Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2014, 15:16   #1
DannyDG
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: Podkarpackie
Model: S-Max FL
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: Pazdziernik 2010
Postów: 19
Question Potrzebuje pomocy/rady, chce kupic Galaxy.

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow,

W niedlugim czasie zamierzam kupic forda Galaxy, niestety nigdy nie mialem (zadnego) Forda i totalnie nic nie wiem na temat tego samochodu. Z tego tez powodu bylbym wdzieczny gdyby ktos zechcialby poradzic mi to i owo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Otoz jestem zainteresowany kupnem Forda Galaxy z okolo 2010 roku z przebiegiem nie przekraczajacym 100 kkm. Chcialbym sie dowiedziec ktora wersja silnika w Fordzie Galaxy jest ekstremalnie dlugowieczna, tzn. bedzie jezdzic dlugo i bez problemow. Silnik taki nie musi byc silny, moze byc nawet jakas bazowa wersja (tak wiem samochod jest ciezki, ale mimo wszystko nie przeszkadzalo by mi to) , chodzi tylko o to zeby zrobic bez wiekszych problemow i wydatkow jeszcze jakies 150 - 200 kkm. Samochod bedzie sluzyl glownie do spokojnej jazdy i okolo 60% tras bedzie po autostradach przy predkosci okolo 140 kmh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze chcialbym posluchac jakie macie uwagi odnosnie serwisowania. Czy da sie latwo samamu duzo zrobic? W moim obecnym samochodzie (skoda octavia) robie wszystko sam, poza wymiana rozrzadu, bo nie mam gdzie i nie mam czym...

W 2010 roku szukalem octavii, tez z dlugowiecznym silnikiem (jak zawsze z reszta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i kolega polecil mi octavie z podstawowym silnikiem 1,9 TDI AXR 74 kW. Ostrzegal mnie ze bedzie troche slaby ale za to bedzie dlugo jezdzil. No i tak bylo, przesmigalem ponad 170 kkm na podstawowym serwisowaniu (olej filtry rozrzad) i czuje ze jeszcze 3 razy tyle by ten silnik bez problemu zrobil. Ale, moja rodzina sie powieksza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))) i sie do octavii niedlugo nie zmiescimy, a Galaxy nam sie wszystkim podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje za chcoiazby najmniejsze wskazowki.

Daniel

DannyDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2014, 17:47   #2
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Potrzebuje pomocy/rady, chce kupic Galaxy.

Odpowiedz jedna 2.0 Duratec. Nie powinieneś się zawieść bo to sprawdzona konstrukcja.
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2014, 21:20   #3
pavvlo1988
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-10-2014
Skąd: Mazurskie
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Potrzebuje pomocy/rady, chce kupic Galaxy.

a co z diesli godne polecenia?

sam sledze forum z mysla o s-sam ale jak tak ogladam te auta na miescie to jst niedosyt pod wzgledem ladownosci i ten galaxy kreci sie gdzies w glowie
pavvlo1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2014, 21:46   #4
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Potrzebuje pomocy/rady, chce kupic Galaxy.

Wszystko zależy od przebiegów, jeśli mało się śmiga i to w dodatku po mieście to diesel (choć dobry 2.0 PSA) może nie być dobrym wyjściem. Trzeba pamiętać że z jednej strony troche mniejsze spalanie, a z drugiej DPF, wrażliwy dwumas, turbina, wtryski....mogą zapewnic niezły grenaż portfela.
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2014, 22:19   #5
pavvlo1988
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-10-2014
Skąd: Mazurskie
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Potrzebuje pomocy/rady, chce kupic Galaxy.

czy dokonuje sie takiej operacji jak wyciecie DPF'a w galaxy po 2007? i jezeli tak to jak to dziala bez tego czy nie ma pozniejszych konsekwencji
pavvlo1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2014, 22:23   #6
DannyDG
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: Podkarpackie
Model: S-Max FL
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: Pazdziernik 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: Potrzebuje pomocy/rady, chce kupic Galaxy.

Cytat:
Napisał stingerA6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpowiedz jedna 2.0 Duratec. Nie powinieneś się zawieść bo to sprawdzona konstrukcja.
Dzieki za odpowiedz !

A jak jest z rozrzadem w tym silniku 2.0 Duratec (benzyna?) czy moze jest tam lancuch? i co ile sie rozrzad w nim wymienia ?

Druga sprawa jest taka, ze tu w okolicy sa do kupienia tylko same diesle (ale dopiero od 2 dni szukam). Czasami trafi sie jakis 2.0 Diesel 136 kM ale najczesciej to jednak widze tu Galaxy z silnikiem 2.0 diesla o mocy 116 KM (od pierwszego wlasciciela). Czy ten 116 KM to jest ten sam silnik co 136 KM, to znaczy oparty na tym samym bloku, tylko ograniczony elektronika i troszke innym osprzetem czy raczej sa to dwa totalnie rozne silniki. No i jak jest z rozrzadem w takim 116 KM, lancuch czy pasek i co ile sie wymienia (koszty!).

Czy sa to w ogole dobre diesle ?

Bede wdzieczny za odpowiedzi !

Pozdrawiam,

Daniel
DannyDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2014, 06:26   #7
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Potrzebuje pomocy/rady, chce kupic Galaxy.

Benzynka 2.0 jest na łańcuchu bezopsługowym, diesle na pasku. Jeśli chcesz autko z ok. 2010 roku to diesel na pewno będzie miał DPFa, który potrafi nieźle zdenerwować przy jeździe miejskiej. Dieselki są dużo bardziej popularne i występują ok. 10 do 1 w stosunku do benzyn. Dlatego poszukiwania benzyn są trudniejsze. Ja się takowego poszukiwania podjąłem i wygrałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Silniki diesla 2.0 są to francuskie dzieła koncernu PSA bardzo chwalone ale jak to nowoczesne diesle nie wolne od wad.
Teraz ciężki wybór przed Tobą
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2014, 10:32   #8
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Potrzebuje pomocy/rady, chce kupic Galaxy.

Cytat:
Napisał DannyDG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ruga sprawa jest taka, ze tu w okolicy sa do kupienia tylko same diesle (ale dopiero od 2 dni szukam).
to zobacz ile takie auta .wg Twoich kryteriów benzyna lub diesel kosztują w D, [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
to tak żeby ci uświadomić w jakich cenach powinny być w PL, oczywiście musisz dodać co najmniej koszty sprowadzenia i zarobku sprzedawcy
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2014, 12:03   #9
DannyDG
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: Podkarpackie
Model: S-Max FL
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: Pazdziernik 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: Potrzebuje pomocy/rady, chce kupic Galaxy.

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to zobacz ile takie auta .wg Twoich kryteriów benzyna lub diesel kosztują w D, [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
to tak żeby ci uświadomić w jakich cenach powinny być w PL, oczywiście musisz dodać co najmniej koszty sprowadzenia i zarobku sprzedawcy
Hej Czeslaw,

nie martw sie o sprowadzenie samochodu. Jestem obecnie za granica i tu moge kupic od pierwszego wlasciciela. Cena tez nie gra takiej roli bo jak mam dac 2 tys euro wiecej i pojezdzic 2 lata dluzej to pewnie tak tez zrobie.
Jakbys mogl odpowiedziec na pytania natury technicznej (ktore wczesniej zadalem odnosnie silnikow i ich jakosci/dlugowiecznosci) to bym byl bardzo wdzieczny.

Innymi slowy, ktory silnik w galaxy jest nie do zdarcia, najlepiej w dieslu. I czy 2.0 Diesel 116 koni jest warty polecenia jako dlugowieczny. Tylko to trzeba mi wiedziec, zeby sie nie wkopac w ciagle psujacy sie samochod. A zakup takiego samochodu to juz na mojej glowie.

Pozdrawiam i z gory dziekuje,

Daniel
DannyDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2014, 12:16   #10
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Potrzebuje pomocy/rady, chce kupic Galaxy.

Silnik od136 do 163 km szukaj, to są silniki PSA
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.