Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2015, 12:53   #11
Pitsmax
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2013
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy i karoserii

A probowal ktorys z was Panowie sprawdzic czy nie ma luzow na lozysku dyferencjalu w skrzyni biegow?? A sprawdza sie to ruszajac przegubem ( jego grubsza czescia) w gore i w dol , na boki tuz przy skrzyni biegow. jezeli luz wystepune to .... regeneracja skrzyni jest konieczna (padniete lozysko dyferencjalu) .... bo pol os bedzie miala pewna wibracje - najczesciej padajaca strona od polosi krotszej - brak podpory,

Pitsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 18:22   #12
krool20
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-06-2013
Model: S-MAX
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy i karoserii

Pitsmax no i właśnie nad tym będziemy pracowali bo mechanik podczas montażu krótszej półośki stwierdził, że wg. niego w "koszyku" do którego wkłada się końcówkę przegubu wewnętrznego czuł luz którego być raczej nie powinno ale się nie upierał bo z tą skrzynią miał pierwszy raz do czynienia. Podpowiedz mi proszę jak najłatwiej to sprawdzić? Na odkręconym przegubie czy zamontowanym, a może jest jakiś inny sposób aby być pewnym. No i czy tam w ogóle może występować jakikolwiek luz?
Zadzwoniłem jeszcze do poprzedniego właściciela (znajomy) z pytaniem czy coś tam grzebał bo był zamontowany przegub wewnętrzny nieoryginalny. Okazało się, że oryginał się ukręcił i kupił z jakiegoś volvo sam przegub wewnętrzny(używka), który szlag trafił po 15000 km. Może rzeczywiście coś w tej skrzyni jest nie tak skoro tak te przeguby lecą hmm...?
krool20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 18:54   #13
Pitsmax
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2013
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy i karoserii

Luzu nie powinno byc... Moj mechanik powiedzial ze to przypadki fordowskich skrzyn!! Lozyska sa slabe... I polecil regeneracje a nie zamiane skrzyni... Regeneracja wyrtrzyma dluzej, ja sadze ze ona jest poprostu zle policzona i ze ja moment obrotowy niszczy. Bo pol os dostaje luzu i zaczyna wibrowac w koszu..co predzej czy pozniej zabie skrzynie. Ja czekam na pozniej.. W koncu to jeden koszt. Pol is ma sztywno siedziec w skrzyni. Pech ze tam nie ma podpory... Jak w googlach wyklepiesz mmt6 faults i klikniesz na fotki to zrozumiesz jaki problem.
Pitsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2016, 17:53   #14
krool20
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-06-2013
Model: S-MAX
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy i karoserii

Witam,
jestem po sprawdzeniu auta. Postawiliśmy auto na kobyłkach umieszczonych pod wahaczami tak aby półośki były położone jak najbardziej naturalnie, puściliśmy auto bez kół i drżenie występowało nadal. Jednak już wcześniej byliśmy pewni, że będzie drżało ponieważ potwierdziła się sugestia Pitsmax`a. Luz pomiędzy przegubem wewnętrznym krótkiej półośki, a skrzynią jest zdecydowanie wyczuwalny (góra-dół około 3-4mm) ponadto kiedy puści się auto na wyższym biegu np.3 i wyżej bez dodawania gazu słychać jakby w skrzyni jakiś kulki się turlały, przeskakiwały odgłos bardzo podobny do padniętego łożyska. Więc nie pozostaje nic innego jak podstawienie skrzyni do regeneracji tylko szczerze to boję się trochę tego ściągania bo odsłonie dwumas, a mam wrażenie, że nie jest on za bogaty, a mając go na wierzchu nie będzie, że boli...
Pozdrawiam

Po regeneracji dam znać czy jest ok itd. aaaa jakbym zmieniał dwumas to włożę z RS`a podobno siada do ST oczywiście ze sprzęgłem.
krool20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.