Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2016, 10:55   #2181
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

i jak zapierdzielasz i np staniesz na bramkach autost. to wył. silnik i turbina dostaje aż miło.

biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2016, 11:05   #2182
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Gdybys jeździł tylko ze wskazówką prędkościomierza pionowo czyli jakieś 130 km na godzinę przy ok 2,5tys obrotów to jesteś w stanie mieć spalanie na poziomie 8L . Rzeczywistość wyglada tak że ta prędkość na naszych drogach jest dobra gdyby pomyślano i budowano 3 pasmowe w jednym kierunku a tak to nie nadajesz sie na prawy bo za szybko ani na lewy pas bo za wolno.

Bump: Nawet bedziesz w stanie zobaczyc taki zasieg dla swojego malenkiego baku jaki jezdzac po miescie jest niewiarygodny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg image.jpg (89.9 KB, 121 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez pedroso ; 28-02-2016 o 12:18
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2016, 11:55   #2183
markis
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2010
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5EB Titanium X
Rocznik: 2015
Postów: 50
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i jak zapierdzielasz i np staniesz na bramkach autost. to wył. silnik i turbina dostaje aż miło.
Po to turbina w Ecoboostach jest chłodzona wodą z wymuszonym obiegiem nawet po wyłączeniu silnika, żeby się tym nie przejmować (przynajmniej teoretycznie).
W założeniu ułożyskowanie turbiny nie powinno się przegrzewać a olej w łożyskach nie koksować - taką mam nadzieję... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
markis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2016, 12:12   #2184
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał pedroso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdybys jeździł tylko ze wskazówką prędkościomierza pionowo czyli jakieś 130 km na godzinę przy ok 2,5tys obrotów to jesteś w stanie mieć spalanie na poziomie 8L . Rzeczywistość wyglada tak że ta prędkość na naszych drogach jest dobra gdyby pomyślano i budowano 3 pasmowe w jednym kierunku a tak to nie nadajesz sie na prawy bo za szybko ani na lewy pas bo za wolno.

Bump: Nawet bedziesz w stanie zobaczyc taki zasieg dla swojego malenkiego baku jaki jezdzac po miescie jest niewiarygodny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam nadzieję, że mój też kiedyś taki wynik pokaże. :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2016, 12:14   #2185
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał markis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po to turbina w Ecoboostach jest chłodzona wodą z wymuszonym obiegiem nawet po wyłączeniu silnika, żeby się tym nie przejmować (przynajmniej teoretycznie).
W założeniu ułożyskowanie turbiny nie powinno się przegrzewać a olej w łożyskach nie koksować - taką mam nadzieję... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli co? Auto-start to zło wcielone, czy nie?
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2016, 12:19   #2186
markis
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2010
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5EB Titanium X
Rocznik: 2015
Postów: 50
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

No właśnie, że nie. To rozwiązanie pojawia się coraz częściej i wygląda na nowoczesne.
W zamyśle ma zabezpieczać turbo po wyłączeniu "pałowanego" silnika.
Łożyska turbo już nie są chłodzone wyłącznie olejem, którego ciśnienie zanika po wyłączeniu silnika. Raczej regułą jest, że pompa oleju jest na pasku/łańcuchu rozrządu.
markis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2016, 12:25   #2187
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Potestuje sobie od 1 marca nie bede wylaczal start stop wogole , teraz dezaktywowalem go podczas kazdego uruchomienia. Kasuje liczniki i sprawdzę jakie beda wskazania komputerow co do spalania za miesiac.
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2016, 12:43   #2188
olek.tbg
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Co do Start-Stop to ja mam zawsze wyłączony. Ale to raczej kwestia przyzwyczajenia - nie lubię, jak mi auto gaśnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do foteli - podczas wizyt w salonie wydawały mi się mega wygodne , teraz po dłuższej trasie trochę czuję plecy. Nie wiem, czy to kwestia fotela, czy może po prostu siedzącego trybu życia (ból pleców odczuwam na codzień ) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najbardziej doceniam ich trzymanie boczne.

Co do asystenta parkowania - no nie wiem , w Skodzie mi się spisywał perfect, tego z Mondeo testowałem nocą na dość pustym parkingu. Moje auto, i 2 samochody znajomych, żeby potestować różne warianty parkowania. I albo ja robiłem coś źle, albo ten parking jest jakiś dziwny, ale 2 razy to bym ładnie obrysował auto obok...
Mało intuicyjny mi się wydał ten asystent i od tej pory go nie używam.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2016, 13:02   #2189
Jester83
ford::beginner
 
Avatar Jester83
 
Zarejestrowany: 28-01-2016
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hańba! Już tylko 12.5. :-P
Coś się poprawiło od wczoraj. Ciekawe, ale nikt nie mówił, że na początku jest jak antycysterna.

Bump: A tutaj efekt parkowania przez automat (na końcu podjechanie do przodu na 5 cm od haka pojazdu poprzedzającego to już moja inwencja, że poprawię :-/)
Pozostaje mieć tylko nadzieję, że sąsiad ze Scenica cofając nie użyje swojego najmniej awaryjnego czujnika parkowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jester83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2016, 13:37   #2190
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Uciekłem. ;-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.