.
na lipiec kolego. nie wiem 3 cieszyć się 3 płakać ?
FJORD 40+ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2016, 08:30   #2863
pawel_l
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Gdybyś kupował Superba to cieszyłbyś się z takiego terminu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2016, 09:08   #2864
Surplus
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: TDCI 180KM PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 18
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał FJORD 40+ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na lipiec kolego. nie wiem 3 cieszyć się 3 płakać ?
Nie jestem podniecony zakupem, więc termin nie jest ważny. Mam czym jeździć i mam nadzieję że zmiana będzie na lepsze. Poprzeczka zawieszona jest wysoko, bo pod maskę avensis zaglądam tylko by ocenić ile jeszcze gryzoniom wytlumienia zostało do wyniesienia.
Surplus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2016, 09:13   #2865
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Surplus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jestem podniecony zakupem, więc termin nie jest ważny. Mam czym jeździć i mam nadzieję że zmiana będzie na lepsze. Poprzeczka zawieszona jest wysoko, bo pod maskę avensis zaglądam tylko by ocenić ile jeszcze gryzoniom wytlumienia zostało do wyniesienia.
którą avensis latasz i w jakim silniku ?

miałem T25 D4d 116KM.. czemu zmiana na mondeo a nie na nową Ave ?
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2016, 09:26   #2866
Surplus
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: TDCI 180KM PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 18
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał piotrek305 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
którą avensis latasz i w jakim silniku ?

miałem T25 D4d 116KM.. czemu zmiana na mondeo a nie na nową Ave ?
Też T25 ale benzyna. Zmiana na mk5 bo ave jest wg mnie złożona ze starych części. Nastepnej wersji ma nie byc. Silniki dizla z bmw odpadają, bo nie chcę dołączyć do grupy wsparcia. A 2l silnik benzyna jest tylko z cvt i dlatego też odpada. 1.8 za slabe. jechalem - nie ma ikry. Dlatego powrót do Forda, mimo złych doświadczeń z focusem I.

Zdecydowałem się na tdci bo potrzebuje auto oszczędne do dalekich wyjazdów służbowych.

Ostatnio edytowane przez Surplus ; 07-04-2016 o 09:42
Surplus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2016, 21:51   #2867
pawel_l
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Niestety wygląda na to, że jednak nowym samochodem będzie Octavia. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc być może pojawię się w tym wątku jako recenzent Octavii a za 3 lata jako potencjalny użytkownik Mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do SYNC3 to jest już oficjalny cennik uwzględniający go.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2016, 06:09   #2868
Surplus
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: TDCI 180KM PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 18
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Gdxie znalazłeś nowy cennik, bo na oficjalnej stronie nie znalazłem?
Surplus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2016, 12:30   #2869
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał pawel_l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety wygląda na to, że jednak nowym samochodem będzie Octavia. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc być może pojawię się w tym wątku jako recenzent Octavii a za 3 lata jako potencjalny użytkownik Mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do SYNC3 to jest już oficjalny cennik uwzględniający go.
Jechałem 3 1000 km i jest tak jak w opinaich. 2 miała wielowachacz a 3 w wersjach do 150 ps jest belka skrętka , niem am pewności prowadzenia, jest myszkowanie i jakoś dziwnie się prowadzi na zakrętach, między ff2 a 3 jest przepaść prowadzeniu, podobno w 1.8 tsi jest wielowachacz ale generalnie zawiesznie to wstecz w porównaniu z octavia 2.
Ale największy minus to wyciszenie, wyciszona jak ff2 czylia padaka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tu warto poczytać o tym prowadzeniu i zawieszeniu, wszyscy o tym pisza.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

układ jezdny oceniowy najsłabiej a w fordach to największa zaleta.

Tylko 68 % kupiuło by 3 ponownie - to tak słaby wynik że ...

77% kupiło by 2 ponownie i 82 % wersje octavia 1.
__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez niko123 ; 15-04-2016 o 12:34
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2016, 20:56   #2870
pawel_l
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Surplus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdxie znalazłeś nowy cennik, bo na oficjalnej stronie nie znalazłem?
Salony otrzymały nowy cennik.

A do prowadzenia O3 - większość uwag dotyczy kombi, ja biorę liftback (ma inaczej zestrojone zawieszenie). Zobaczymy. Za trzy lata może będzie Mondeo. Już pomijając to, że od dłuższego czasu przestałem przejmować się ocenami w takich rankingach (np. we wszelkich porównywarkach). Nie jeździłem O3 dużo, ale z silnikiem 1.4 TSI do 90km/h jest super cisza (szybciej nie jeździłem). Na wolnych obrotach silnika nie słychać zupełnie.

Ostatnio edytowane przez pawel_l ; 15-04-2016 o 21:03
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.