Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2014, 22:35   #21
bluder
ford::amateur
 
Avatar bluder
 
Zarejestrowany: 11-11-2014
Model: mk2
Silnik: tdi
Rocznik: 2001
Postów: 0
Domyślnie Odp: Potrzebuje pomocy/rady, chce kupic Galaxy.

W GALAXYM II blachy cynkowane?

bluder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2014, 08:38   #22
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Potrzebuje pomocy/rady, chce kupic Galaxy.

Niestety NIE....
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2014, 20:01   #23
DannyDG
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: Podkarpackie
Model: S-Max FL
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: Pazdziernik 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: Potrzebuje pomocy/rady, chce kupic Galaxy.

No i stalo sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Od tygodnia jezdze S-maxem. Samochod jest z pazdziernika 2010 roku (model po facelifcie, swiatla LED i srebrna listwa z tylu). Kolor lakieru srebrny metalic, wersja auta TREND, ale pierwszy wlasciciel dokupil pare dodatkow (nie wiem co jest w standardzie w TREND wiec moge sie pomylic) :
- 5-cio ramienne alufelgi,
- ogromnie duzy wyswietlacz na konsoli z wbudowana nawigacja,
- skora na kierownicy, tempomat, ogranicznik predksci, czujniki parkowania, telefon bluetooth, dwustrefowa klima....i kupa innej elektroniki ktorej nigdy wczesniej nie mialem
- zdejmowalny hak z tylu (nawet nie wiem jak sie go zaklada, lezy razem z kluczykiem i sprezyna w schowku w bagazniku, moze ktos wie jak to cos sie zaklada...)

Silnik PSA DW-10 2.0 TDCi z 6-cio biegowym manualem, przebieg 64 kkm (udokumentowany belgijskim car-passem, z przgladem odsprzedaznym, od pierwszego wlasciciela), autko wyglada na zewnatrz i w srodku jak nowe z salonu, tzn jest zadbany....ale brakuje rolety w bagazniku, bede musial dokupic, moze ktos wie gdzie to mozna dostac (nawet moze byc nieoryginalne, o ile istnieje) i za ile (w salonie forda bedzie pewnie drogi).

Mam go tydzien, zrobilem dopiero niecaly tysiac km ale moge sie juz podzielic pierwszymi wrazeniami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To wszystko co tu napisze to tylko moja wlasna skromna opinia i pewnie w miare subiektywna. Jezdzilem wczesniej citroenem berlingo, oplem astra, a ostatnie niecale 5 lat skoda octavia. Bede wiec porownywac do tych modeli...

No wiec zaczynamy:
Silnik - jest niezly, zbiera sie juz od dolu i nie halasuje. Najcichsze auto jakie kiedykolwiek mialem. Dzwiek w kabinie podczas jazdy porownalbym z benzynowa astra ecotec ktora kiedys mialem, cichy pomruk, ale power jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak narazie komputer pokazuje srednie zuzycie 6,8 litra (jezdze na shell v-power diesel), a jezdze 60 procent autostrada (do pracy) i okolo 40 procent miasto (dzieci, szkola, zakupy, itd...)

zawieszenie - skoda octavia byla jak do tej pory moim najwygodniejszym samochodem pod tym wzgledem, teraz ford s-max przebija ja, nie duzo, ale jednak, dobre zawieszenie...no i moze duza masa samochodu ma tu cos do rzeczy.

wnetrze - nie ma sie do czego przyczepic, w ciul miejsca, 3 foteliki dla dzieciakow wejda bez problemu z tylu, no i wszedzie te tajne schowki, mozna troche pierdol upchac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wygodne fotele nawet w tej wersji. Niezly system audio.

skrzynia biegow - o tu jest o czym pisac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przelozenia sa dobrane idealnie, pod tym wzgledem nie mialem nigdy tak zgranego samochodu. Ta skrzynia + ten silnik to by bylo prawdziwe mistrzostwo, gdybe nie...ciezkie wchodzenie biegow, tak jak w oplu ktory mialem. Sczegolnie pierwszy bieg wchodzi ciezej. Nie jakos tam bardzo ciezko ale nie tak przyjemnie jak w octavii, tam to jednym palcem leciutko wrzucalem, nawet po zrobieniu 170 kkm bylo idealnie. Nie wiem, moze fordy tak maja i tyle. Po nagrzaniu silnika i jakby troche lzej wszystko chodzilo...

minusy - tez sa, trzeba zaczac od elektroniki. Jak narazie sa dwie rzeczy. Pierwsza, po wlaczeniu samochodu pojawia sie od razu komunikat (bede tlumaczyl z lokalnego jezyka): "niski poziom plynu do spryskiwaczy szyb" - totalna bzdura bo plyn dolalem na maxa, a komunikat ciagle wraca, na szczescie tylko raz po kazdym wlaczeniu zaplonu, wciskam OK i komunikat znika, chociaz tyle dobrego. Nie powinno, to miec miejsca w samochodzie tej klasy. To nie Ford Ka czy opel Corsa....
Druga rzecz, bardziej wkurzajaca. Po wylaczeniu silnika i wyjeciu kluczyka, wlaczam radio (zona robi zakupy) i slucham swojej ulubionej plyty. Po jakis 5-ciu minutach komunikat (zolte "i" sie swieci na tablicy) "Akumulator rozladowany", slucham muzy dalej i po kolejnych 5-ciu minutach duzy ekran gasnie i nic juz nie dziala. Mozna tylko zamknac/otworzyc samochod, mozna tez wlozyc kluczyk, odpalic zaplon i wlaczyc silnik i wtedy wszystko jest OK, radio sie wlacza od nowa. Po wylaczeniu zaplonu sytuacja sie powtarza, po 5-ciu minutach komunikat o akumulatorze i 5 minut pozniej radio/nawigacja sie wylacza. Podczas jazdy/pracy silnika wszystko 100% w porzadku. No chyba ze akumulator na prawde padl, ale pali na dotyk wiec wydaje mi sie ze to raczej elektronika/czujnik.

Ogolna ocena - fajne, dynamiczne i przestronne auto, jak zrobi tyle km bez problemow co moja ostatnia skoda to bede zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie nalezy tez zapominac ze wymiana rozrzadu jest co 200 kkm albo 10 lat, co w moim przypadku oznacza duza wygode i spore oszczednosci (robie ok 35-40 kkm / rok). Szkoda tez ze nie ma wydzielonego miejsca na pelnowymiarowe kolo zapasowe (tez minusik).

Dziekuje wszystkim ktorzy pomogli mi i zycze wszystkim duzo przyjemnosci i zero problemow podczas uzywania waszych autek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powdrawiam,

Daniel
DannyDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2014, 20:10   #24
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Potrzebuje pomocy/rady, chce kupic Galaxy.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dla tak szczegółowych opisów nabytych pojazdów jest specjalny dział: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

Niech służy jak najdłużej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2014, 20:49   #25
guliwer111
ford::amateur
 
Avatar guliwer111
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 21-07-2011
Skąd: BRUXELA
Model: Galaxy mk3
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Potrzebuje pomocy/rady, chce kupic Galaxy.

A co u Ciebie nie ma języka polskiego w s-maxie ? Aha I mam starą roletę z firmowego s maxa jeżeli jeszcze szukasz , ma wyłamany zaczep ale jak nie masz wcale to może coś tam sobie dorobisz .odezwij sie jak chcesz, mieszkam na Eterbeku
guliwer111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2014, 22:57   #26
DannyDG
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: Podkarpackie
Model: S-Max FL
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: Pazdziernik 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: Potrzebuje pomocy/rady, chce kupic Galaxy.

Cytat:
Napisał guliwer111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co u Ciebie nie ma języka polskiego w s-maxie ? Aha I mam starą roletę z firmowego s maxa jeżeli jeszcze szukasz , ma wyłamany zaczep ale jak nie masz wcale to może coś tam sobie dorobisz .odezwij sie jak chcesz, mieszkam na Eterbeku
Wlasnie sprawdzilem, jest tez polski ale tylko na malym wyswietlaczu (ten czerwony miedzy zegarami). Na duzym ekranie nie ma polskiego, ale wybor jest wystarczajacy.

Pozdrawiam

Daniel

P.S. Wyslalem PM do Ciebie
DannyDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2014, 23:17   #27
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Potrzebuje pomocy/rady, chce kupic Galaxy.

Cos mi sie wydaje ze akumuator chyba do wymiany
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2014, 09:23   #28
marecki.marekk
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: Potrzebuje pomocy/rady, chce kupic Galaxy.

Ja też jak kupiłem auto to po 15 minutach robienia przy aucie z włączonym radiem dostawałem info "aku rozładowany". Auto paliło od strzała. Nie zmienia to jednak faktu, że w aucie naszpikowanym odbiornikami prądu jest tylko kwestią czasu aż padnie całkowicie.

Można oczywiście doładować akumulator i obserwować czy komunikat znowu się nie pojawi.. akurat idzie zima więc sugerowałbym wymianę aby nie było zdziwienia rano jak nie odpali.. gdyby było lato to może jeszcze byś pojeździł miesiąc a może dwa.
marecki.marekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2014, 14:18   #29
DannyDG
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: Podkarpackie
Model: S-Max FL
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: Pazdziernik 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: Potrzebuje pomocy/rady, chce kupic Galaxy.

Odnosnie akumulatora: jade za tydzien do Polski na swieta, ponad 1500 km w jedna strone, potem za dwa tygodnie pozniej wracam, bedzie sie mial czas lekko podladowac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak padnie to wymienie.

Dzieki za uwagi i pozdrawiam,

Daniel
DannyDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.