Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2015, 07:50   #2371
grzegorzg76
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 20-09-2012
Skąd: Łańcut
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 41
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witam
mam problem z moją navi NX DVD, ciągle się resetuje oraz nie reaguje na płytkę z NX SP 5.3 - brak możliwości z aktualizowania firmware navi
Przeczytałem cały temat i tak naprawdę nikt nie piszę co jest przyczyną takiego uszkodzenia, czy ktoś z elektroników jest w stanie samemu naprawić, wymienić uszkodzone elementy.
Może jakieś wskazówki co należało by sprawdzić na płycie głównej ?

grzegorzg76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2015, 12:41   #2372
Jokers21
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 30-08-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus MKII
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał wildthink Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś spotkał się z następującym problemem. Sparowany telefon (Xperia T) z NX-em. Przychodzi połączenie, ale nie mogę go odebrać z poziomu samochodu - żadnej informacji o połączeniu, a tel. dzwoni. Po odebraniu połączenia na telefonie uruchamia się głośnomówiący na radiu i normalnie można rozmawiać przez Nx-a i zakończyć połączenie.
Gdzie leży problem: po stronie radia czy telefonu?
Sprawdź z innym telefonem jak nie to może aktualizacja softu w module pod warunkiem że jest USB był wątek na ten temat.
Jokers21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 19:14   #2373
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,004
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

może ktoś się skusi na odnowienie starej mapy SD na nową za 225pln Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ciekawe tylko czy westerny też wymieniają...

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 21-04-2015 o 19:16
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 19:19   #2374
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Ale to nie jest do Nx'a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 20:09   #2375
trzesickipiotr
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 03-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163
Rocznik: 2011
Postów: 18
Domyślnie

Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety muszę Cię zmartwić - twoje pokrętło jest wciśnięte na siłę - może nawet przyklejone
Wyciągnąłem pokrętło. Delikatnie, używając "haczyka" ze scyzoryka udało mi się je podważyć i wyjąć. Faktycznie było przyklejone jakimś czarnym czymś podobnym do silikonu. Ponieważ to czarne w całości zostało na trzpieniu, a pokrętło jest całe, to idealnie wchodzi na swoje miejsce i z wyjęciem nie ma już problemu. Nie będę go wymieniał na razie.

Jak już wyciągnąłem, to zaktualizowałem, ale... Po włożeniu karty z mapą nie wcisnąłem drugiego Continue i chyba oprogramowanie navi (mapy) nie zaktualizowało się. Mam teraz cały czas komunikat żeby włożyć oryginalny nośnik. Do tego w menu serwisowym po naciśnięciu przycisku wyjęcia karty nie wyszarza się tak jak zwykle. Czy mogę jakoś zaktualizować samą tą drugą część dotyczącą navi? Czy muszę wszystko od nowa? Mapy mam z 2011r.

Drugie pytanie: czy ktoś aktualizował NX'a w czasie jazdy? Można puścić aktualizację i ruszyć do pracy?

PT
trzesickipiotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 20:26   #2376
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał trzesickipiotr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drugie pytanie: czy ktoś aktualizował NX'a w czasie jazdy? Można puścić aktualizację i ruszyć do pracy?

PT
na czas aktualizacji jest nawet wskazane/zalecane uruchomić silnik, tak aby źródłem zasilania nie był akumulator - jakieś prawdopodobieństwo istnieje, że sam aku rozładuje się na tyle, że NX wyłączy się w trakcie aktualizacji. Nx'a dvd do 5.3 aktualizowałem na włączonym silniku (chyba jakieś niecałe 30 min to trwało) tyle, że stał nieruchomo na parkingu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrofka

Ostatnio edytowane przez kr.bi ; 21-04-2015 o 20:29
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 20:26   #2377
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Wyciągnij jeszcze raz mapę i ja włóż z powrotem ,a radio jeszcze raz zapyta o aktualizację navi.Ta aktualizacja której nie zrobiłeś potrwa dosłownie 2 minuty wiec po co to robić w czasie jazdy ?
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2015, 08:01   #2378
trzesickipiotr
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 03-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163
Rocznik: 2011
Postów: 18
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyciągnij jeszcze raz mapę i ja włóż z powrotem ,a radio jeszcze raz zapyta o aktualizację navi.Ta aktualizacja której nie zrobiłeś potrwa dosłownie 2 minuty wiec po co to robić w czasie jazdy ?
Nie musiałem wyciągać. Po odpaleniu silnika dzisiaj rano, navi upomniała się o aktualizację. Trwało to rzeczywiście krótko i już wszystko śmiga.

Dzięki za Wasze odpowiedzi.

PT
trzesickipiotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2015, 11:46   #2379
exterminator007
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: WROCŁAW
Model: MONDEO MKIV Titanium X Individual
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Zakupiłem nawigację Blaupunkt Travelpilot NX sd z 2012 roku.
Z tyłu mam 3 gniazda tj. 2x antena FM i 1X antena GPS. Z tego co wyczytałem w tym wątku wszystkie są na złącze typu Fakra. Moje pytanie brzmi jak mam podlączyć kabel antenowy FM gdy dotychczas miałem radio Sony 1 cd mające zwykłe gniazdo antenowe?
exterminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2015, 21:27   #2380
Jokers21
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 30-08-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus MKII
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał exterminator007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakupiłem nawigację Blaupunkt Travelpilot NX sd z 2012 roku.
Z tyłu mam 3 gniazda tj. 2x antena FM i 1X antena GPS. Z tego co wyczytałem w tym wątku wszystkie są na złącze typu Fakra. Moje pytanie brzmi jak mam podlączyć kabel antenowy FM gdy dotychczas miałem radio Sony 1 cd mające zwykłe gniazdo antenowe?
Poszukaj przejściówki z tego gniazda na fakre, ja tak zrobilem.wystarczy jak bedzie jedna wpieta nie potrzeba obu.

Tu masz :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jezeli jestes z wroclawia podjedz sobie do Olejnika Car Audio na Morelowskiego ja u nich kupilem.

Ostatnio edytowane przez Jokers21 ; 24-04-2015 o 21:35
Jokers21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.