Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2016, 10:55   #2631
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wystarczy , że ja miałem a8 to już bardzo dobrze wiem ile kosztuje utrzymanie takiej fury. Tam nawet przewodów zapłonowych nie ma tylko 8 cewek , z czego jedna kosztuje ( zamiennik) 250 zł. Także czym wygodniejsze i bardziej wypasione auto tym droższe utrzymanie.
U siebie w Mondeo 2,5 T też mam cewki. Jest ich 5 i koszt za sztukę również koło 300 zł, także różnie z tym bywa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2016, 12:20   #2632
RafiRypin
ford::advanced
 
Avatar RafiRypin
 
Zarejestrowany: 21-03-2013
Skąd: Rypin
Model: Mondeo Mk4 ghia
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 260
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał siebek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałeś po prostu fart. Mój znajomy pakuje grube tysiące rocznie w utrzymanie swojego A6 z 2.5TDi Poza tym co innego utrzymanie w miarę prostego konstrukcyjne A6 z początku wieku, a co innego utrzymanie A6 C7. Samochód premium to i koszty są premium.
e tam farta, poprostu trzeba umiec kupic, niektorzy patrza na wyplakowany srodek niski czytaj cofany przebieg i lsniący lakier (swieżo po lakierowaniu i polerce) w takim A6 C5 podstawa to dobre wałki rozrzadu, tam wiecej nic sie nie psuło, ja jak kupowalem to przy obu A6-tkach przy zakupie zrzucalem pokrywy zaworow zeby sprawdzic stan wałkow, mało kto sie na to godzil tak swoją drogą, a dzis czytam ze w Audi 2-3 letnie trzeba kase ładowac, jesli ja miałbym wybierać miedzy nowym MkV a np. używana A6-tka czy inna "premiumką" w tej cenie to napewno wybrałbym MkV, napewno nie kupiłbym nowego Passata bo Passaty dobre skonczyły sie w 1996r,

Ostatnio edytowane przez RafiRypin ; 03-02-2016 o 12:37
RafiRypin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2016, 06:47   #2633
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

No tu masz rację... jeśli masz wystarczająco dużo wiedzy i czasu to można kupić samochód, który pomimo kiepskiej opinii miną nie bedzie. Mój kumpel chyba nie miał ani tego ani tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przed zakupem mocno rozważałem dwuletnie C7 ale jednak rozsądek wygrał. W tej samej cenie dostałbym mniej wyposażenia i startowałbym z 60000km na liczniku a nie 10km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A to przy perspektywie kupowania samochodu na przynajmniej 5 lat ma znaczenie.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2016, 07:09   #2634
RafiRypin
ford::advanced
 
Avatar RafiRypin
 
Zarejestrowany: 21-03-2013
Skąd: Rypin
Model: Mondeo Mk4 ghia
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 260
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał siebek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
startowałbym z 60000km na liczniku a nie 10km A to przy perspektywie kupowania samochodu na przynajmniej 5 lat ma znaczenie.
szczególnie biorąc pod uwage wytrzymałość tych nowych Audi i koszty napraw, poza tym Mondeo juz nie ma takiej utraty wartosci jak kiedyś, juz model MkIV trzyma cenę, brat 2 lata temu kupował Mk4 w wersji sedan GHIA z dotykowa navi, w naprawde idealnym stanie za 23 tys zl, dziś podejrzewam ze bez wiekszych problemow by te pieniądze dostal, i przez 2 lata eksploatacji wymienil tylko rozrząd chociaz całkiem niepotrzebnie bo sprzedający miał potwierdzenie na wymiane rozrzadu pol roku przed sprzedażą, amortyzatory z tyłu, i usunął DPF, robi ok 30 tys km rocznie wczesniej mial Audi A4 B6 Quattro i tam ciągle cos sie działo, rozważał kupno Passata B6 jeszcze ale ja jako miłośnik Forda szybko go namówiłem na MkIV czego nie żałuje
RafiRypin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2016, 13:35   #2635
avio
ford::average
 
Avatar avio
 
Zarejestrowany: 05-06-2013
Model: mondeo
Silnik: 2,0 180km
Rocznik: 2016
Postów: 67
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

czesc
Panowie jak bym tak w samozachwyt nie wpadal mam troche inne spojrzenie na mk5 choc to jest moja ocena . O ile bylem przezadowolony z mk4 polifcie to tu juz nie jest tak rozowo w miare poznawania auta . Teraz juz wiem ze najbardziej przeszkadza mi jego zbyt komfortowe zawieszenie ktore przy jezdzie z duza predkoscia i wietrznej pogodzie powoduje ze auto nie prowadzi sie juz tak pewne jak mk4 no i to elektryczne wspomaganie . Jeszdze2x w tyg glwiice wroclaw i to auto nie daje juz takiego spokoju i luzu w prowadzeniu przy 180 + Ostatnio widzialem test w tvn turbo naszych aut przy probie podmuchow bocznycyh i nie wypadlo najlepiej . Mysle sobioe moje takie nie jest .....niestety jest Co z tego ze mk5 pokonalo passata nie obchodzi mnie to ale przegralo z citroenem dosc wyraznie ktory przejechal gladko . i tu marka nie jest istota tylko informacja ze sa auta ktore lepiej sie prowadzii z tego segmentu cenowego.
Wg mnie jest to wlasnie jedna z wazniejszych cech auta prowadzenie spokoj pewnosc a nie wyposazenie ktore przy pewnym poziomie cen 100 tys + i tak nie jest najgorsze i porownywalne Auto wybralem bez jazd probnych nie rozwazalem nie bilem sie z myslami nie analizowalem ktore straci mniej wiecej bo to nie inwestycja ,a raczej prawem serii przekonany ze bedzie jeszcze lepiej.
Moze ktos z kolegow ma zupelnie inne zdanie i czego innego oczekuje od auta ??

Ostatnio edytowane przez avio ; 04-02-2016 o 13:37
avio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2016, 14:08   #2636
Arthi2000
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 13-09-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK5 Titanium HB
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 40
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Ja właśnie na co dzień jeżdzę po miescie i komfort jazdy jest dla mnie najważniejszy. Rozważałem jeszcze C5 z hydro-pneumatycznym zawieszeniem bo jeżdzi się pluszowo, ale modelowo to już stare auta i nic nowego francuzi nie pokazali... a nową serią DS jeżdzi się jak wozem drabiniastym.
Arthi2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2016, 14:08   #2637
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Z samozachwytem to jak najbardziej racja. Co za dużo to nie zdrowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale co do jazdy to mkV prowadzi się moim zdaniem bardzo dobrze. Nie wątpię że mkIV było lepsze (a zapewne było skoro dużo ludzi zwraca na to uwagę) ale dramatu nie ma. Miałem okazję jechać mkV przy dużych podmuchach bocznych (trasa Gdańsk-Łódz) i owszem samochód reagował na wiatr ale nie były to sytuacje kiedy traci się kontrolę nad samochodem. Czułem że auto jest posłuszne. Muszę przejechać się kiedyś mkIV Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A do naszych mkV najwidoczniej trzeba się przyzwyczaić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał avio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czesc
Panowie jak bym tak w samozachwyt nie wpadal mam troche inne spojrzenie na mk5 choc to jest moja ocena . O ile bylem przezadowolony z mk4 polifcie to tu juz nie jest tak rozowo w miare poznawania auta . Teraz juz wiem ze najbardziej przeszkadza mi jego zbyt komfortowe zawieszenie ktore przy jezdzie z duza predkoscia i wietrznej pogodzie powoduje ze auto nie prowadzi sie juz tak pewne jak mk4 no i to elektryczne wspomaganie . Jeszdze2x w tyg glwiice wroclaw i to auto nie daje juz takiego spokoju i luzu w prowadzeniu przy 180 + Ostatnio widzialem test w tvn turbo naszych aut przy probie podmuchow bocznycyh i nie wypadlo najlepiej . Mysle sobioe moje takie nie jest .....niestety jest Co z tego ze mk5 pokonalo passata nie obchodzi mnie to ale przegralo z citroenem dosc wyraznie ktory przejechal gladko . i tu marka nie jest istota tylko informacja ze sa auta ktore lepiej sie prowadzii z tego segmentu cenowego.
Wg mnie jest to wlasnie jedna z wazniejszych cech auta prowadzenie spokoj pewnosc a nie wyposazenie ktore przy pewnym poziomie cen 100 tys + i tak nie jest najgorsze i porownywalne Auto wybralem bez jazd probnych nie rozwazalem nie bilem sie z myslami nie analizowalem ktore straci mniej wiecej bo to nie inwestycja ,a raczej prawem serii przekonany ze bedzie jeszcze lepiej.
Moze ktos z kolegow ma zupelnie inne zdanie i czego innego oczekuje od auta ??
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2016, 14:30   #2638
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
I tu jest twój błąd. Bo gdybyś wziął samochód na jazdę próbną to wiedziałbyś czego się spodziewać i może dołożyłbyś te parę groszy do sportowego zawieszenia?
Mondeo Mk5 nie jest samochodem idealnym, bo takich nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakikolwiek samochód się wybiera to idzie się w pewną stronę na jakieś kompromisy.

Jeśli chodzi o zachowanie przy dużych prędkościach to swoim jechałem max. 200km/h i jak dla mnie prowadził się jak po szynach i co najważniejsze nie czułem tej prędkości. Ale każdy ma swoje wymagania i oczekiwania.
Owszem, wspomaganie elektryczne daje dużo mniej informacji zwrotnych niż hydrauliczne i tego się nie przeskoczy. Dla poprawy humoru możesz się przejechać Insignią albo Hyundaiem i40 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tam kierownica chodzi jakby była połączona z kołami jakimś pasem gumowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2016, 17:06   #2639
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Nie wiem dlaczego 508 był najmniej narażony na ten podmuch bocznego wiatru ale przez zakupem MK5 testowałem między innymi Passata i Puga i to na trasach po kilkaset km. I MK5 zdecydowanie najpewniej i najbardziej komfortowo się prowadził, 508 wypadał zdecydowanie najgorzej. Był najtwardszy i dawał poczucie najmniejszej stabilności. Nie patrz na takie infantylne testy a przede wszystkim nie wyciągaj pochopnych wniosków na ich podstawie tylko sam weź na test 508 a gwarantuje Ci, że zmienisz zdanie. Co do porównania z MK4 to tam było bardziej sportowo i bezpośrednio ale też głośniej i mniej komfortowo. Też mi się zdarza jechać 180+ i nie czuję, żeby było gorzej i mniej pewnie niż w poprzedniku. Może to zasługa wyciszenia i większych kół (teraz 18", w MK4 16') ale w MK5 bardziej mi pasuje jazda z dużymi prędkościami, właściwie z każdą prędkością.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2016, 17:10   #2640
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Co do tej głośności to znajomy mnie ostatnio uświadomił że trzeba by porównać nowe mk4 z z nowym mk5. Takie porównywanie nowego z 4,5,6 letnim albo starszym nie ma sensu.

Wysłane za pomocą Tapatalk 2
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.