Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2016, 11:02   #31
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Focus rs 2016

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O ile nie stanie obok takiego:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wtedy ekskluzywność koloru dramatycznie maleje.

;-)
Do czasu sprintu do setki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2016, 11:17   #32
mat1600
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 23-09-2015
Skąd: Kraków
Model: FOCUS RS
Silnik: 2,3l
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Focus rs 2016

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O ile nie stanie obok takiego:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wtedy ekskluzywność koloru dramatycznie maleje.

;-)
Moja koleżanka z pracy ma dokładnie taką Pandę i między innymi z tego powodu wziąłem inny kolor - żeby się wyróżniać na parkingu firmowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mat1600 ; 03-02-2016 o 11:28
mat1600 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2016, 11:20   #33
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Focus rs 2016

No niezła ta Panda, niezła.

Ale @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jaki inny kolor wyróżni RSa na parkingu? Czarny? Biały? No według mnie to ostatecznie szary.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2016, 11:35   #34
mat1600
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 23-09-2015
Skąd: Kraków
Model: FOCUS RS
Silnik: 2,3l
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus rs 2016

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No niezła ta Panda, niezła.

Ale @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jaki inny kolor wyróżni RSa na parkingu? Czarny? Biały? No według mnie to ostatecznie szary.
Oczywiście, że niebieski jest najbardziej wyróżniający. Moja stwierdzenie dotyczyło jedynie naszego firmowego parkingu, gdzie obok mojego miejsca parkuje koleżanka wspomnianą Pandą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW
Ford nie zarezerwował tego koloru jedynie dla RS-a, hehe
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mat1600 ; 03-02-2016 o 11:39
mat1600 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2016, 11:52   #35
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Focus rs 2016

Myślę, że Nitrous Blue mimo wszystko jest inny niż Iceberg w Tourne. Dość powiedzieć, że dopłata do niego to 5000 zeta.

Pojemność zbiornika paliwa 53l. O rzesz! Dwie godziny i pozamiatane.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2016, 14:01   #36
Karbon
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Focus rs 2016

Zombie6 uprzedzony do Forda nie jestem ,
ale...
Focus jest jak dla mnie froszkę mały...
jeżeli chodzi o wszystko to co kryje w sobie to nie ulega wątpliwości ,
że jest to rewelacyjne i super ,ale w moim przypadku wnętrze ( dokładnie wielkość wnętrza) ma znaczenie , a niestety w Focusie nie jest go zbyt wiele...

Jak najbardziej fajne autko , ale jak dla mnie jako drugi samochód...rozrywkowo/rekreacyjny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2016, 21:16   #37
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Focus rs 2016

Wyróżniające się kolory to miały mk2: pomarańcz w ST i zieleń w RS. One były świetne i niepowtarzalne. A teraz to kaszana z tą gamą kolorów dla RSa.

Jak się szary wyróżni, skoro teraz dominuje na parkingach 15 jaśniejszych i ciemniejszych odcieni szarości? A dodatkowo ten szary dla mk3 RS ma w nazwie "stealth", czyli jest stworzony go tego, żeby pozostać niezauważonym. :-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 06:13   #38
Focus 120PS
ford::beginner
 
Avatar Focus 120PS
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 30-09-2013
Skąd: Słupsk
Model: Focus ST MK II 3D
Silnik: 2,5 Turbo 5 cylindrów
Rocznik: 2010 (12850km przebiegu)300KM/490 Nm
Postów: 14
Domyślnie Odp: Focus rs 2016

Proponuję zajrzeć na fordtuning, nowy RS ma kilka wad (nieszczelny napęd, problemy z temperaturą napędu, temp. w komorze silnika, mocowanie foteli za wysoko) które dopiero będą usuwane. Nie wiadomo czy zdążą na etapie produkcji to zrobić, czy potem w serwisach.
Najważniejszą "wadą" jest pozbawienie nowego RS-a piątego cylindra i brak wersji 3 drzwiowej w ofercie. Taki dźwięk jaki daje silnik 2,5 z pięcioma cylindrami to poezja dla uszu... U siebie w moim skromnym ST mam założony wydech Milltek non resonated - więc wiem co mówię...
Mat1600 - widzę, że masz już Focusa RS-2016, to może pokaż jakieś fotki, jakieś wrażenia z jazdy ?
Wracając do meritum, to Robert wielkie gratulacje, że tak łatwo i tanio (10% wartości) stałeś się posiadaczem nietuzinkowego autka. Ale jeśli zwyczajnie nie czujesz samochodu i po prostu Tobie nie będzie leżał, to sprzedać nie będzie żadnym problemem. Ale decyzji za Ciebie nikt nie podejmieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Audi RS-6 jest większe i szybsze od Focusa RS, ale i cena zdecydowanie dużo, dużo wyższa...

Ostatnio edytowane przez Focus 120PS ; 24-02-2016 o 09:10
Focus 120PS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 10:08   #39
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Focus rs 2016

Cytat:
Napisał Focus 120PS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuję zajrzeć na fordtuning, nowy RS ma kilka wad (nieszczelny napęd, problemy z temperaturą napędu, temp. w komorze silnika, mocowanie foteli za wysoko) które dopiero będą usuwane. Nie wiadomo czy zdążą na etapie produkcji to zrobić, czy potem w serwisach.
Skoro siedzisz na fordtuning.pl powinieneś wiedzieć, że problem z napędem (m.in. przegrzewanie się tylnego dyfra) i mocowaniem foteli zostanie zostanie rozwiązany jeszcze w fabryce, ale przez to możliwe są opóźnienia w dostawach. Pozostałe problemy sa niepotwierdzone i info o nich pojawiło się jedynie na zagranicznych forach z tego co pamiętam.

Cytat:
Napisał Focus 120PS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najważniejszą "wadą" jest pozbawienie nowego RS-a piątego cylindra i brak wersji 3 drzwiowej w ofercie. Taki dźwięk jaki daje silnik 2,5 z pięcioma cylindrami to poezja dla uszu...
Zgadzam się, że dźwięk volvo`wskiego 2.5t z pięcioma garami jest rewelacyjny, ale tego silnika już nikt nie produkuje ze względu na normy emisji. Ford miał 2 wyjścia:
-zastosować 2.3 EB, lub
- 2.7 EB V6
wybrał to pierwsze rozwiązanie, choć być może pojawi się wersja limitowana (coś a`la rs500 poprzednio) z 2.7 EB V6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Focus 120PS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mat1600 - widzę, że masz już Focusa RS-2016, to może pokaż jakieś fotki, jakieś wrażenia z jazdy ?
Z tego co wiem, nikt jeszcze nie odebrał Focusa III RS, chyba że posiada pokazówkę. Najszybsze dostawy planowane są na kwiecień br. ale ze względu na w/w problemy, może się to opóźnić.

Cytat:
Napisał Focus 120PS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Audi RS-6 jest większe i szybsze od Focusa RS, ale i cena zdecydowanie dużo, dużo wyższa...
Czy szybsze? trzeba byłoby sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2016, 10:46   #40
Focus 120PS
ford::beginner
 
Avatar Focus 120PS
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 30-09-2013
Skąd: Słupsk
Model: Focus ST MK II 3D
Silnik: 2,5 Turbo 5 cylindrów
Rocznik: 2010 (12850km przebiegu)300KM/490 Nm
Postów: 14
Domyślnie Odp: Focus rs 2016

No fabrycznie RS-6 ma 560KM i 3,9 do setki. Wersja z ogranicznikiem 280km/h, bez ogranicznika powyżej 300.
Więc nie wiem z jakim Fordem chcesz to sprawdzić, chyba z GT-40.
Focus 120PS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.