Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2015, 14:20   #41
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Rosnąca temperatura 92-93

Cytat:
Napisał gorciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dolny wąż od chłodnicy wyraźnie chłodniejszy od górnego i można złapać ręką.
W takim układzie wygląda mi to na przytkany obieg w chłodnicy (nie całkowicie zapchany), bo skoro wyjąłeś termostat i nic się nie zmieniło. A sprawdzałeś, czy na pompie wody nie oberwało wieloklinu?

Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2015, 15:16   #42
gorciu
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 08-09-2008
Skąd: Wrocław
Model: [mk3] Mondeo Ghia kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 52
Domyślnie Odp: Rosnąca temperatura 92-93

Pompę sprawdzałem. Chłodnicę przepłukałem z węża na tyle ile się dało. Jednak dziękuję za wszelkie sugestie.
gorciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 20:04   #43
gorciu
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 08-09-2008
Skąd: Wrocław
Model: [mk3] Mondeo Ghia kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 52
Domyślnie Odp: Rosnąca temperatura 92-93

Znalazłem!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pompa wody blokowana poprzez wlot płynu stawiała opór i nie dawała się obrócić. Wyglądała na ok. Jednak po demontażu okazało się, ze czasami da się obrócić na tulejce wirnik. Wgląda jakby się rozkleił wirnik od tulejki, która osadzona jest na wałku.
Czekam na pompę.
Pozdrawiam
gorciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2015, 12:20   #44
soltys18
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-08-2015
Skąd: Toruń
Model: mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Rosnąca temperatura 92-93

Wymienilem oba termostaty . dalej to samo . zabieram soe teraz za pompe. Mam w nosie mechanikow sam zakazam rekawy. Pompa niby wymieniana 4 lata temu wg ksiazki ale kto wie moze bie daje rady. Przy okazji wymienie plyn wspomagania.
soltys18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2015, 21:36   #45
gorciu
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 08-09-2008
Skąd: Wrocław
Model: [mk3] Mondeo Ghia kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 52
Domyślnie Odp: Rosnąca temperatura 92-93

U mnie po wymianie pompy jak ręką odjął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gorciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2015, 14:32   #46
Streets8282
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-08-2012
Skąd: Mikołów
Model: Mondeo mk3
Silnik: TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Rosnąca temperatura 92-93

Ja już jestem coraz bliżej rozwiązania mojego problemu,wypiołem wtyczki wentylatorów włączyłem test zegarów z temp.silnika i w drogę.170km/h temperatura silnika w zakresie 88-95*C czyli chłodzenie,obieg jest.Prawdopodobnie coś mam z elektroniką że wentylator włącza się przy 92*C,bo po odpięciu wentylatorów wszystko jest ok.Jeżeli ktoś ma jaki pomysł co mogło być przyczyną proszę pisać poniżej.Mam podmieniony czujnik w głowicy też żadnego rezultatu nie dało.
Streets8282 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2015, 09:44   #47
soltys18
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-08-2015
Skąd: Toruń
Model: mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Rosnąca temperatura 92-93

Panowie a ile wchodzi płynu chłodniczego do naszych M?
Z tego co widzę odpowietrznik tylko na pompie ? Odkręcamy korek i odpowietrzamy na nowiuśkiej pompie.
Mam jeszcze jedno pytanie - może i głupie. Jak odkręciłem tą śrubę odpow. na starej pompie to płyn leciał tak oby tylko. Przy nowej pompie spodziewam się większego ciśnienia.
Pytam bo może to złe porównanie ale w eskorcie kiedyś jak się odpowietrzało to z odpowietrznika po wykręceniu śruby robiła się ładna fontanna, widać gołym okiem było ciśnienie i pracującą pompę.
W czwartek zabieram się do roboty.
Termostaty mam wymienione , została pompa i płukanie układu. Jak to nie pomoże to się chyba poddaje.
Zostaje czujnik temp. ale wątpię aby był przyczyną , auto by się nie dogrzewało lub nie trzymało temp.

Jeszcze jedno ostatnie pytanie.
Ma ktoś może schemat całego układu chłodzenia mondziaka ?

Bump: schemat mam więc nieaktualne
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=110577&highlight=schemat+uk%B3adu +ch%B3odzenia+mondeo
soltys18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2015, 13:01   #48
Streets8282
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-08-2012
Skąd: Mikołów
Model: Mondeo mk3
Silnik: TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Rosnąca temperatura 92-93

Sołtys mi weszło 7-8 litrów płynu,z pompy dość mocno wyciskało przy zgaszonym silniku,na zapalonym fontanna do góry.
Streets8282 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2015, 17:49   #49
soltys18
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-08-2015
Skąd: Toruń
Model: mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Rosnąca temperatura 92-93

Panowie relacja na goraco. Mam nadzieje ze to to. Stara pompa wyjeta. Wirnik ciezko chodzil. Lopatki obcieraja o obudowe. Jestem zdziwiony bo auto ma 270k na blacie a org skf wymieniany byl przy 215k . wczesniej sprawdzone termostaty. Wentyl sie zalacza normalnie. Trzymajcie kciuki oby to bylo to. Teraz skladamy. Dostep do pompy nasakryczny. Pompa od wspomagania w dobrym stanie gorzej z paskiem. Idzie do wymiany swoje lata swietnosci ma za soba. . . Jak poskladam teatujemy i dam znac ...
soltys18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2015, 18:13   #50
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Rosnąca temperatura 92-93

Z opisu pompy można wnioskowac, że to nie pompa jest przyczyną. To że ciezko sie kręci, pokręcając reka, to znaczy że uszczelniacz na wałku trzyma, a to że łopatki obcierały o obudowe, ale sie kreciły, koło pasowe dało rade.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.