Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2014, 15:08   #381
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

tania lampka z czujnikami alarmu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2014, 20:33   #382
Ciupaska
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-09-2013
Skąd: Południe
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 23
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał lsulima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim skromnym zdaniem zamek ten nie będzie pasował do polifta. Czyli prawidłowo powinno być 2007 - 2010. :-)
Właśnie wstawiłem zamek do polifta - Isulima ma rację, zamek ten nie pasuje. Ale niewiele "nie pasuje" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ta żółta wajcha do otwierania maski zawadza - na szczęście łatwo można przełożyć wajchę ze swojego obecnego zamka do tego nowego.

Tymczasem w polifcie jest inny problem... Ta trójkątna wtyczka która służy do podłączenia syrenki z podtrzymaniem bateryjnym, która jest za akumulatorem (na zdjęciu w pierwszym poście tego wątku) - w moim polifcie ta wtyczka, która wychodzi "z auta" jest inna. Też ma 3 piny, ale jest mniejsza.
No i aktualnie poszukuję takiego kabelka od syrenki do tej nowej wtyczki. Może ktoś ma zbędny? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podobno numery takiego kabelka mogą być takie: 1599234 lub 1468187 lub 1453570. Bez tego pozostaje druciarstwo... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciupaska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2014, 22:02   #383
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał Ciupaska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i aktualnie poszukuję takiego kabelka od syrenki do tej nowej wtyczki.
A jaka jest końcówka numeru tego kabelka, który masz - 6G9T-19L540-......
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2014, 19:40   #384
Ciupaska
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-09-2013
Skąd: Południe
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 23
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Końcówka AJ.
A pod spodem: EEUO-E-11966377-000
Ciupaska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2014, 20:50   #385
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

No to dziwna sprawa, bo moim zdaniem wiązka z końcówką AJ powinna pasować do S-maxów po 19.02.2007 i wszystkich Mondeo MK4
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2015, 08:16   #386
rychu.zychu
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4 GoldX, EDGE Titanium
Silnik: 1.8 TDCI , 3.5 V6
Rocznik: 2008 , 2015
Postów: 466
Domyślnie Re: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Posiadam Mondeo MK4 2008 z fabrycznym alarmem , ale klasycznym licznikiem . Czy mogę go doposażyć w czujniki ruchu i czy pojawi się jakieś dodatkowe menu jak w licznikach z Convers+ ?
rychu.zychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2015, 08:38   #387
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

jak dołożysz czujniki ruchu i je aktywujesz to pojawi się dodatkowe menu także w "klasycznym" liczniku.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2015, 17:33   #388
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,166
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Podłączyłem dziś lampkę z czujnikami i aktywowałem wszystko w CCC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie dołożyłem tylko syrenki bo nie miałem .Zwarłem też wtyczkę przy zamku od maski bo oczywiście nie mam "pełnego zamka" i mi pokazywało otwarcie maski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Po tym zabiegu nie zgłaszała się otwarta maska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
W błędach DTC wyskoczyło oczywiście o syrenie której brak.

No ale pojawił się problem . Mam dokładany alarm i może koliduje z fabrycznym ?
Po zamknięciu samochodu około 10 sek kilka razy popika (3x) syrena od mojego dokładanego alarmu .
Po czym za chwilkę zaczynają migać kierunki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Musiałem wyłączyć alarm w CCC .
Można poprosić o jakieś sugestie ?


pozdr Tomek
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2015, 09:53   #389
Jim
ford::average
 
Avatar Jim
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 17-09-2011
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Model: Był S-Max 2.0 TDCi teraz jest XC90 :)
Silnik: 4.4 V8 315 KM
Rocznik: 2011
Postów: 51
Question Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Koledzy, czy ktoś wałkował dokładniej temat syrenki z podtrzymaniem?
Chodzi mi o to, że są dwa ich rodzaje syrenka z czujnikiem przechyłu auta (odholowaniem) i bez.
Kolega piotralii wspomniał o tym ale chyba też nie znalazł odpowiedzi.
Zrobiłem mały zwiad w ASO i okazuje się, że do mojego SexMAXA z 09.2008 do wyboru są obie wersje a ich cena jest identyczna !!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (726,93 zł).
Bez czujnika przechyłu to FINIS 1714011 a z czujnikiem 1714012.
Podobnie znalazłem na stronce [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], co prawda bez czujnika to pokazuje FINIS 1667961 dla 2006-2010 a przy tej z FINIS 1714011 podają że od 2010 roku, ale facet w ASO powiedział, że po VIN 1714011 pasuje do mojego rocznika.
I teraz pytanie: Czy czujnik przechyłu to syrenka ma wbudowany w sobie (jakiś prosty "żyroskop" jak w telefonach) czy też jest to gdzieś mocowany zewnętrzny czujnik z którym ona współpracuje?
Bo gdyby to był wbudowany czujnik to wydaje się bez sensu zakup bez czujnika.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś to rozkminiał? I gdzie ewentualnie może być ten zewnętrzny czujnik?
A może tym czujnikiem jest ten odpowiedzialny za poziomowanie świateł w ksenonach (zdaje się montowany gdzieś na wahaczu)?

Chcę uniknąć sytuacji że w przypadku gdyby to miał być zewnętrzny czujnik i nie było by go w samochodzie, alarm będzie się wzbudzać lub będą błędy.
Dlatego chce wybadać temat przed dokonaniem zakupu.

Sprawdziłem finis syrenki jaką montował Kolega piotralii (post 120) i była to:
6G9N-19G229-AG Systemy. signaliz.kategor.1 Thatcham; Bez czujnika pochylenia samochodu; Mondeo 2007- (CD345) sygnał
także wygenerowanie się u niego błędu, po aktywacji w elmconfigu alarmu z czujnikiem przechyłu jest zasadne, ale nadal nie daje odpowiedzi czy to czujnik wbudowany czy zewnętrzny.
Jim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2015, 17:32   #390
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale pojawił się problem . Mam dokładany alarm i może koliduje z fabrycznym ?
Po zamknięciu samochodu około 10 sek kilka razy popika (3x) syrena od mojego dokładanego alarmu .
Po czym za chwilkę zaczynają migać kierunki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Musiałem wyłączyć alarm w CCC .
Można poprosić o jakieś sugestie ?

... można, można.
Tutaj pisałem o tym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
trudno nazwać to kolidowaniem, chodzi o to, że dołożony alarm emituje, po uzbrojeniu się, fale (ultradźwięki), które to wzbudzają drugi alarm. Reasumując można mieć 2 alarmy, ale tylko jeden może "strzec" wnętrza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obydwa mogą natomiast jak najbardziej pełnić jednocześnie rolę obwodowego. U siebie zdeaktywowałem w CCC opcje pracy full w fabrycznym-dokladanym (nie mam na conversie ładnego ekraniku o aktywnym monitoringu wnetrza - lampka z czujkami totalnie nie podobała mi się)

pozdrofka
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , mondeo mk4 , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.